vysokoskolsky vzdelani ludia

Príspevok v téme: vysokoskolsky vzdelani ludia
IvanaW

boze, preco su tak naduti a namysleni. Neviem ci mam take stastie iba ja ale este som nestretla normalneho prosteho cloveka s titulom. aj ked nepovedia nic priamo proste maju take reci povysenecke.
a zakazdym musia zdoraznit ze maju titul. samozrejme aj deti, muzi, zeny, strykovia, predkovia, susedia v ich okoli su samozrejme vzdelani.
vzdy daju pocitit svoju nadradenost a komentuju vsetko.
pritom o nic nejde. 5 rokov za nich stat platil odvody. akurat si viac toho precitali o danom obore, to z nich nerobi odbornikov na vsetko.
hnus.

Aja02

lost: Tomu ver. Môj otec robí stavebné konštrukcie zo železa. Zvára atď. Jeho mesačný plat je cca 2800€. A podotýkam to nemá ani maturitu. :-D Veď už minule som čítala že chýbajú kominári, murári, všetko to prichádza postupne.

Aja02

lost: Tomu ver. Môj otec robí stavebné konštrukcie zo železa. Zvára atď. Jeho mesačný plat je cca 2800€. A podotýkam to nemá ani maturitu. :-D Veď už minule som čítala že chýbajú kominári, murári, všetko to prichádza postupne.

lost

remeselnici budu vyvazeny zlatom, to mi verte :P
cenne je to, coho je malo, to plati v nasej realite vzdy.

(jednoduchy priklad:
existuje len jeden stolar, avsak 100 rodin nema na com stolovat, hadajte kto ma vyhrane)

Aja02

silwa trošku triezveho pohľadu by ty určite nezaškodilo. Dnes sa už na VŠ dostane v podstate každý tak tu prosím ťa nerob z vysokoškolsky vzdelaných ľudí polobohov. V dnešnej dobe už vysokoškolák zarobí toľko čo stredoškolák. Ja samozrejme netvrdím, že VŠ je ľahká napr. taká medicína je veľmi ťažký odbor, z môjho pohľadu najťažší ale ale ani niektoré stredné školy nie sú najľahšie. Inak musím podotknúť, že osobne poznám ľudí, ktorý nemajú VŠ ale za ten plat čo majú by sa nemusel hanbiť ani doktorand z niekoľko ročnou praxou. Samozrejme záleží aký odbor študuješ.Mimochodom som veľmi zvedavá kto bude o pár rokov robiť remeslo(murár, maliar, zvárač a pod.)keď dnes sa každý hrabe na VŠ. PS: Som ešte na strednej.

lost

Ale problem je "skupinkovanie" alebo ako sa tomu hovori, ludi... Napr ze nastve ma jeden madar a uz je cely madarsky narod blbi. vidim cinana jest psa, uz je cina zla.. nastve ma VS clovek a uz su VS blbi.. i ine..

ale ako si vsimam, v dost vela veciach ludia (no aj vratane mna) zoskupuju kazdeho do rovnakeho vreca na zaklade zopar negativnych skusenosti..

zaujimave preco tomu tak je :)

mozno len nevidime aj tu pozitivnu stranku veci? alebo sme prilis narocny? alebo.. alebo su ti pozitivny ludia (nenamysleni) ticho (kedze sa nepotrebuju ukazovat) a tym padom si "neuvedomujeme" ze aj taki (a v hojnom pocte) existuju ? :)

lost

Clovek, hoci aj s 815 titulmi skrz meno, povysujuci sa nad inych, je mi na totalny smiech a je radost zit ked vidim ako sa strapnuju :D :D :D
Seriozne vzdelany clovek, co ma minus jeden, alebo hoci aj 815 titulov sa vobec nepotrebuje povysovat nad kohokolvek a na neoduci sa to od kvaziprofesorov, ktori to do nich mozno aj na tych VS vtlkaju.
Samozrejme, najdu sa aj jedinci co sa povysuju aj bez skoly...

No a niekto to ma mozno v povahe a ani to nemusi mysiel zle, mozno len provokativne, ale zase taki ludia to nerobia urazkovou formou, skor vtpnou formou sem tam, ale nie casto..

Pravdupovediac ja si nevazim ludi co maju titul, teda opravim sa co maju LEN titul. Najskor musi dokazat ze je hodny mojej ucty a az potom mozeme polemizovat ci mu k tomu dopomohol titul. A to z extremne jednoducheho dovodu, ak by som chcel, mohol by som to jednoducho demostrovat a v nasledujuci uradny den rano nabehnut na urady a dopisat si 815 titulov pred meno. No moj obciansky preukaz by bol asi trosku velky, alebo by mal pribalenu lupu. (jednoduchsie povedane: titul si mozem instantne kupit bankomatovou kartou z pohodlia domova. papiere mi postou pridu za par minut)
iste to nie je lacne, ale dnes sa da kupit vsetko.
mozem si kupit hoci aj taku imunitu, ze budem moct beztresne odist z mesta cinu, kde zastrelim niekoho na ulici za bieleho dna, hoci aj na hlavnom namesti v bratislave..

Su veci ktore nie su az tak podstatne, respektive titul, hodnost, alebo imunita, alebo cokolvek co je len formalne ma nulovu hodnotu v realite. Hodnotu tvori skor sam nositel tych titulov.. A to ako inteligenciou, tak aj spravanim a v neposlednom rade aj schonostou vyuzit ten titul v realite.

A to ze bol ten titul tazko ziskat, to je mi fuk :) ake tazke je umyvat po spinavych studentoch ZS SS VS ? (no ja som to robil ako brigadu za mladi, tak viem ze aj upratovacky maju velmi dolezitu ulohu a cenu v spolocnosti ;) )
Daleko vyssiu ako nejaky otitulovany vseved co netvori nic, len plagiu..

Tym som nechcel urazit VS a ani nijak inak vzdelanych ludi, len napisal (a zas) dlhu myslienku ako to vnimam ja, pre statisticke ucely :D :)

Cest cestnym vynimkam :0

IvanaW

No vážení titulovaní, ja som sama na výške takže kľud. Proste vidím naokolo to chovanie. Tá povrchnosť. Ja to neviem nazvať ale ulaví sa mi ked zo skoly vypadnem vzdy.
PS: strechu nad hlavou mi navrhol moj dedo murar kedysi pred 50 rokmi. Ale susedom navrhoval minule leto maestro architekt a nemozu ten dom dostavat lebo tie udaje su totalne ,,nakrivo,, co uviedol v projekte.
Ja netvrdim ze si nevazia trebars upratovacku (su aj taki aj taki) ale radi proste davaju najavo ze su cosi viac. Ja kde mozem tajim ze studujem. Ani to zvacsa nikto nespozna lebo aj pracujem.
Toho titulu sa bojim jak cert kriza. A navyse ide doba ked remeslo bude mat zlate dno. Titulovanych je strasne vela uz. Prebytok. Nepytajte sa ma preco studujem - lebo ma to bavi. Ten obor. Vobec mi nejde o obor, robim uplne v inom obore.

silwa

takze tych Tvojich len 5 rokov studia je mojich v cislach 78 skusok(pisomnych, ustnych alebo aj - aj), vyse 120ciastkovych a zapoctovych pisomiek, jedna 56stranova bakalarka, jedna 128stranova diplomovka, precitanych cca vyse 200skript-niekolkokrat, napisanych cca 40 semestralnych prac(kazda rozsah 10-30stran), urobenych cca 30 pp prezentacii, odrobenych 80hodin odbornej praxe v podniku,... Vies, keby to bolo take lahke, ako pises, tak by si ten titul mala aj Ty... a neviem, preco by si clovek nezasluzil uctu, ked ma titul, ja si takych ludi velmi vazim a hlavne ludi, ktori sa ku mne spravaju milo, trebars aj bezdomovca, pokladnicku v lidli, upratovacku v kancelarii,... Studovat u nas moze kazdy kto len chce, ale musi na to mat schopnosti a trpezlivost... a k tym akoze odvodom.. Clovek s VS zaraba vela, z jeho platu ide podielova dan, z ktorej su financovane obce, mesta, rozpocet a stavim sa, ze za rok davam na daniach viac, ako niekto s ucnovkou, priemyslovkou za 10rokov... takze nas neurazaj, lebo vdaka vs vzdelanym ludom Ti architekt navrhol strechu nad hlavou, doktor pomohol na svet, inzinieri zostrojili PC a internet, na ktorom teraz mozes vypisovat sprostosti..