Vyberanie nervu??

Príspevok v téme: Vyberanie nervu??
ferdo93

Dobry den,
mam jeden problem.
pred 2 dnami sa mi odlomil kus zuba a vypadla aj plomba...
ked sa pozriem do zrkadla, tak je tam presne polovica z tej stolicky. kaz tam neni a priserne to boli. toho zuba sa ani nemozem dotknut a chcel by som vediet co mi tam bude robit zubarka. planujem tam ist co najskor
chcel by som vediet ci bude vrtat, vybere nerv alebo co?? je tam fakt obrovska diera, a zda sa mi, ze to sa uz nebude dat zaplombovat -> je to posledna stolicka v hornej lavej rade PRIDEM O NU?? :(

Dakujem za rychle odpovede.

Eva531

Pokial je koren zdravy a nemas tam ziaden hnisavy vacok alebo nieco take, tak by sa v najlepsom pripade nemusel zub vytrhnut, ale s najväcsou pravdepodobnostou bude treba odstranit nerv, ktory je ulozeny aj v korenovych kanalikoch, da sa korenova vypln, podla spravneho postupu by sa po vyplneni korena mal urobit kontrolny röntgenovy snimok, aby sa zubarka presvedcila, ci su korenove kanaliky spravne vyplnene a mal by sa tam vlozit cap, ktory zub spevni a zaroven posluzi na uchytenie keramickej korunky. Potom sa zub zaplombuje a neskôr zbrusi, z kazdej strany sa z neho kusok odbrusi, urobi sa odtlacok a podla toho sa vyrobi keramicka korunka, ktora sa potom k tomu zubu pripoji.

mate59

to nechaj na zubára,vytrhnutie zuba je to posledné.Dá ti injekciu, nič nepocítiš,keby ti vyberal nerv.Zub sa dá dorobiť,aj ked je z neho len torzo, alebo sa dá nasadit porc.korunka.Chod čim skorej.