Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

lost

no prave preto sa treba teraz umyvat 3x denne, aby ked potom sa nebudeme umyvat, aby nam celozivotny priemer vykazoval plusove hodnoty :P

xdanielax

zase, nemam rada smradlavych starych ludi, to je samozrejme. Aj stary clovek by sa mal umyvat a sprchovat, i ked je jasne, ze to nerobi v takej intenzite ako ostatni.

ale ten jezibabelkin pristup celkovo sa mi velmi nepaci.

alenka_maxova - pravda, stari ludia, ktori ziju sami, to musia mat velmi smutne.

alenka_maxova

xdanielax, suhlas :)

A okrem toho, sama mam babicku, ktora chuda fakt nevidi dovod na to, aby si vecer dala sprchu. Za jedna, nema si kde dat sprchu a za druhe, fakt sa jej nechce. Kolko raz je tak sklamana zo vsetkeho, celkovo, aj zo samoty, z toho, ze k nej prideme len v nedelu naobed a cely tyzden na nu kasleme. Ver, ze vo veku svojej babky budes taka ista :)

xdanielax

okrem toho, starsia generacia nemala vo zvyku sa sprsit tak casto ako my. ale to tu uz bolo spominane.

jezibabelka - Nemala by si byt taka kriticka na babku. Ona urcite tiez nebola, ked ti musela rit utierat, ked si bola mala.

alenka_maxova

jezibabelka, tvoja babka podla mna uz patri do inej kategorie. Ver, ze v nej skoncime vsetci, nech je ti to teraz akekolvek nechutne. Stari ludia tieto veci uz neberu tak ako my. Mnoho raz sa nevladzu umyt, alebo jednoducho sa im ani nechce (z mnohych dovodov)...Nemyslim si, ze my ked budeme stari, budeme ini....

alenka_maxova

nebudte smiesni vyrokmi, ze je to kazdeho osobna vec...Ked okolo vas prejde clovek, co sa tyzden neumyval, alebo si prisadne k vam trebars vo vlaku niekto, kto sa umyva 2 krat do tyzdna, aj vtedy to bude jeho vec? Som zvedava ci aj v takej situacii budete tolerantni :D :D Pochybujem...

jezibabelka

nemyslim si, ze je to kazdeho osobna vec ako casto sa umyva. keby zil na pustom ostrove, tak prosim. ale ked niekto zije medzi ludmi, mal by brat na nich ohlad. ja som prestala chodit k babke, lebo cim je starsia, tym menej dba o hygienu a mne sa to hnusi. nechcem si uz u nej zobrat ani jedlo. zacina sa spravat nechutne. sprchuje sa raz za tyzden, ked napriklad doje lyzickou jogurt, tak potom este prstom vybera ten zvysok z kelimka a potom si ten prst oblize. ale uz si ho neumyje. fuj, uplne mi je z toho zle. vytiahne si zuby, ze ju tlacia, strci si ich naspat a zase si paprce neumyje. neviem, ci vsetci stari ludia su takyto nechutni, ale tazko sa potom mozu cudovat, ked sa o nich nechce nikto starat. clovek ma vonat cistotou cely zivot, od malicka po starobu. a cim je starsi, tak tym skor, lebo male dieta este pekne vonia, ale stary clovek ak chce vonat, tak ho to stoji viac usilia. ja to babke nedokazem otvorene povedat, asi by ju vystrelo, ale prestala som k nej chodit. pridem na chvilu, iba aby sa nepovedalo, ale ziadne prenocovanie.

martina0222

ináč ja mám v dome nových spolubývajúcich a sú úplne v pohode, sprchujú sa každý deň, vlastne až moc, lebo okolo tretej v noci sa spolu kúpu (poľský párik) a rozprávajú sa tam vo vani :D to je dosť otravné.... ale dôvod, prečo teraz chcem zmeniť bývanie je, že strašne zaobchádzajú so špongiou na riady :D Je to nechutné, až sa mi chce z toho zvracať! Umývajú ňou úplne každú špinu v kuchyni, ešte aj keď sa niečo rozleje na podlahu!! A po umývaní ju špinavú nechajú v dreze, plnú vody a kadečoho! Pomoc! Je mi z toho zle:D