Intrigy v praci - co s tym?

Príspevok v téme: Intrigy v praci - co s tym?
liesl

Ahojte, chcem sa Vas spytat, ci mate skusenost s intrigami v praci. Ja som doteraz bola asi dost naivna, lebo som si myslela, ze v praci so vsetkymi dobre vychadzam, a az teraz som pochopila, ze nie kazdy, kto sa na mna usmieva, ma ma rad. Zistila som, ze jedna takato "mila" kolegyna si o mne vymysla vselijake hluposti a rozprava to kade - tade (aj sefke). Neviem sa cez to preniest, lebo ja neviem hrat tu jej "hru" a klamat do oci. Bojim sa, ze to moze mat vplyv na moju buducnost vo firme. Bojim sa o to viac, lebo zijem sama so synom a isty prijem je pre mna dolezity.Co mam robit? Prosim poradte! :-(

liesl

Mate, snazim sa ako najlepsie viem, ale ona na mne hlada chyby. Ona je na cele timu, v ktorom kazdy pracuje na svojom, ale ona ma na starosti kontakt s vedenim za cely tim - preto sa jej bojim, netusim, co hovori sefke...

mate59

jajka, viem, že chlapi,ale je to správne,bez intríg.
liesl - ak máš podporu u kolegov a tej strige povieš do očí čo si dovoľuje a svoje stanovisko, síce vyprskne, ale dá ti potom pokoj,dúfam, že to nie je tvoja nadriadená, ale rovnocenná kolegyňa.Iste by som nehral mŕtvho chrobáka,alebo by som si to nevšímal,lebo ona bude stále pokračovať.Netreba sa báť a ak si dobrá, výkonná a spolahliý zamestnanec,o stratu práce sa báť nemusíš.

liesl

Jajka, dakujem, mas pravdu, to bude asi najlepsie! Zopar kolegov mi nenapadne vyjadrilo podporu - takmer nikto ju nema rad, ale tiez sa tazko funguje, ked niekto striehne na Tvoju kazdu, aj tu najmensiu chybu a potom z toho spravi aferu. Chvilami uz nevladzem, ale nemozem si dovolit prist o pracu, som z regionu s vysokou nezamestnanostou...

jajka001_

mate - takto to robia chlapi :)
ja by som ju ignorovala. ti co ju poznaju vedie ze ohovara, ti co su ako ona, budu s nou, ti co nie su, budu na tvojej strane. dokaz aka si tym ako sa chovas.
zoci voci vsetko poprie alebo ta vysmeje. taki ludia su zli a nehraju fer.

liesl

Bojim sa, ze to bude este horsie - je strasna hysterka. Co by bolo, keby som zacala otvorenu vojnu, ked uz teraz je to taketo?

mate59

povedz to tej strige do očí, prečo to robí,s ňou skončíš, ale budeš mať pokoj a nik si do teba nedovolí.