Veriť? Neveriť? Čo ďalej ?

Príspevok v téme: Veriť? Neveriť? Čo ďalej ?
Nykita

Ahojte,

začala by som s tým, že s priateľom sme takmer polroka. Náš vzťah začal tak, že on sa vlastne polroka trápil kvôli mne, vyplakával mi často, lebo som ho stále odmietala, ale napokon som mu tú šancu dala a musím povedať, že som bola naozaj šťastná a naozaj som sa do neho zamilovala. Ale, prišla jedna chata kvôli ktorej sme sa veľmi pohádali, pretože mi sľúbil, že tam spať nebude, ale napokon tam ostal, predchádzala tomu strašne veľká hádka, skoro sme sa rozišli. Potom napokon sa mi ospravedlnil a sľuboval, že už na chatu bezo mňa nepôjde. Týždeň na to cez víkend mi hovoril, že ide za rodinou do iného mesta a že tam aj prespí ... som mu volala a on že má vybitý mobil a že ho teda vypne. Volala som mu večer a nemal ho vypnutý, volala som mu minimálne 50 krát, ale zakaždým mi zložil. Potom mi zdvihol a povedal, že sa mu bratranec hral na mobile a že on spal, i keď mi to prišlo moc divné, tak som si povedala že ok. Písala som si s jedným kamarátom ktorý tam mal ísť a on mi povedal že si v skupinovej správe ešte písal, že ide aj keď som mu to povedala tak mi hovoril, že nejde. Verila som jemu aj keď mi to prišlo celé podozrivé, pač klamal veľmi okato. Tri dni na to som mu volala, že či mi klamal v poslednej dobe a on sa ma pýtal že čo sa deje, tak som mu s plačom všetko povedala, ale dala som mu ešte šancu. Prisahal, že sa to nikdy nestane už a veľa omáčky okolo toho. Prešlo od vtedy pár týždňov a on bol zatiaľ každý piatok v jednom nemenovanom klube do 5 ráno bezo mňa samozrejme. A to pri tom sme sa každý piatok hádali kvôli tomu, lebo mi sľuboval že už nebude chodiť ani do barov a podobne. Raz sa dokonca stalo, že sme mali ísť spolu von, sme sa stretli a on že ho čakajú spolužiačky v jednej kaviarni, že nech idem s ním, tak som mu vysvetlila, že nechcem ísť lebo pri cudzích ľuďoch sa nedokážem uvolniť a on že aj tak mám ísť, tak som tam tak potichu sedela a po 10 minútach sedenia pozerania ako sa bavia som sa postavila a odišla. A on sa rozlúčil so mnou ešte aj s úsmevom. Rozprávala som sa s ním o tom mnoho krát, zakaždým mi sľúbil, že sa zmení, ale skutek utek. Potom mi raz povedal, že zmeniť sa možno zmení za rok alebo pár rokov. Ako chápem, že zmeniť sa nedá zo dňa na deň, ale keby som tam videla aspoň tú snahu... To by ma uspokojilo, ale ja tam nevidím ani tú. :( A teraz neviem čo mám robiť, pač on stratil moju dôveru už pri tej druhej chate a od vtedy s tým nejak nič nerobil.

Neviem čo mám robiť. :( Potrebovala by som nejaké objektívne názory.

Ďakujem a príjemný zvyšok dňa.

bibi123

kazdy chlap potrebuje slobodu, tym, ze ho budes obmedzovat, budes podnecovat v nom len chtic ist von sa zabavat.. nechaj to tak, skor by som volila taktiku, ze aj Ty by si si robila program a potom mu rozpravala, ze si bola na diskoteke s Jankou a Dankou a cely vecer sa okolo Vas motali chlapi, kupovali Vam drinky a ze ste sa ich nevedeli zbavit, ak by sa prebudila v nom ziarlivost, nenechal by Ta chodit samu a chcel by Ta mas stale na ociach a pod kontrolou.. Ak je spolocensky typ, nikdy z toho "nevyrastie"

rony26

pozri, ked bude chciet tak ta podvedie hocikde a hocikedy...nemozes ho mat predsa na voditku :)...ty musis vediet s kym chodis, ci si vybrala niekoho kto ta lubi a nejake aferky su mu cudzie a budes MU VERIT...ak mu neveris tak nema velky zmysel zostavat spolu...jednak tym tyras sama seba a ver tomu, ze aj u neho raz pohar trpezlivosti pretecie...a to ze mu neveris, lebo ti klame...hmm a rozmysla si aj o tom, ze preco klame, ze ho do toho klamstva nepriamo tlacis?...nezastavam sa ho, len ako som uz pisal, odprisahal, slubil by aj nemozne len aby bol pokoj...ked chce ist do mesta, na chatu, chce byt s kamaratmi tak ako inak to ma docielit ak nie klamstvom, kedze si mu tieto aktivity oficialne zatrhla?...proste sa tohto zivota nechce vzdat, ale nechce prist ani o teba, tak skuste prist nato kde je ta zlata stredna cesta...ale ta sa hlada kompromisom, nie tak, ze len jedna strana nadiktuje podmienky, to je sice tiez cesta, ale do pekla

Nykita

A okrem toho mne tak všeobecne nejde o to, že tam chodí, nech si chodí, keď chce, mne ide o to klamanie. Ja neznesiem faloš. A od tej chaty mi nejak nepreukázal, že by som mu mohla naďalej veriť.

Nykita

rony26, pravdepodobne to je tým, že bývalí priateľ ma niekoľkonásobne podviedol pri takýchto príležitostiach.
Ja viem, že to hneď neznamená, že aj on je taký, ja som mu sprvu verila, ale potom ma začal klamávať niekedy a takto to skončilo.

rony26

preco mu tak ides po krku?...preco mas potrebu ho obmedzovat, kontrolovat?...preco zrazu nemoze chodit do barov a prespavat na chatach?...neveris mu? alebo mas iny vazny dovod?...davat mu taketo ultimata, ktorymi ho nutis k tomu co ti moze len slubit, lebo sa istych veci nemieni vzdat to mi pride ako zaciatok konca...vztah nie je o tom, ze budete vsade chodit spolu ako dvojicky, vztah je aj o tom, ze jeden druhemu veri a necha toho druheho volne dychat

jajka001_

nooo....jedna vec je bavit sa a druha klamat...chalan sa chce bavit, nie je vhodny/zrely na vazny vztah, aj ked ta zjavne ma rad