Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

skolióza pomoc!

Príspevok v téme: skolióza pomoc!
rišulinka

Ahojte bola som u obvodnej lekárkyna preventívnej prehliadke ,mám 15 rokov všimla si že mám zlé držanie tela a spomenula skoliózu,často som chodila zhrbená zle sedela ale neriešila to, ale taktiež som rýchlo vyrástla mám 169cm nemôže to byť aj prudkým rastom?ako sa to u mňa vyvinulo čím?zajtra s tým idem k ortopédovi ,odkedy mi to odporučila obvodná prešli dva týždne a dávam si veľký pozor a chodím vždy vystretá píšem sedím vystretá všetko proste,neviem si predstaviť že by mi dal korzet nie nie nie to ja nosiť nebudem!je to nesprávny prístup ale nebudem ,máme doma však také popruhy ktoré vam vyrovnajú chrbitcu normálne si ich pripnem a nevidno ich pod oblečením odvtedy to som tam nosím som ochotná to nosiť,ale plastový korzet či čo nie ani náhodou! pri akom zakrivení chrbite sa dáva korzet? a pri akom zakrivení sa to nerieši iba si človek musí dávať pozor aby sa nehrbil? držte mi zajtra palce nech dobre dopadnem a nenosím žiaden otravný korzet,ďakujem som z toho veľmi smutná

Sidy

hehe z toho byt smutna nemusis.. teraz ma skoliozu plno ludi, aj ja.. napravit sa moze len cvicenim . a to sa casto nestava.. musis kazdy den svicit min. 15 min. ale ani to nie je zaruka.. ako povedal moj ortoped, skoliozi sa zbavi mozno 1 clovek z 500.. mala pravdepodobnost--

marry322

Mne sa zistila skolióza už v 7 rokov. Od prvého ročníka som mala korzety no bohužiaľ veľmi som ich nemála v láske a ani som ich nenosila.Teraz keď mám 15 rokov mám 2 korzety. Jeden denný a jeden nočný. Tie mi však len udržiavajú krívku aby sa nezhoršovala. Cviky a plávanie mi nepomáha. Teraz mám 52° v drieku a 47° v hrudníkovej oblasti a ľutujem, že som korzety nenosíla od malička lebo ma čaká operácia. :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.