Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

lost

Coskoro nam niekto napise, ze aj zuby sa samocistia, aj a ritny otvor sa samovytrie..

Stale mi nikto nenapisal, aky jedalnicek amju ludia, co sa umyvaju 1x tyzdenne. (ci sa stravuju zdravo, resp namiesto nesenia chemikalii zvonku, nenesu chemikalie rovno dovnutra)

Este by ma zaujimalo, ci maju aktivny sexualny zivot.

lost

No hej :D skoda ze nemam stroj casu, raz a navzdy by som zistil, ake by to muselo byt :D Podla mna neprijemne, hlavne ked si zabudne vonavku..

Maros75

lost.......take nieco v davnej minulosti bolo vo Francuzsku :) Panicky sa nekupali......bolo to pod uroven a pouzivali len vonavky :)

lost

Alebo spravme experiment, dobrovolnici na ne/umytie vlasov/tela na x-dni/tyzdnov..

Sice take tu uz boli, ale budu aspon hodnovernejsie nez tie v TV :D (ktore si mohli zaplatit kozmeticke spolocnosti..)

lost

a v neposlednom rade, je VSKUTKU super mňamky, ked sa niekto 3 dni neokupe, spoti sa ako prasa v lete a sadne na kozenu sedacku v MHD.. potom tam sadaju dalsi ludia.. :D

lost

Ono je este aj extremne dolezite to, aky ma zdravotny stav dany clovek.
Ten kto aj ked nic nerobi, moze sa extremne potit a to uz som zvedavy, ci ten zaschnuty pot robi dobre pre kozu..

Bol by som zvedavy, ci sa z toho da spravit analogia s močom - ani to si nelejeme na kozu, preco by sme si dalsiu vylucenu latku telom - POT, mali na sebe nechavat DNI ?

"Podľa čínskej medicíny má nadmerné potenie na svedomí vyčerpanie životnej energie, ktoré súvisí s dlhodobým oslabením niektorých orgánov. Ďalším spúšťačom sú potraviny... "
haha toto sa mi paci a zlepsilo mi to naladu :D

A ked uz, co je lepsie? radsej 2x denne lacne mydlo, alebo kazdodenne dezodoranty a Antiperspiranty a rozne ine chemikalie priamo na kozu..

to by ma zaujimalo, ako by vyzerala statistika, ktory ludia sa viac kupu, ci ti z dedin/miest, alebo robotnikov/uradnikov.. atd.. i ked v dnesnej dobe by to bolo prilis blizko k 50 na 50

Nephilim

Ja som mala na mysli skôr prehnané používanie rôznych sprchových prípravkov:-)
Proti sprche čistou vodou nič nemám. Pre mňa osobne je najideálnejšia raná sprcha vlažnou vodou:-)

lost

Magy, napr ja pouzivam "neutralne" mydla a ziadne hubky, len ruky na roznesenie mydla a potom tlak vody na znesenie mydla, uterak je vcelku jemny a staci si ho prilozit na kozu, aby nasal vodu..

Ako casto by si odporucal toto praktizovat? Povedzme ze mam priemernu kancelarsku robotu, ziadny extrem, ale ziadne leharo.

suns

och ludia.. mame rok 2012, tak preco sa niektori spravaju ako v 19.storoci?
jasne, nech sa kazdy umyva, kedy potrebuje.. ale ja bez sprchy nejdem do prace, za priatelom, vecer von, NEJDEM ! Citim sa dobre, ked sa 3 minutky osprchujem, umyjem gelom a zakoncim studenou vodou..telo je vzpruzene, viem, ze vonim.. "strategicke" miesta si umyvam aj viackrat denne a pred spanim tiez, cistou vodou pripadne intimnym gelom..
mam kamosku, ktora sa kupe tak kazdy druhy den a vzdy ked sa s nou objimam ( pri stretnuti), je to citit.. nie je to pot, smrad, ale je to taky ludsky prirodzeny "pach", ktory ma kazdy clovek iny.. nie je to az tak neprijemne, ale radsej by som bola, keby bola cerstvo umyta, ako uz 2 alebo 3 dni nie.. ona je velmi cistotna, nepachne, pouziva kozmeticke pripravky, ale proste ta koza, ktora vylucuje pot, nevoni..

preco sa tu vyhovarate na cenu vody alebo cas ?? preboha, ved vam musi byt neprijemne dat si ciste veci na "spinave" telo.. alebo tiez nosite 1 tricko ponozky nohavicky/ slipy/ 3 dni?? tak ako si na "neumyte" telo mozte dat cistu vec?
fuj...

nehovorim, ze clovek musi pouzivat 4 deodoranty, parfem a este aj telove spreje.. ale umyt sa 1x za den cistou vodou snad este nikoho nezabilo ! o "skodlivosti" sprchovania sa vravi len v suvislosti s ludmi, ktori prehnani pouzivaju sprchove gely a rozne ine veci..

pracujem v beauty shope, kde som denne so zenami v centimetrovej blizkosti a nie je nic krajsie , ako ked na mna zena prehovori, pachne jej z ust, vlasy ma znacne neumyte a este aj pachne od potu !!!
preboha !?!?! zena..

v porovnani so zenou, ktora ma cerstve vlasy, prijemnu plet, ciste oblecenie a pripadne este vonia a ma upravene nechty..
haloooooooo, nova doba !