Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

eva123

Tak vám to už poriadne jeb...........z tolkého písania a ohovárania tu, musíte byť už riadne spotený, choďte si dať radšej sprchu......... ;))

bingham

Magyno...ja som nic neprekrucal...a co sa tyka ATIDE/ESMERA...tak neviem na co narazas...ale ja som pisal o tom...ze sa nesprchuje...a kvoli tomu ju chceli aj vyhodit ostatne baby z izby lebo smrdela...tak neviem o com pises

Dalej Magyno....to vobec nieje o vychove alebo pod...jednoducho ked niekto smrdi tak je to zle...co na tom nedokazes pochopit...

sprchovanie 2/krat za den je normalne a zdrave...ved nemusis tam byt hodinu...ale len rychla vlazna sprcha - to ti nikdy neuskodi(tak sa nebojte tolko tej vody)...naopak...dodrziavanie hygieny ti len a len prospeje :)

nellyy

ja odpadnem, vy sa músíte strašne nudiť, keď toto riešite...normálne ste ma rozosmiali :D a kúpem sa 2x denne, veď sme ľudia nie zvieratká :D užívajte si to tu....

jar2012

ano,že vraj najviac bakterii je na klučkach,klavesnici,mobile.
Raz davali taku zaujimavu vec.Povysavali pekny biely koberec,vytepovali ho.A potom ukazali tento koberec vyčisteny pod mikroskop.Vieš kolko tam bolo haväde?no fuj

takže za trest si musel umyvat riad? :D
celkom slušny trest,len či to nebol trest aj pre nich :D
lebo potom museli jest z toho riadu :DDD

lost

No tak nejak :P umyvat ruky jarou :D
proste za to ze nic nerobim, som musel umyvat riady po celej rodine.. a tak vzdy poobede sup jarna kupel :D jarova kupel :)) pre ruky..

a klavesnicu, skor ju rozbijam, z nervozity, cize casto menim :D z tesca za 5eur :D ... ale nie - na notebooku sem tam prejdem handrou (tou svedskou ci ako sa vola), mam tu vyhodu, ze voda jej neublizi, pretoze je to nejak izolovane :) no ale bakterii tam moze byt aj tak dost..

inac zevraj najviac bakterii, viac ako na WC, je v hubke na riady :D:D

ale zas nemyslim, ze mam dokonale sterilne prostredie.. mozno aj to by skodilo :)

a ta statistika, to som myslel skor zo srandy :D bolo by to nanic, i ked mozno len zaujimave (ale skreslene) :)

jar2012

Takže sme si v niečom podobny/tiež umyvam ruky podobne ako ty/nemohla by som ist vešat biele pradlo keby som si neumyla predtym ruky/
A umyvaš aj klavesnicu?/čistiš?

No a k tej štatist.ako si pisal.Ved teraz ludia chodia hore/dole/skade/tade stahuju sa z mesta do dediny a naopak.Tak ako chceš robit štatist.?podla mňa sa to neda.

:D si ma pobavil,ty si musel umyvat ruky jarou?

lost

VZDY ked idem od PC a idem manipulovat s jedlom, tak si umyvam ruky :P
Klucky umyvam tak 2x do tyzdna a VZDY po chyteni klucky umyjem ruky (klucku mam len na WC, popripade kupelni, nikde inde dvere nie su, no a este vchodove dvere.

Praveze ja mam az prehnanu starostlicost o ciste ruky 20-30x denne (podla cinosti), vzdy pred/po jedle, vzdy pred/po PC ci vesani pradla, ci vareni, ci comkolvek :)

proste kazdy no ukon musi zacat s cistymi rukami.. to je moje heslo v tomto ;)

A mydlo pouzivam prave dnes nejake "palmolive" cize nie antibakterialne 30x denne, ale obcas ano. ruky suche nemam.. urcite je to podla mna menej zle, ako to, co odomna rodicia ocakavali ked som bol teenager - umyvanie s jarou 3-4x denne.. (ako trest za vysedavanie za PC)

ani ja sa nehadam mimochodom :) ved mne nemoze vadit, co ini ludia robia, len provokujem :P a cisto zo zvedavosti so msa pytal to, co som sa pytal :) nemozem vylucit, ze aj napriek 1x tyzdenne sprcha maju dostatocnu hygienu (napr niekto sa moze sprchovat 1x tyzdenne a potom 6x tyzdenne kupat :D to predsa nie je sprcha, cize ani neklamu, len slovickaria :D )

jar2012

lost,
ja som ani nenapisala o svojich hyg.navykoch a som zaradena do špiny.Budiš.
Pisala som tu len zo srandy.Ale ozvala som sa ked som čitala prispevky proti ATIDE tušim.To je len tak okrajovo. A teraz by som mohla napisat čo chcem.Ale nebudem.
A teraz sa ta spytam.Ked ideš od PC umyvaš si ruky?kolko krat umyjes klučky na dverach?to je len k tomu ked sa pytaš na hygienu ruk.Po odpovedi ti odpišem prečo sa pytam.Je to už odbočenie od temy.Ak nechceš nemusiš odpovedat.Je to na tebe.Ty si začal o rukach,tak sa pytam.Nechcem sa hadat/len diskutovat.