alergia na peruánsku živicu - poraďte mi

Príspevok v téme: alergia na peruánsku živicu - poraďte mi
blond1

Minulý týždeň mi zistili kožnú alergiu na peruánsku živicu - balzám. Prosím všetkých, ktorí majú rovnaký problém o radu, ktorých potravín, kozmetiky sa mám vyhýbať, aby sa mi neprejavila alergia. Ak máte skúsenosť prosím napíšte mi konkrétne názvy výrobkov kde sa táto látka nachádza.
Ďakujem

jajkafr

blond
držím palčeky, je to ťažké... ja neznášam žiadne krémy ani pleťové vody po všetkom mám ekzém preto mi kožná spravila testy a prišli sme na alergiu na parfémy a parabény a od vtedy chodím a pozerám na zloženie všetkého... dokonca aj v niektorých tabletkách sa nachádzajú parabény... tiež som mala dosť silnú reakciu...

blond1

jajkfr ďakujem ti za odpoveď. Dostala som od kožnej lístoček,na ktorom je toho popísané......,aj tu stránku som si vytlačila, teraz nič iné nerobím len pozerám zloženie na všetkom čo mám doma a bojím sa to použiť lebo reakcia bola veľmi silná. Určite viem, že nemôžem ani privoňať ku škorici, vanilke, klinčekom - takže medovníčky na vianoce nebudú :-( a na ústa nemžem používať propolisový balzám ani nič čo obsahuje propolis. Možno mi ešte niekto napíše typy čoho sa vyvarovať

jajkafr

blond
ahoj pravdepodobne aj ty patríš k tým šťastnejším rovnako ako ja... mne zistila kožná alergiu na parfémy a parabény, dala mi papieriky na ktorých je napísané pod akým názvom sa môžu tieto látky nachádzať... problém je v tom, že parabény sú konzervačné látky a nachádzajú sa takmer všade... keď si kupujem nejaký výrobok vždy prečítam celé zloženie a na základe toho si vyberiem... ten peruánsky balzam je v niektorých liekoch tuším vo višňovského balzáme ale nie som si istá... skús pozrieť niečo na nete, ale pochybujem že tam bude čosi... jedine že budeš čítať zloženie všetkých výrobkov ktoré kupuješ a používaš, aby si sa vyhla reakcii... držím palčeky

smii

Blond1
v prvom rade necestuj do Peru a bude všetko ok. Ja mám alergiu na madagaskarskú trávu, čiže na Madagaskar pre istotu na dovolenku nepôjdem ;-)))