Život po živote

doubledog

je uz zhromazdenych dost dokazov, ktore hovoria o tom, ze akasi forma posmrtneho zivota aj reinkarnacie existuju.

xy:)

tie fanaticke katolicke reci sa naozaj nedaju pocuvat. dost tazko sa ludom veri v Boha, ked je prezentovany predovsetkym rimsko-katolickou cirkvou, ktora to vsetko ponima nejak... zle.

User_37597

mam pre vas smutnu spravu...

ani jezisko a dedo mraz a dokonca ani santa claus neexistuju :D
ale nie mne to tiez pride az prehnane a presne pre toto "citanie s katolickeho zvazku" neverim v boha...ja som povedala ze ked mi jeden z vas milionov donesie nieco co je naozaj po jezisovy uverim a teda znamena nevidim neverim. a poprosim nech mi tu nikto nedava kazania o bohovy lebo ja v neho neverim a nebudem a to nikto nezmeni.

a verim v peklo aj nebo ale to neznamena ze budem verit v nieco alebo niekoho kt na nas udajne dava "pozor".

lost

Boh existovat nemusi, ked uz tak, avsak staci ak existuje spirit.. tj dusa, alebo "povznesenie" tj. takzvana dusa sa oslobodi od tela.

nerelne to byt nemusi podla mna :)

a uz sa tesim..

bella12

Vojny, chudoba, nespravodlivosť - to všetko je dielo ľudí. Boh dal človeku rozum a slobodnú vôľu, a toto je výsledok. Prikázania nedal kvôli tomu, aby nás obmedzoval, ale preto, aby nás ochránil. Matka, ktorá vidí svoje dieťa strkať prsty do ohňa, ho aj za cenu jeho plaču od ohňa odtiahne, lebo vie, že by sa popálilo. Dieťa to nechápe a môže sa na matku hnevať, nič to však nemení na tom, že matka urobila dobre. Boh nás takto nechce "zachraňovať" proti našej vôli. Sami sa môžeme rozhodnúť, či dáme na jeho rady alebo nie. Ak sa však rozhodneme neposlúchnuť, musíme znášať následky.

Je nespravodlivé obviňovať Boha z našich chýb a hriechov, že im nezabránil. My sme ho vyhnali z našich sŕdc, domovov, z našej spoločnosti. Chceli sme si žiť po svojom, aby nám do toho nehovoril a On sa stiahol. Nechceme s ním žiť svoj život, ale keď niečo pokazíme, má to po nás dávať do poriadku? On by to rád urobil, keby videl zmenu v našom vnútri, keby sme si uznali našu vinu, pozvali ho do svojho života a poprosili ho o pomoc.

Boh miluje každé svoje stvorenie, človeka však najviac, pretože ho stvoril na svoj obraz a podobu. Človek Ním môže pohŕdať, môže ho nenávidieť, nič z toho Mu však nemôže zabrániť, aby človeka miloval. Boh stvoril nebo, nie však peklo. Peklo je vlastne miesto bez Boha a to je ten najväčší trest. Boh túži po našej spoločnosti a do poslednej chvíle čaká. Neexistuje hriech, ktorý by neodpustil, keď človek úprimne ľutuje. Nie je to Boh, ktorý zatracuje človeka, ale je to človek sám, ktorý sa svojim postojom voči Nemu zatratí. Boh nemôže nikoho nasilu držať v nebi.

jajka001_

boh nikomu nerozkazuje ako sa má správať. boh ti len dáva návod, ako správne žiť. chovaj sa ako chceš, následky si ponesieš.

proserpina.

bella, myslím, že toto je už fanatizmus. ja síce c boha verím ale až takto nie, ani Cirkev neuznávam, aj keď som pokrstená, mám birmovku ale vytvorila som si vlastný postoj k tomu.A ako si vlastne môžeme byť istí, že boh je taký dobrý? Keby mal s nami len dobré úmysly ako píšeš, tak podľa mňa by neboli vojny, chudoba, nespravodlivosť, ľudia by neboli nešťastní...Viem, teraz mi asi napíšeš, že svoj život si ovplyvňujeme sami, ale keby bol boh taký dobrý ako ho mnohí ľudia opisujú, nedopustil by aby sa takto správali..

katussska24

bella sorry, nech si každý verí čomu chce, ale toto je príliš, počúvať také drísty....lebo keď príde na trepanie blbostí, náboženstvo je v tom expert...naozaj presvedčili ľudí, že tam hore sedí neviditeľný muž, ktorý vidí všetko čo robíte, má pripravený špeciálny zoznam toho, čo nesmiete robiť.., a akonáhle niečo z toho urobíte, máte pripravené miesto plné ohňa, plameňov a pekelných múk, kam vás pošle na večnosť trápiť sa. Ale...miluje Vás! :))) ------ to bol citát z jedného dokumentu.. neberiem Ti samozrejme tvoju vieru, ale nie je to reálne, postava Ježiša bola buď vymyslená alebo časom prekrútená a zidealizovaná...
Proserpina tie knihy sa volajú "Zivot po živote" a "Život po strate" .. ale má ich viac...ja som si objednala tieto..ale tá prvá je aj na nete...
www.voltaire.netkosice.sk