Co obnasa potrat

bella12

Dieťa ako nechcená záťaž, úľava, že sa ho človek zbaví ... Tie slová až mrazia. Sme predsa ľudia a odhadzujeme vlastné potomstvo. Dieťa, ktoré sa počne ako zázrak lásky dvoch ľudí, je nechcenou záťažou.

Aká je to však láska, keď prijímam druhého, ale neprijímam jeho plodnosť? Keď kladiem svojej láske podmienku - toto áno a toto nie? A to, čo je prirodzeným ovocím lásky, beriem ako vedľajší nepotrebný produkt?

Je ľahšie zbaviť sa dieťaťa, ako zmeniť seba a svoje správanie. Je ľahšie dať "to" preč, ako vstúpiť do seba a rozhodnúť sa zmeniť svoje odmietanie na prijatie dieťaťa, keď už je tu. To by však stálo námahu, premôcť sa v mene lásky. Veď ak naozaj milujem svojho partnera/partnerku, nemôžem nemilovať jeho/jej/naše dieťa. Ľudia, ktorí sa skutočne nemilujú, by sa nemali milovať ...

Je smutné, že sa stalo pravdou to, o čom píše prorok v mene Boha: I keby žena zabudla na svoje dieťa, Ja na teba nezabudnem.

ajkl

co obnasa potrat? v prvom rade je to ulava, ze si sa zbavila nechcenej zataze, t.j. dietata. predsa len, je lepsie vydrzat par minut nepohodlia ako si pokazit zvysok zivota - dietatom, ktore si nechcela!

uhlie

Ja tiez nie som za potraty, ale u niektorych zien to schvalujem. Je lepsie, ked sa nerozmnozuju a neobtazuju spolocnost detmi, ktore by sa na ne mohli v niecom podobat.

mima000

sevilla potrat mam za sebou a je to velký krok v živote... ide o to za akych okolnosti si otehotnela, ale ak si na pevno rozhodnutá že do toho ideš tak držím palce a určite sa to dá zvládnuť... hlavne nepozerať videá a iné oblbováky... o tom čo sa deje v tvojom tele ani nebudes vedet, si pod narkozou a uz je len na tebe ako sa s tym vysporiadas po psychickej stránke. držím palce...

torok1

Dievcata ak mam poradit tak si zaplatte radsej vylet do krajin kde robia aj medical abortion co je vo volnom preklade lekarsky potrat. Zjete tri tabletky a vsetko vyjde prirodzene.
Je to na psychiku ovela lepsie ako vyskrabavanie a podobne. Skutocne ak nechcete mat obrovske vycitky do konca zivota spravte to takto.
Najlepsie na tom je ze to neoplyvni vas sexualny ani zdravotny stav. Po dvoch tyzdnoch budete uplne fit!

Fufulka

...prosím Vás baby, už to nerozoberajte, Sevilla to už má za sebou...a týmito debatami jej nijako nepomáhate...

maria1113

ja som ho videla dokonca, neviem v ktorom týždni tehotenstva bola tá žena ktorej to robili, ale keď to z nej vytrhával, vyškrabával, normálne tam už boli vidieť prsty na rukách aj na nohách, no strašné. To by si mali pozrieť tie mladé hviezdy.

zuzkas

a to video som tiež videla,teda začiatok stačilo mi keď dával tej žene injekciu a už som to musela vypnúť a bolelo ma vnútro akoby to mne išli robiť.