zavist ci co?

Príspevok v téme: zavist ci co?
ach jaaaaj

Chcela by som vediet vas nazor. Pred 3 mesiacmi sme sa rozisli s priatelom, ale nadalej mi kazdy den aspon 2 hodiny volal, pisali sme si a tak, proste sme ostali naj kamosmi...Obaja sme boli nezamestnani...No zrazu teraz mna prijali do zamestnania, a to bol tento byvaly najprv pohode volal mi nadalej. No ako som podpisala zmluvu v praci a odhlasila sa z uradu prace je divny...Uz mi od vtedy viac nevolal, a to su 4 dni. A vcera som z neho ostala uplne v soku...Sme si pisali na nete, a zrazu mi napisal, ze on este v zivote nic nedosiahol, ze ja uz mam pracu, ze mi je super, ze si s nim uz ani pisat nebudem, a ze ide off, ze kasle na vsetko...Tak som mu hned napisala SMS aby prisiel na net ze som mala v praci hrozny den. Tak prisiel na nete som mu vysvetlila co sa mi v praci stalo, a zrazu same smejliky a ze ako dobre ze zajtra si pospinka rano a pod...A ked som mu napisala, ze ako mu zlepsilo naladu, ze som mala zly den, tak mi normalne napisal, ze ano zlepsilo mi to naladu...
Je toto normalne?Aby kamaratovi zlepsilo naladu ze ja mam zlu naladu ze som mala zly den?Ja vazne nechapem..Ako tymto u mna uz zrejme skoncil, aby miesto utechy mi napisal ze mu moj zly den zlepsil naladu...Ale je normalne aby kamaratsvto skoncilo kvoli tomu, ze si jeden najde pracu a druhy je nezamestnany?

bazalka

Ja si myslím, že je v tom závisť. "Normálny" kamarát je predsa rád, keď sa druhému darí. Mal by byť rád aj za teba, malo by ho to motivovať, že ty už máš prácu a on nie. Je naozaj divné, keď ho poteší tvoj neúspech. Kamarát to asi naozaj nebude.