Ženy sú závislé od mužov

milli11

Ja som zena, ale bolest znasam dost tazko. Podla mna by vedci (ci kto) urcite nepovedali, ze zeny lepsie znasaju bolest. A to som este nerodila.

Fighter

xy, za prve zmen si nick, lebo nemas pravo ho mat, za druhe "podla mna sa muzi stazuju viac ako zeny a zena okrem ineho znesie aj ovela viac bolesti.. zena musi dokazat ze je schopna sa vyrovnat muzovi" vacsie kraviny som v zivote necital
zeny sa menej stazuju? si robis srandu? pokial hovorime o muzoch a nie o metrosoch alebo buzikoch tak taras kraviny, ja som sa nestazoval uz ani nepamatam a veru velakrat som sa mal na co, chces priklad? zrazilo ma na bicykli auto a hadaj komu som sa stazoval, ku*va nikomu, tak mi tu netrep, zena furt "mna boli brucho a boli ma hlava" a furt "som smutna ale neviem preco" mas tu aj temu vola sa "nemam problem" moc som to necital no pise tam ze nema problem a aj tak place, nie je to stazovanie? tak kto sa do riti stazuje? dalsia pipka ktora si pusti hubu na spacir a nevie co ostatni musia niekedi pretrpiet a mysli si ze ona ktovie co dokazala lebo ma kramy, hovno vies, nemas pravo sudit, milujem ludi co si myslia ze zjedli mudrost sveta a pritom nic nevedia, nie ze by sa nad sebou zamysleli, zamyslia sa radsej nad druhymi, vsak oni su ti zli, aka chyba by mohla byt vo mne?
nie som uplne prekvapeny, lebo je mi je jasne ze muz by mal byt gentleman ale ked ide o nieco ine tak velka rovnopravnost, zrazu su zeny rovnocenne ak tak velmi tuzis po tom aby sme si to vymenili tak ten jeden den by som ti tiez ponukol, ked ty mne ponukas kramy ja ti ponuknem den pocas sacharidovych vln ked som bol este aj 3 hodiny sportovat, uvidime kto by sa stazoval, ale uvediem ta trochu do obrazu, bolo mi tak zle ze ked som si dal trochu dobreho jedla skoro som ho vyvratil a to ja mam silny zaludok ja som nevracal este nikdy
o akej bolesti to hovoris? o kramoch? alebo o porode? ak ano tak sem netahaj nieco co sem nepatri, to predsa nikdy nemozeme zistit, zoberme si bezny zivot, ked nahodou dojde k nejakej zrazke, alebo niecomu tak "au" pocujem vacsinou od zeny
a k tvojej poslednej blbosti, ja od zeny nechcem aby sa mi vyrovnala, o peniaze nejde nech kludne zaraba viac, zena je zena, nie chlap, zena je krehke mile stvorenie ktore dokaze prejavit ovela viac emocii, je ukecana a rada nakupuje, to je zena, a mne sa to tak paci so vsetkym, ja rad zenu ochranim, rad sa s nou poskriepim a zase udobrim, rad si vypocujem preco sa jej topanky nehodia k ruzu, rad si vypocujem preco ju dnes boli hlava no najradsej som ked som s nou

rozumiem ti

uhlie: muzi v praci zas trusia poznamky na adresu zeny v nespravnu dobu a nespravnych miestach. a ocakavaju, ze vezme ich sovinisticke a priblbe narazky ako vtip. a ked mu povie, ze sa jej to nepaci a nepraje si to, tak je za kravu, husu... sprostu a neviemesteco. muzske urazene ego je horsie ako mor. to len aby bolo jasno, ze muzi nie su o nic lepsi ako zeny. v nicom. len sa chovaju a rozmyslaju inak.

xy:)

rofl: no tak to vobec nesuhlasim, podla mna sa muzi stazuju viac ako zeny a zena okrem ineho znesie aj ovela viac bolesti.. zena musi dokazat ze je schopna sa vyrovnat muzovi, dost vela chlapom prekaza fakt, ak je nad nimi zena a to je uz 21. storocie. zena musi nacas odlozit karieru, ak chcu mat manzelia dieta a zena to dieta aj porodi a v rannom veku sa on stara predovsetkym ona. cize ano, myslim si, ze zeny to maju vo svete tazsie. kazdemu chlapovi by som dopriala byt zenou aspon jeden den v zivote (najidealnejsie pocas kramov a uvidime, ci by si aj potom tvrdil, ze sa zeny viac stazuju viac a bezdovodne).

rofl

presne toto ja vidim ako najvacsi problem, to co tu teraz jajka napisala. a preto by ani chlap nemal mat problem s domacimi pracami, aby bol schopny zenu zastupit, ked nahodou z nejakeho dovodu vypadne.

jajka001_

ja by som to doma nevydrzala. nie som ten typ. cely zivot doma, nic len upratovat, varit, nie som typ co by rad povedzme strikoval, zavaral, vyvaral, poobede deti, vecer muz a kde je moja sebarealizacia? a samozrejme samostatnost, ked sa nieco stane muzovi, co ta zena, z coho bude zit, bez praxe, bez skusenosti, nikto ju nezamestnana-moze max upratovat, starat sa o starych ...

uhlie

Problem so zenami v praci skor vidim v tom, ze ak sa dostane do jednej skupiny s muzom, tak sa mu snazi konkurovat , miesto toho, aby s nim spolupracovala. Su aj taky muzi, ale ti to vacsinou daleko nedotiahnu. Zenam sa to ale stale prepacuje, aby neboli nahodou diskriminovane. V praci som stretol vela zien z rovnakeho oboru, ale ani jedna tam nebola vdaka svojim pracovnym kvalitam, ale vdaka niecomu uplne inemu. V riadiacich poziciach plati jedno zakladne pravidlo, ze clovek nesmie zavadzat v praci svojim podriadenym. Zeny nedokazu dodrzat ani to,pretoze sa stale pokusaju v nevhodnu dobu a na nespravnych miestach na seba poukazovat.

milli11

No ja som bola raz degenerovana z prace.
Robila som v tovarni, potom som mala prax na urade (a teraz som opat robotnicka).
V tovarni to bolo tak, ze clovek robil na linke, proste pasova vyroba, prisiel k tebe vyrobok, nieco si urobila, potom dalsi a dalsi a tak do konca smeny. Clovek stal pri tom alebo si chodil po nove suciastky.
Potom som nastupila na prax na nejaky urad. Zo zaciatku bola zo mna sranda, lebo ked niektory klient odisiel, stala som pri dverach a cakala, kedy pride dalsi. Ako vtedy, ked som ako robotnicka pri linke cakala, kedy mi pride dalsi vyrobok.
Alebo som len postavala alebo chodila po kancelarii, ak sme dlhsiu dobu nemali klienta. A kolegyne na mna, ze preco si nesadnem. Ja na to, aha, tu to mozem. V tovarni sme si totiz ani na sekundu sadnut nemohli. Nemyslim hocikedy si sadnut, myslim, trochu si sadnut, ked opravovali linku, co bolo mozno 2-3 krat za mesiac.
Tomuto tiez vravim degeneracia, ale z prace.

betkacat

Keď som bola mladá manželka tak mi svokra povedala, že sa treba pre rodinu obetovať...tým myslela to, že keď prídem z práce domov ku dvom malým deťom tak mi nemá vadiť, že ja mám ďaľšiu šichtu a že manžel si potrebuje oddýchnuť. Ostala som s otvorenými ústami. Vtedy som si povedala, že ja sa veru nebudem obetovať a preto všetko čo doma robím, robím pre svoju rodinu s láskou a preto že chcem. A čo nechcem, to nerobím.
A vôbec sa necítim závislá na manželovi aj keď zarobí oveľa viac, však doma neležím a neškrabem sa na hlave...každý robíme čo sa dá, aby sme mali kde bývať a čo jesť.