Ženy sú závislé od mužov

cajik

Myslim ze ta velmi dobre chapem..Nechcem tu nejak teraz pisat velmi o sebe, aby to nevyzeralo ze sa chcem predbiehat :), ale tiez som sa stretla so zavistou a blbymi recami len preto, ze sme mali dve auta a niektori ani skodovku. Sice sme neboli bohaci, ale v tej dobe to uz zacinalo byt take, ze ludia zavideli ze niekto si moze dovolit kupit mandarinky castejsie nez on :).
Ale to ze je to na skodu veci, s tebou nesuhlasim :). Nie preto, ze by "kazda ina" s tebou rada menila. Ale preto, ze by si s tym mala byt vnutorne vyrovnana a spokojna. Nikdy, nikdy sa nezavdacis vsetkym ludom. Keby si bola ako "oni", raz by ti zavideli lepsi uces, inokedy tri bluzky namiesto dvoch. Ludia si vzdy nieco najdu. Podstata je v tom, aby si sa obklopila ludmi s rovnakym zmyslanim ako ty, a netrapila sa nad tym co hovoria ini. Mas svoj svet, oni zase svoj s inymi pravidlami, a ked tam nezapadas, najdes si nejaky iny, taky ktory ti bude viac vyhovovat. Nie je na tom nic zle. Cize zbytocne sa trapis tym ze nezapadnes medzi nejake ine zeny, vies to je istym sposom takmer to iste ako keby mna stvalo ze nezapadam medzi spoluziacky ktore chodia kazdy tyzden na party. Jednoducho ma taka zabava nelaka, mam iny okruh zaujmov a znamych, respektujem sama seba a preto moje rozhodnutie respektuju aj ostatni a nerobia z toho vedu. A s tymi, s ktorymi sa bavit nechcem, sa jednoducho nebavim, a tym to hasne.

Mas tu uzasnu vyhodu, ze si mozes vybrat co budes robit. Nemusis si nasilu vyberat nejaky spolocnostou stavenoveny model len preto, ze sa to tak patri, alebo preto ze by to ini ocakavali a ak to nesplnis tak ta budu ohovarat. Myslis ze na ich nazore zalezi ? Nezalezi :). Vacsina ludi sa musi predierat, makat cele dni, aby sa uzivili. Naco chces zapadnut medzi nich ? Mas svoje kamosky, pisala si ze aj v okruhu vasich znamych su zeny doma, tak predsa mozes travit cas s nimi. A ked budes chciet ist niekedy do prace, mozno by si mohla ist do ineho blizkeho mesta (neviem blizsie v akej si situacii), alebo zacat s vlastnym podnikanim, ci zalozenim nejakej neziskovky, charity, a podobne. Moznosti je vzdy vela. Len nezabudni na to, ze vzdy ti bude niekto zavidiet. Takze sa s tym zmier a kasli na to :) Fakt to za to nestoji,zivot je prilis kratky na to zaoberat sa nazormi inych ludi

(p.s.: viem, ze si nepytas radu odo mna, ale tak uz ked som sa takto rozpisala tak to necham tak:))

lentilocka

cajik, dakujem. Si mila. Ani nevies, ako mi to dobre padne. Vies, niekedy je aj na skodu veci sa mat lepsie, ako ini ludia. Kolkokrat si poviem, ze radsej by som bola ako moje byvale kolegyne, taka bezna zena, iste chapes, ako to myslim. Som velmi miernej povahy, s kazdym sa snazim vychadzat dobe,byt mila ku vsetkym. No neda sa to. Ta zavist a falos ludi, najma zien je velka. Vzdy som pracovala v kolektive, kde boli takmer same zeny a boli to firmy aj s 200zamestnancami. A vies si to predstavit v takom velkom, zenskom kolektive. Mohla som robit cokolvek, stale som v ich ociach bola ta, ktora sa ma super, ktora nemusi obracat korunky, ktora sa nahadzuje kazdy den do inych handier, chodi stale na dovolenky.Stale som pocuvala iba...naco preboha chodis do prace, ja byt na tvojom mieste....dokonca som podla niektorych zbytocne zaberala miesto inej,ktora tu pracu potrebuje... No proste sa to nedalo. Preto, aby som zapadla do kolektivu predsa nebudem nosit dookola 2 sukne a 2 nohavic a tiez neodriekneme dovolenky. Jednoducho to nejde. Po psych. stranke som uz bola na tom velmi zle a dalej som uz nevladala ostat a pracovat v takom prostredi. A to bolo vsade tak, nielen v jednom zamestnani. Proste je to male mesto a poznaju nas, tak co narobim. Aj ked mi niektori hovoria, nech sa na to vykaslem a nevsimam si ich, mne to nedalo a trapila som sa . Jednoducho som taka povaha, nikdy som sa nevyvysovala nad ostatnymi, snazila som sa zapadnut, no napriek snahe to aj tak neslo. Normale sa uz bojim ist niekde aj pracovat, nakolko som sa tolkokrat sklamala.....
A

cajik

lentilocka,ja ti v dobrom tvoju situaciu zavidim :) ani nechcem napisat slovo ze "zavidim", lebo to znie tak hnusne, ale snad vies ako to myslim :)

lentilocka

cajik,plne s tebou suhlasim....kazdy sme ini, ako som uz pisala. Kazdemu vyhovuje nieco ine, preto nikoho netreba odsudzovat a najma vtedy, ked to obom partnerom tak vyhovuje.
Ja som mala moznost porovnat , ked som roky pracovala a teraz, ked som doma a momentalne mi to vyhovuje takto. Problem ist robit hocikedy nemam, az mi uz bude doma dlho, iste pojdem, no nie kvoli peniazom, ale aby som bola medzi ludmi. Sice je to u mna problem, nakolko zijeme v malom meste a tym padom je problem si najst pracu a vsade , kde idem mi povedia, ze naco chcem ist do prace, ze mne to nechyba a ja pracovat nemusim , dokonca mi bolo povedane, ze ked si budu mat vybrat, tak vezmu radsej niekoho, kto tie peniaze potrebuje viacej. Je to smutne,bohuzial je to tak. Utajit meno neviem, tu sa pozname navzajom. Manzel ma vo svojich firmach nezamestna, je toho nazoru, ze ako by to vyzeralo, keby som pracovala v jeho firme a on by ma riadil , ako by sa na to pozerali zamestnanci,ktory by so mnou robili, ze by tam bola napata atmosfera, bali by sa aj nieco rozpravat, kedze by som robila s nimi a mohla by som potom doma na nich bonzovat....Povedal, ze nie som na to odkazana, takze to nechava na mna. Momentalne vsak necitim potrebu ist do prace, mam dieta, ktore zacalo chodit do skoly, takze sa mu mnozem pokojne poobede venovat, ucit sas nim a o rok, dva, ked bude vacsie, iste aspon na par hodin by som rada isla do prace medzi ludi. Aj ked to bude tazke nieco najst. Zavist je hnusna....

cajik

trosku mam pocit, ze zakladatel temy ju pisal v afekte a ktovie, ci sa sem este vrati a bude diskutovat :)

to je tak.. su muzi ktori neznesu ked zena zarobi viac, su muzi ktori neznesu pocit ze sa nedokazu postarat sami a radsej su ked je ich zena doma v klude, a su muzi ktori to chcu vsetko rovnocenne. a rovnako aj o zenach to plati, ze su vselijake. tak nech si kazdy najde partnera takeho aky mu vyhovuje, ostatni sa do toho nemaju co starat. amen :)

lost

0vecka
no prave som nezamestnany :)

(ale za mojimi slovami si budem stat s vysokou pravdepodobnostou na 100% az do smrti :) )

zuzkas

doubledog nemôžeš hádzať všetky do jedneho vreca.nechcem tu nejak rozoberať môj život,ale keď som sa rozišla s ex,tak bolo to posledné že by som si hladala chlapa a už vôbec nie nato aby ma finančne zabezpečil.jasné peniaze treba,ale človek potrebuje aj oporu, pohodu,objatie,pocit že ťa má niekto rád a malé percento žien hneď vhúpne do iného vzťahu a z takého dóvodu ako ty píšeš,že pre peniaze.to možno nejaké z nišších vrstiev,ale normálne ženy určite nie!

zuzkas

ja osobne by som sa hanbila keby som bola doma bez príjmu.nemohla by som žiť tak žeby som si musela od muža"drankať"peniaze na všetko a "svoje"nemať žiadne.máme spoločnú kasu,tešíme sa keď do nej čo najviac vložíme.bolo obdobie keď som mala ja vyšší plat ako manžel,teraz je obdobie,že ja mám menej keďže som na MD.ak by som chcela môžem ísť pracovať a malého dať do jasiel,ale za tých pár korún na vyše nám to nestojí.celé je to aj o komunikácii medi partnermi o dohode,čo chcú a čo im vyhovuje.,ale neodcudzujem ani keď žena ostane doma pokial sa tak s mužom dohodli a on zarobí toľko že tá ženina výplata by bola fakt len almužna.ja by som išla robiť robiť aj za almužnu len aby som nemusela byť celé dni doma.