Ako to vysvetliť mame?

Príspevok v téme: Ako to vysvetliť mame?
Kvietinkaa12

Dobrý deň. Chcela by som radu ako vysvetliť mame , že už nie som tým dievčatkom čo som bola dávno. Mam priatela ,lubime sa a je nám spolu dobre. Čo sa týka sexu ešte nebol.Ale moja mama ma stále upozorňuje na to aby som s nim do postele nešla.Mam 18 rokov a myslim si , že už mam rozum na to aby som vedela čo robim. Ona je toho názoru , že na sex mam čas , mne pride , že ona ten sex považuje za niečo zle.Stale sa na tom natahujeme.Ako jej mam vysvetliť , že keď s ním niečo budem mať neurobím nič zlé:P

doubledog

sex patri ku vztahu a cakat do svadby je cudny napad.

ale kazdopadne, ak mas 18, tak je dost nepravdepodobne, ze mas rozum na to, aby si vedela, co robis.
ale to pochopis az neskor :)
takze zas tvoju mamu aj chapem.

lost

A co je vacsia zabava, obrazik cislo jeden alebo dva? :)

www.nypost.com

alebo

24.media.tumblr.com

co vydrzi dlhsie ako fyzikalne telo?

www.atlantaweddingideas.com

otazka znie, na com je lepsie staviat svoj partnersky vztah ?

lost

este nie
pokial najdes spravneho tak pocka aj az za hrob ;)
to je na 101%

a mimochodom, suhlasim s lioness_01 aby si NIKDY neprisposobavala nazor okoliu na svoj.. existuje taka haluzna otazka ze:
"ak kazdy skoci do studne, skocis tam aj ty?"
(tuto otazku som dostaval vo forme odpovedi za mladi velmi casto a AZ TERAZ vidim realnu pointu, i ked ktovie ci mysleli na to iste na co ja teraz..)
dam ti maly priklad (iba kvapka v mori), mam o par rokov viac ako ty a som "muz" (v uvozovkach preto, lebo sa odomna zrejme ocakava ze vyuzijem (rozumej zeuzijem) kazdu prilezitost) - toto si mysli okolie.. resp, hadaj ako by na mna pozerali ak by zistili ze som este s nikym nechodil :D
mal som ale extremne stastie ze som s tym bol psychicky vyrovnany a TO JE TO HLAVNEEE!!!! :) :) :)

Zit so svojim nazorom a zit pre svoj nazor (pokial je zdravy) a NIKDY NIE pre nazor a oci okolia.. Nehovorim ze kazdy, ale existuje teoria ze dost ludi nevie co od nudy a tak podpichuju, alebo sa snazia pokazit aj ostatnych, kedze pokazili sebe... To neviem, len hadam, ale to je fuk :D

lioness_01

jajka, ja poznám aj opačné prípady, prípadne také, kde chlap sám dobrovoľne navrhol niečo také a obaja súhlasili...
ja si myslím, že sex v značnej miere súvisí aj s nejakou životnou filozofiou, niekto má vzťah postavený na vyšších hodnotách, pre niekoho je dôležité aby to v prvom rade klapalo v posteli,niekto si myslí, že chlapi sú nadržané prasatá, a niekto zase,že aj muži dokážu ľúbiť aj na vyššom leveli...
a je fajn, ak sa nájdu dvaja takí ktorí vyznávajú rovnakú filozofiu, a tvrdiť, že niekto je naivný len preto, lebo má vyznáva vyššie princípy vzťahu ako ten, pre ktorého je dôležitý sex je scestné...

jajka001_

ked sa dvaja lubia , tak aj chcu spolu spavat...ked sa vravi o cakani do svadby, vzdy je o tom ze ma cakat chlap :) akoby zeny nemali svoje potreby

lioness_01

etela, mne nemusíš písať podstatu kvetinkinho problému, ja som reagovala na tvoju časť... :)

nuž... môj chlap má iné hodnoty ako len sex a od vzťahu očakáva trošku viac a trošku viac do hĺbky, takže tohto sa fakt nebojím... a nemám tým na mysli "žienku domácu"... vieš, medzi nami ľuďmi žijú aj muži, ktorí uvažujú hlavou, nie plnými gulami :)

etela

Pre:ešte nie-to, že ty nie si pripravená na sex súhlasím s tebou, pretože si ešte nestretla toho pravého.Určite je blbosť skočiť niekomu, koho ani dobre nepoznáš do náručia len preto, aby si to vyskúšala. Aby som to upresnila pre kvetinkaa12, ja predpokladám, že svojho chlapca dobre poznáš a si pripravená odovzdať sa mu z lásky ako aj on k tebe cíti to isté. Určite nenahováram, aby to spravila len preto, aby to mala za sebou. Z tvojej témy som vycítila, že sa ľúbite a ty si na to pripravená.
Lioness_01:To je síce pekné, že poznáš takých chlapov, ja som to povedala obrazne.Neviem, či si pochopila o čo v tejto téme ide.Zopakujem ti to:kvetinkaa12 sa pýta ako povedať mame, že má vek na to aby spala s chlapcom.Pokiaľ som to pochopila kvetinkaa12 nechce čakať do svadby a sama cíti, že to chce.Si pekne naivná ak si myslíš, že "len"láskou si udržíš manželstvo.Je niekoľko "vecí", ktoré majú vplyv na udržanie manželstva, ktoré ti teraz nebudem rozpisovať a ver mi, že aj sex má dôležitú úlohu na fungovanie vzťahu.Ale ja neviem ako ty ponímaš slovo sex?Darmo budeš žienka domáca, ak muž nebude mať to čo chce, ako to ty nazývaš"sex", bude ho hľadať inde.Spamätaj sa moja a otvor oči.