stres pre nedokonalost

Príspevok v téme: stres pre nedokonalost
ty

ahojte,
ani neviem ako zacat, ale asi len tym ze ma neskutocne trapi to ako vyzeram, myslim ze to trapi kazdu z nas, mozno i kazdeho, no neda mi to slobodne dychat, zit...kazdi to nazyva inac...zakomplexovanost, nespokojnost...nevyrovnanost, neviem...jedine co viem je ze uz takto nemozem. Chcem to zmenit, no na druhej strane si uvedomujem ze by som menila nieco co je mojou sucastnou...to co ma trapi, nie je moja postava, ta je skor dokonala, priemerna, pekna..ale skor nedokonalost co sa tyka crt tvare...velmi ma to trapi, bo od puberty som dostavala vsakovake poznamky od ludi z okolia, co sa nesie so mnou az doteraz. Pre pocit nedokonalosti som si chalana ani necela najst, skor som sa bala mu otvorit..a doverovat...hoci navonok som posobila vyrovnanym, vecne usmiatym spokojnym dojmom....co predsa len uputalo vela muzov. Myslim ze to bolo hlavne moj usmev, vraj!...rozziarene oci, blaznivost...a tak...no na druhej strane ma zozierali pocity nedokonalosti, teraz sice priatela mam...dokonca uz aj byvame spolu hoci po kratkom case, ale i tak sa mi tieto myslienky neustale vracaju...pri kazdej prilezitosti ked si predstavim kolko holiek, je takych prirodzene krasnych...hmm...nehovorim priatel, mi neustale dava na javo ze som krasna, ze ma ma rad...ale..:( ked si predstavim...skor je to taka dospelacka laska...:)zalubenost to asi ne...mam i skutocnych priatelov co ma miluju a fakt som za nich stastna...len proste ten pocit...bezmocnosti ze nemozem na tom nist zmenit...a neustale na to myslim...mi neda byt poriadne sama sebou...hmm...tak to citim...ta to je...poradite? ako sa ich zbavit...? diik :)

M74

Ja mám o svojom vzhlade tiež pochybnosti, aj keď ma to až tak netrápi, pretože s tým nedokážem moc spraviť. Raz som si tak zo srandy dal fotku na libimseti.cz, kde ju mohli ohodnotiť ostatní užívatelia. Celkom ma prekvapilo, že som dostal dosť vysoké hodnotenie :-) a moje sebavedomie nepatrne vzrástlo...

smii

ty
mozes to zmenit. V prvom rade si uvedom, ze su to tvoje myslienky, ktore ta zozieraju a nie realita. A myslienky sa daju zmenit. Ty si predsa viac nez tvoje myslienky! Ak si budes hovorit Som zeleny pes a budes si to hovorit patricne dlho a casto, moznoze sa tiez stane, ze tomu sama uveris. Nebude to vsak realita. Nebude to znamenat, ze si zelenym psom. Nikto ta ani ako zeleneho psa nebude povazovat. Bude to len tvoja myslienka, ktorej si uverila.
Chapes?

smii

ty
mozes to zmenit. V prvom rade si uvedom, ze su to tvoje myslienky, ktore ta zozieraju a nie realita. A myslienky sa daju zmenit. Ty si predsa viac nez tvoje myslienky! Ak si budes hovorit Som zeleny pes a budes si to hovorit patricne dlho a casto, moznoze sa tiez stane, ze tomu sama uveris. Nebude to vsak realita. Nebude to znamenat, ze si zelenym psom. Nikto ta ani ako zeleneho psa nebude povazovat. Bude to len tvoja myslienka, ktorej si uverila.
Chapes?

smii

ty
mozes to zmenit. V prvom rade si uvedom, ze su to tvoje myslienky, ktore ta zozieraju a nie realita. A myslienky sa daju zmenit. Ty si predsa viac nez tvoje myslienky! Ak si budes hovorit Som zeleny pes a budes si to hovorit patricne dlho a casto, moznoze sa tiez stane, ze tomu sama uveris. Nebude to vsak realita. Nebude to znamenat, ze si zelenym psom. Nikto ta ani ako zeleneho psa nebude povazovat. Bude to len tvoja myslienka, ktorej si uverila.
Chapes?

xy:)

a kto je dokonaly? nikto.. ludia, ktori si hladaju partnerov na zaklade zovnajsku nikdy dobre nepochodia, dolezita je vnutorna pohoda, ak je clovek vyrovnany, mily k okoliu, to je ako balzam na dusu. nech je kocka akokolvek dokonala, vzdy najde na sebe nedostatky. a nie kazdy vo vztahu prechadza naruzivym zamilovanim, ze zrazu zahori nejaky plamen a chodis zasnivana, kreslis srdiecka a pod. niekto sa zamiluvava postupne, nenapadne a az potom zisti, ako velmi toho druheho lubi. zaklad je, aby vam bolo spolu dobre :)

laskonka111

a vieš že niečo také ako dokonalosť neexistuje? Nikto nie je dokonalý, dokonca ani tie modelky na titulných stranách. A tie prirodzene krásne o ktorých píšeš, no bola by som zvedavá koľko hodín strávili pred zrkadlom, kým vyšli von na ulicu.