Ženy sú závislé od mužov

rofl

mne by uspesna zena nevadila. mna zas zarazaju taketo nazory. normalny muz vnima uspesnu zenu ako konkurenciu niekde v praci lebo tam konkurenciou naozaj je. ale mat doma uspesnu zenu, tak som na nu skor hrdy, ze sa jej dari.
pastelka co sa ti nezda na tom, ze niekto, kto travi vacsinu casu doma degraduje,degeneruje. intelektualne, vedomostne urcite. teda pokial napr. nestuduje, nevzdelava sa, co si myslim, ze je skor vynimka, tak urcite. v praci ma clovek podstatne vacsiu sancu na rozvoj, aj ked zalezi od toho aku pracu vykonava.
xy:) zeny nemaju tazsi osud, to len muzi sa neradi stazuju.

dddddd

Ja si myslim, źe ženy vôbec memusia byť závislé od muźov, ale tieto nezávislé źeny to nemajú ĺahké. Muźov odpudzujú lebo im stúpajú po pätách.Viacerí chlapi to vidia ako konkurenciu.

pastelkaa

Nečítala som uplne všetky príspevky, ale ja len toľko, že žasnem nad niektorými názormi...v každom prípade, je to vysoko individuálne, je na každom páre ako sa dohodnú, aký model uznávajú a nikto ich nemá právo odsudzovať.....nechápem ako môžete napísať, že žena v domácnosti začne degenerovať...na jednej strane, muži neznesú, že musia živiť rodinu, na strane druhej takmer žiadny muž neznesie, že žena je lepšia ako on, úspešnejšia v práci.....tak potom čo chcete? veľa žien teraz študuje, deti majú neskôr ako voľakedy, takže si myslím, že trend je skôr opačný ako ten, že len muž živí rodinu....je to na každom z nás ako sa rozhodne.....

doubledog

ano, samozrejme, pobyt doma neznamena automaticky degeneraciu.
ide skor o to, ze takyto model si vacsinou zvolia zeny isteho typu.
a tie o rozvoj zaujem nemaju.

hej, zeny sa rady obetuju.
ale to len tak hovoria. v skutocnosti im nejde o obetu. je to len sposob, akym si chcu nieco zasluzit tak, aby ich to moc nestalo.
az neskoro dojdu na to, ze ich to stalo prilis vela.

rozumiem ti

doubledog: to, co si prave vymenoval, tomu sa hovori obetavost. vela zien casto " obetuje " svoj zivot rodine. ony same to takto zvyknu nazvat.

uz samotny fakt, ze to same oznacuju za obetu je dost zarazajuci. nikto ich nenutil, same to chceli. pritom partner ich casto " len " podporuje. ibaze tento maly rozdiel byva casto nevideny, ci neuvedomeny.

Slobodna

žienka domáca popri deťoch môže pokojne študovať, navštevovať rôzne kurzy atď. nemusí iba vešať záclonky a vyvárať :)

doubledog

vacsinou to dopadne tak, ze zienka domaca po rokoch zisti, ze deti odisli, muz ma milenku a nema chut s nou dalej pokracovat.

a vtedy jej dojde, ze dlhorocnym upratovanim, varenim a vesanim zaclonok premrhala dost casu, ktory sa uz nevrati.

Slobodna

Nesúhlasím, to, že žena je doma, nemusí automaticky znamenať, že musí sedieť iba doma. Ak niekto má záujem o rozvoj, tak si ho nájde, kdekoľvek. Takže väčšina žien nemusí skončiť pri televízií a nakupovaní. Samozrejme práca poskytuje akýsi rýchlejší rozvoj, keďže je človek medzi ľuďmi a má viac podnetov.