ryby a mäso

vevericka

hammel neklam, clovek nie fruktofor..kriste kam na taketo veci chodite?clovek je vsezravec, traviaci trakt je tomu plne prisposobeny

hammel

Kaciatko_7: Človek je fruktovor, ktorý má tráviaci systém prispôsobený na jedenie plodov. To neznamená, že úplne všetko ostatné je zlé to nie ale plody sú úplne najlepšie. Hovorilo sa, že sme bylinožravci ale to tiež nieje pravda tak ako ani všežravci a už vôbec nie mäsožravci. Tu nejde o moje čítanie ale o výskumy. Pamätajte si, že pravda je len jedna a to čo už povedia iný vás môže len popliesť

kaciatko_7

hammel: co to znamena? viem samozrejme co su to plody... ale to predsa vylucuje jest ine casti rastlin... ma to nejaky suvis s vegetarinastvom, prip. s veganstvom? cim sa odlisuje?
existuje tolko nazorov na stravovanie, ze som sa rozhodla ist zlatou strednou cestou... vacsina nazorov su aj tak nejake polopravdy, co si ludia nastudovali, uspokojili sa s tym, no nedostudovali do konca...

hammel

kaciatko_7: áno máš jeden hovorí to iný zas iné niečo ale vec je jasná a to že pravda je len jedna. Mäso je najlepšie vylúčiť úplne samozrejme ak si občas dáme vôbec nám nezaškodí hoci je nezdravé. Človek nieje mäsožravec ani všežravec ani bylinožravec. Človek je fruktovor to znamená že nás tráviaci systém je prispôsobený konzumovať plody

kaciatko_7

ja som raz pozerala jednu relaciu uz neviem na akom programe to bolo, nieco v tom style ako zensky magazin a vtedy tam mali hosta, nejakeho odbornika, co sa zaobera zdravou vyzivou a ten odporucal jest ryby az 5 krat tyzdenne, sama som sa divila, ci to nie je moc... co odbornik to nazor a dnesny clovek v tom ma zmatok... jeden odporuca jest 5 krát denne ovocie, druhy 5x tyzdenne rybu, treti vypit aspon pol litra mlieka denne, pit 2 litre vody, druhy na to, ze 2 litre su malo, treba viac... keby som mala vsetko co odporucaju dodrzat, bud by som praskla jak balon, alebo by som skoncila na psychiatrii z neustaleho planovania a sledovania toho co kedy zjem, a to nehovorim este o tom, ci to splna denne davky prijmu bielkovin, tukov, a pod.... a este ked si zoberieme aky je dnesny svet uponahlany... preto by som rady odbornikov "nebrala tak vazne"... aj ked sme vsetci jeden druh - ludia, kazdy sme iny, kazdemu nieco ine vyhovuje, nie kazdy ma vsetko jedlo rovnako rad... ked ma niekto velmi rad rybu, tak nech si jej dopraje i viackrat tyzdenne, ja v tom nevidim problem... dolezite je sa sledovat, a to "co mi nerobi dobre" vylucit z jedalneho listka
aj malo kuracieho, hovadzieho ci bravcoveho raz za cas nezaskodi urcite, hoci je nase telo stavane viac na stravu rastlinneho povodu... a je dolezite aj o ake maso ide, nie je rozumne ho uplne vylucit, je rozdiel napr. v bravcovom pliecku a v hodvadzom zadnom
ja vo svojej strave viac preferujem jedla rastlinneho povodu, maso jeden-max.dva krat tyzdenne a to akekolvek

hammel

Ja s mäsom nemám ťažkosti ale ak ho jeme veľa uškodí nám ale naopak ak ho jeme málo alebo úplne vylúčime je to len lepšie

RNG

Inac p0oznam zo svojho dlhsieho zivota mnoho ludi, co sa stravovali dlhe desatrocia ako vegani, vegetariani a podobne. Za mladosti to telo viac toleruje a maju nahradne procesy na ziskanie zivin potrebnych pre telesnu cinnost, ale na stare kolena to na nich vidiet velmi markantne.Ale po 40 + rokoch jednostrannej stravy sa to uz neda napravit, aj ked jedia zo zufalosti maso. Za ten cas sa ich procesy v tele celkom zmenili, zdegenerovali, a traviaci trakt nie je schopny ani vylucit dostatok kyselin, ani enzymov na stravenie silne bielkovinnych jediel.
Princioo je, co sa nepouziva , telo zlikviduje.
Ked necvicis, svaly sa zdegeneruju. To vie dufam uz kazdy, hlavne ti, co mali ruku ci nohu v sadre.
Ale ten isty princip plati aj na travenie, kde vsestranna potrava je potrebna pre udrzanie dobreho travenia schopneho stravit akukolvek latku.
Poznal som viacej Indov, co neboli schpni vobec stravit maso ani fazulu a syry . Na druhej strane ich deti, co sa nestravovali vegetarianski od mala nemali so stravenim masa a syrov ziadny problem. Takze to nie je vec len genetiky, ale znacne to zavisi od vyvoja tela, ktore sa prisposobuje do znacnej miery potrebam, hlavne pocas rastu.

RNG

Maso ako druhotny zdroj je podstatne viac zamorene ako prvotne zdroje(zrniny, zeleniny, ovocia)Na kilo hovadzieho masa napr musi krava zjest vyse 10 kg krmiva, tj skoncentruje toxiny 10 ku 1.
Naviac ako vysledok intenzivneho chovu a krmnych zmesi maso obsahuje rozne hormony, herbicidy a antibiotika a ma podstatne horsie zlozenie kvoli krmnym zmesiam, ktorymi dobytok krmia.
Pri dostatku kyselin a enzymov sa ale vie stravit v mensich davkach bez hnitia v organizme, co je velmi lahko zistit z analyze stolici a absencie hnilobnych plynov. Zialbohu mnohi maju pokazene travenie, zle zvyky(prejedanie sa , rozriedovanie zaludocnych kyselin tekutinami a jedenia navrch tazkych bielkovinnych latok rychlo sa kvasiace sacharidy, takze hned sa par hodin maju palu.

Jedlo treba delit. Silne bielkovinne latky jest v mensich mnozstvach, pockat s jedenim a pitim inych veci, kym sa tie bielkoviny dobre rozlozia kyselinami a enzymami v zaludku(co zaroven znici aj kvasne a hnilobne bakterie, aj ine mikroby na jedle)
Nase zvyky jest polievku pred hlavnyum jedlom rozriedia kyseliny, ktore potom nemaju dostatocnu kojncentraciu s hlavnum jedlom, ktoere potom zostava v zaludku pridlho cakajuc na vytvorenie kyselin a medzitym sa tam rozmnozuju mikroby, ktore sme dostali s jedlom.
Korunu tomu nasadi zjedenie ovocia a surovych zelenin a zakusku, ktore dodaju do toho nekysleho zaludka nielen kvasne a hnilobne bakterie, ale aj volne cukry na okamzite kvasne procesy a zaroven dalej rozriedia zaludocne kyseliny.

hammel

Mäso škodí aj pri občasnom konzumovaní a to že niečo vylúčiť zo stravy je mylné to je váš názor a ja ho rešpektujem ale pravda je že sa dá a ak sa to aj urobí nič sa nestane. Mäso dosť zvyšuje rakovinu hrubého čreva, pretože tam sa zdržiava a hnije. Proti mäso nič také nemám ak si ho jete tak to robte naďalej je to vaše zdravie a ja vás nebudem presviedčať.

rebellin

Ja jem mäso každý deň a som zdravý ako rybička, keby som ho nemal, určite by som z toho ochorel. Jem to, na čo mám chuť, neobmedzujem sa, nesledujem čo tvrdia odborníci pretože aj tak tvrdia každú chvíľu niečo iné.