Ako to urobiť?

Príspevok v téme: Ako to urobiť?
zuzkazuzka

Keby že ste:
- vo veku 25-35 rokov
-single, bez záväzkov
-síce zamestnaný, ale moc si z platu vyskakovať nemôžete
-vo vašom kraji nie je veľa pracovných príležitostí s dobrým platom

...a chcete sa osamostatniť...ako to urobíte?

Nech to obraciam z každej strany, vždy stroskotám na financiách:
- kúpa bytu, či hypotéka "nehrozí"
-prenájom = po zrátaní nákladov a odrátaní výdavkov, v rámci možností, ktoré sú v ponuke, by mi ostalo asi 100 eur na stravu, kozmetiku, oblečenie, telefón, cestovné, potreby do domácnosti....a to by som musela zrušiť všetky sporenia, či poistenia
- bývať s cudzími ľuďmi v podnájme nechcem a niekoho blízkeho na podobné dobrodružstvo nemám

Vždy som rátala s možnosťou, že ak odídem od rodičov, tak to bude s partnerom do nášho spoločného bývania. Ale partner sa "nekoná", aspoň to tak vyzerá v najbližšej dobe....ale chcela by som niečo svoje (aspoň relatívne), svoj priestor...len mi chýba taká "maličkosť" - peniaze.

Kto je alebo bol v podobnej situácii, ako ste to riešili?

rony26

ciel musi poznat clovek skor ako trasu, takze ked si za tym pojdes tak to raz dosiahnes...ja tiez uz nejaky ten piatok "projektujem cestu", akurat, ze vzdy sa dostavam do slepej ulicky :)...kazdopadne drzim palce a ked na nieco prides tak daj vediet

kiribati

pockaj este ten rok, dva... nieco naspor. mozno aj partner sa dovtedy pritrafi. a potom by som skusila prenajom jedno-dvojizboveho bytu.