Moja mama je zavisla na alkohole

kaprik

ahoj, no my sme mali tento problem asi 12 rokov s mojou mamou.. a riesilo sa to az teraz, lebo dohovaranie od ocina nepomahalo.. a teraz sme sa do toho s bratom a ocinom pustili tak, ze sme dva tri dni davali na nu pozor, len lezala v posteli, citila sa zle, ale ked uplne vytriezvela, pomohli rozhovori, nasledoval psychiater, liecebna.. po lieceni recidiva, zas liecenie.. teraz je uz rok a pol vsetko ok, neporovnatelne lepsi zivot..ale tie roky predtym ten vztah nastrbili, to zostane navzdy.. cudovala som sa ze to islo, pretoze moja mama si nikdy neprizna chybu, vzdy ma pravdu, ne najmudrejsia.. neverila som ze si da povedat.. no nie je to tak vzdy..treba skusat, pustit sa do riesenia..zapojit do toho napr aj maminych surodencov, ocina, maminu mamu, ak je to mozne.. epsie neviem poradit..nam to vyslo..

lenca45

Viem, ako velmi rodinu postihuje strasna droha menom alkohol. My sa s tym trapime uz mnoho rokov, matka je voci prosbam lahostajna, nepomohlo ani liecenie, pretoze si svoj stav nechce uvedomit. Psychologicky nam odporucili obrnit sa voci tomu a nechat ju tak, nech padne na dno. Zivot je len jeden, nenechaj sa trapit clovekom, ktory nechce zmenit bolest celej rodiny. SNaz sa s nou porozpravat s citom, navrhni jej riesenie, ak to neprijme, je to sebecky clovek a ty sa snaz uzivat si vsetko pekne, co zivot prinesie. Drzim ti velmi palce.

mimo12345

bibba: dievca ty si skutocne uplne mimo, ak pri tejto teme riesis gramatiku..kiezby si TY nikdy nemusela mat takyto problem ako ma Cmuq. Hned by si zabudla na gramatiku!
Cmuq my s nasou mamickou sme mali taky isty problem, pila niekolko rokov, a to obdobie bolo najhorsie v mojom zivote. Pravda je, ze sa odhodlala liecit sa a vyliecit, az ked prekonala epilepticky zachvat a bola nutena ist na psychiatriu a odtial na protialkoholicke do B. Bystrice..kde boli a su uzasni lekari.
takze az ten zachvat, kvoli ktoremu skoro umrela jej pomohol otvorit oci a chciet liecit sa.
drz sa

RNG

Alkoholizmus sa neda vyliecit, pokial si alkoholik neuvedomi, ze skodi sam seba aj svojemu okoliu. Pokial si namyslaju, ze to zvladnu, neprestanu pit. Az si uvedomia, ze im to znacne skodi aj na zdravi aj spolocensky a rodinne, potom ti, ktori su zodpovedni sa snazia sami napravit. Prinutit ich sa nijak neda.

dobra vila

ako ona sa aj opija? alebo iba "popija"...
Lebo mozno niekto nebude suhlasit, ale aj to je rozdiel. Opita matka je predsa len nieco ine.

lenkea

ahoj, je to velmi velmi smutne, ale pravdepodobne s tym nic neurobis, pokial tvoja mama sama nebude chciet prestat pit.. co je zaklad, aby si jej mohla nejako pomoct..
moj otec sa raz strasne opil, sestra ho natocila na mobil a potom na druhy den mu to ukazala..strasne sa hanbil..