Polyp na maternici

katka 28

Ahoj.Ja som bola dnes na gynekologickom vysetreni a lekar mi vyrezal akysi polyp, ktory mi narastol na krcku maternice. Samozrejme ho poslal na anatomicko-patologicke oddelenie, no pochopila som to tak, ze uz je to vonku. Ale ked citam vase spravy, normalne mam strach, mne to robili pri plnom vedomi a samozrejme to bolelo, aj krvacam, ale dalo sa to prezit. Je teda mozne vyrezat polyp i priamo na vysetreni bez anestezy alebo mi odrezal len akysi kusok? Skopirovala som to od Clarise, lebo presne takto isto do pismenka to prebiehalo dnes u mna u lekara. Neviem sa dostat korenu veci ale mam strach, co to moze byt.Ak by mi niekto mohol dat vediet.

sanfransiska

ok, vdaka za reakciu, vychadzala som ale z toho, co tu uz bolo napisane, jednak sa spominal jod ako riesenie a taktiez jedna pani uvadzala chlorelu, vraj z nej "vysli" tie polypy same, tak teraz fakt neviem:/

RNG

wsisa, chlorella detoxifikuje telo ale neodstrani telesne "smetiska" a rozne nefunkcne utvary. Na to su enzymi a biele krvinky.

sanfransiska

Zdravim Vas vsetkych:)
Velmi Vas prosim o nejaku rozumnu radu, co sa tyka polypov na sliznici maternice...mojej znamej asi pred rokom zistili pritomnost mnozstva utvarov na sliznici maternice, samozrejme jej odobrali vzorku, a tie dni cakania, no tazko sme to zansali, nakoniec ale zistili, ze ide o polypy...ako liecbu jej dali vnutromaternicove teliesko...to bolo pred rokom, avsak dodnes krvaca aj mimo cyklu, citi sa slaba, gynekologycka s tym ale nic nerobi, vraj sa caka na ucinok toho telieska...preto sa Vas chcem opytat, ci by mohla uzivat jod v kombinacii s napr. chlorelou aj ked ma to teliesko, ci by jej to mohlo pomoct?a tiez Vas prosim o nejake linky na tu chlorelu, ja som ich uz nasla niekolko, ale neviem, ktora je ta spravna, ci to je jedno, vsetky su dobre??dakujem moc krat za rady.Sisa

RNG

ingrid, ja si davam jod uz roky, lebo telo s extra jodom lepsie pracuje.
Len cisto s jodom je mala pravdepodobnost reabsorbcie polypov. Ja som vzdy na vsetky neziaduce utvary a smetiska v tele odporucal hlavne enzymi a az potom jod. Jod totiz moze len trochu posilnit telo vo vyrobe vlastnych enzymov, kdezto dodavka enzymov z vonka moze byt ovela vacsia, nez je telo schopne produkovat samo.

j.l.

Moze prosim vas niekto strucne napisat ake nasledky su z toho polypu na maternici? Ja som sa tu po precitani nic konkretne nedozvedela. Je to zhluk buniek ktory moze pokracovat v rakovinu alebo ako to je a trebars ako sa zeny citia po operacii alebo ci sa na to moze zomriet alebo tak.

ingrid

RNG, opäť tá istá otázka : prosím môžeš napísať ako dlho je potrebné aplikovať dávku jódu, keďže sa dáva iba 1x týždenne. Zaujíma ma to najmä preto, lebo z viacerých zdrojov mám minfo, že práve polyp nezmizne ako jediný po žiadnej alternatívnej liečbe na rozdiel iných útvarov. Tvrdia to aj lekári zaoberajúci sa alternatívnou medicínou. Vieš o niekom, komu po jóde zmizol? Ďakujem za odpoveď!

clarise

Ahoj.Ja som bola dnes na gynekologickom vysetreni a lekar mi vyrezal akysi polyp, ktory mi narastol na krcku maternice. Samozrejme ho poslal na anatomicko-patologicke oddelenie, no pochopila som to tak, ze uz je to vonku. Ale ked citam vase spravy, normalne mam strach, mne to robili pri plnom vedomi a samozrejme to bolelo, aj krvacam, ale dalo sa to prezit. Je teda mozne vyrezat polyp i priamo na vysetreni bez anestezy alebo mi odrezal len akysi kusok?

ema

Ingrid,mám polyp v maternici a skúšam jod.tinktúru ako radí RNG, neviem dokedy a či to bude mať niejaký účinok, ale dúfam, že áno.
Na Indonal som sa pýtala, vraj sú to zbytočne vyhodené peniaze, tak neviem...