Rehoľná sestra

Príspevok v téme: Rehoľná sestra
panna

Mám 21 rokov, dva roky chodím so svojím priateľom. Študujem na vysokej škole v Bratislave. Od detstva som túžila byť rehoľná sestra a posledný rok je táto moja túžba stále intenzívnejšia. Môj priateľ ale o tom nechce ani počuť, chce aby sme sa zosobášili a mali rodinu. Mám síce rada deti a verím, že rodinný život človeka napĺňa, ale ja cítim, že to nie je moja cesta. Nechcem ho raniť, ale obávam sa, že nemám silu splniť jeho prianie. Nechcem ale ísť za svojím snom a ublížiť tak niekoho inému. Ako ho mám presvedčiť o tom, že rozchod je jediné správne riešenie? Moja rodina tiež nesúhlasí s tým, aby som odišla do rehole, všetci sú ateisti a sú presvedčení, že som sa zbláznila. Z mojej strany je to ale racionálne rozhodnutie, ktoré som dôkladne zvážila. Čo robiť, ako vyhovieť iným, a pritom sa nevzdať svojho sna?

??

Ahoj. A si katolíčka? Ja som prežila takú istú situáciu, keď som mala 18 rokov, až na to, že som z katolíckej rodiny. Odporúčam ti porozprávať sa s rehoľnou sestrou.Postupne som našla svoju cestu a zmysel života.

TrainingBoy

a dovod preco tam vlastne chces ist? si velmi veriaca? pokial chces nejako pomoct ludom a byt oddana bohu tak si myslim ze to ide aj bez toho
osobne mi prijde dost obmedzujuce byt katolikom a nemoct mat rodinu, je na tom snad nieco zle? nechapem preco to musi byt zakazane
ak si dobry clovek tak pomahaj normalnym klasickym sposobom, ten ludia viac ocenia, myslim ze cirkev ma teraz dost posramotene meno(co by mozno nebolo ak by tam neboli tie hlupe obmedzenia)
no je to tvoje rozhodnutie a tvoj zivot

M74

No skúsiť to môžeš, snáď sa odtiaľ dá vystúpiť :-)
Kým to neskúsiš, tak sa budeš trápiť, že tam nie si. A potom možno zistíš že to tá správna cesta, alebo že nie je všetko zlato čo sa bliští. To sa týka vysnívaných povolaní všeobecne.

xy:)

21 je strasne malo na to, aby si sla do rehole. je to malo aj na to, aby si si zalozila rodinu. co o reholi vies? vies aky tam maju sestry zivot a comu sa podriaduju? ze ide o zivot plny obmedzeni? ze nebudes moct navstivit rodinu vtedy, ked budes ty chciet? nie je to take ruzove, nie je to iba o modleni a blazenych vyrazoch v tvari. je to taktiez o vrtochoch starych zatrpknutych sestier. nechcem ta odradit, ale treba si premysliet, ci je to naozaj to najlepsie pre teba.