Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

jedna

Magy, chodiacu parfumeriu spominas ty! tu je rec o umyvani sa a nie o patlani sa chemikaliami. napis mi, ktory tvoj medicinsky zdroj pise o vyslovene skodlivosti posobenia cistej vody na kozu cloveka v ramci kratkej kazdodennej sprchy. doraz kladiem pri tom na cistu vodu a nie na umyvacie pripravky urcene na osobnu hygienu.

Matyo

Ja môjho psa kúpem raz za mesiac a zaujímavé je, že ani po tom dlhom mesiaci nesmrdí, zatiaľčo ľudia tu vo fóre smrdia už po jednom dni :D

doubledog

denne sa umyvaju len smradosi a ludia postihnuti umyvacou obsesiou.

proste ludia s nejakym zdravotnym problemom.

treba mat s nimi sucit, maju tazky zivot.

Magy

pre: "jedna"
to nie je teoretizovanie ale medicinsky a fyziologicky fakt. zdoraznoval som, aby ste neprekrucali co pisem, aj tak to robite. znova opakujem - je rozdiel neumyvat sa, nedodrziavat hygienu a smrdiet a rozdiel, ak clovek vonia ako clovek, nie ako chodiaca parfumeria. dokazete rozlisit toto alebo pre vas existuje len ciernobiele - vonavy alebo smradlavy a nic medzi tym???
Maros75 - priklad hodny "inteligenta". To znamena ze vlastne kazdy pes je humusak, lebo ked ho neokupe clovek, tak sam sa neokupe, ako je tyzden dlhy. hlavne ze kopec ludi sa s nim mazna, necha sa tym nufakom a jazykom, ktorym si pes vylizuje zadok olizovat, oslintat... uplna parada, co?