Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tenis

bibi123

neviem, ci studujete VS, ale my sme tam mali povinny telocvik, zvolila som si tenis a kurty boli zadarmo a aj zapoziciavali rakety, co je najlacnejsie riesenie...
teraz v zime je strasne nakladne hrat tenis, kedze kurty su pod tzv. umelou strechou, kde sa plati aj za osvetlenie a maju naklady na vyhrievanie...
co sa tyka vybavy-najlepsie su lopticky dunlop a wilsonky, rozhodne neodporucam tie z tesca-kupila som to velko balenie a boli to strasne kamene, takze skoncili ako hracky nasho psa:O))) s takymi si vobec nezahrate, lebo neskacu a budete mat problem prehodit siet, ked budete stat za zakladnou ciarou...
pokial nebudes chodit na antuku, tak Ti stacia normalne pevne tenisky, na antuku treba specialnu podrazku, ktoru Ti pri vstupoch kontroluju-ja mam od reeboku a stali okolo 60eur...
co sa tyka rakety, odporucam kvalitnejsie-od tych 60eur, kupte si pre zaciatocnikov, rekreacne, nie pre profesionalov, podla toho zvolte aj vyplet-v obchodoch Ti poradia typ a kup si ju cez net-je to lacnejsie...
vaky a oblecenie na tenis mozes mat akekolvek...
co sa tyka povrchu, ked ste zaciatocnicky, vyhybajte sa rychlym tvrdym, najma halovym povrchom, odporucam antuku-aj ked sa zababrete, je pomala, ale musite ju priebezne upravovat, aby Vam zle neodskakovali lopticky, ja chodim hravat na umelu travu, ta mi vyhovuje najviac...
je to super sport, chudnes, tvarujes postavu, velmi sa spotis a ani si neuvedomujes, ze si vyvinul nejaku aktivitu kvoli tomu adrenalinu..

lost

Tenis je zabavny :)
hravam ho len obcas, s kamosmi na uplne amaterskej urovni..
Co na to potrebujes.
kurt (od 3 do 10 eur, priemerne 6 eur na hodinu, deleno dva akste dve)
rakety a lopticky, aj ich pozicaju, ale lacnejsie je si kupit, na zaciatok asi staci aj tesco/hypernova rakety za 10eur a ked sa tento sport zapaci, da sa zainvestovat vyssiu sumu, alebo ak nie je problem, tak hned kupit 60eurovu raketu napr.
lopticky su lepsie skor tie tvrdsie a drahsie, lebo maju lepsie vlastnosti a lahsie sa s nimi hraje, ale nie prilis trvde, lebo su prilis rychle (ja mam tie z tesca za 6eur tri lopticky, a mam ich len 6. ale su tam aj take baliky ze 3x3x3 cize 27lopticiek za 10eur, su fajn ale neletia tak pekne, ale pri strate neni vysoka fin.strata)
a potom obuv, to neviem aka sa hodi, ale pocul som ze babola tenisky su super na tenis, i ked nemam take lebo nemali ziadne ked som tam bol, tak pouzivam bezne tenisky na chodenie..
a vela vody (podla mna minimalne liter na hodinu hrania) lebo clovek dost strati pocas hry..

ale nie som v tom odbornik, cize neviem ci je to najpsravnejsia kombinacia, ale ja som to robil takto :)