Rehoľná sestra

Príspevok v téme: Rehoľná sestra
panna

Mám 21 rokov, dva roky chodím so svojím priateľom. Študujem na vysokej škole v Bratislave. Od detstva som túžila byť rehoľná sestra a posledný rok je táto moja túžba stále intenzívnejšia. Môj priateľ ale o tom nechce ani počuť, chce aby sme sa zosobášili a mali rodinu. Mám síce rada deti a verím, že rodinný život človeka napĺňa, ale ja cítim, že to nie je moja cesta. Nechcem ho raniť, ale obávam sa, že nemám silu splniť jeho prianie. Nechcem ale ísť za svojím snom a ublížiť tak niekoho inému. Ako ho mám presvedčiť o tom, že rozchod je jediné správne riešenie? Moja rodina tiež nesúhlasí s tým, aby som odišla do rehole, všetci sú ateisti a sú presvedčení, že som sa zbláznila. Z mojej strany je to ale racionálne rozhodnutie, ktoré som dôkladne zvážila. Čo robiť, ako vyhovieť iným, a pritom sa nevzdať svojho sna?

lioness_01

zachrana... áno, vážne som si myslela... vieš, my fanatický veriaci si bežne myslíme takéto veci...

keď to vie s takou istotou povedať, nech to aj nejako dokáže... a nie len husté reči...

a nie, nemohla som si odpustiť ak ma niekto nazýva fanatickou veriacou

zachrana

asi dala na hlupu otazku, hlupu odpoved. Vazne si si myslela, ze Slovenka pisuca na zdravie.sk minimalne pred 30 rokmi sa v Indii liecila na lepru? Informacie moze mat aj bez toho, aby to zazila. Urcite mas aj ty nejake vedmosti, ktore nemas len zo svojich skusenosti:) ci sa mylim?

a tu chuderu si si mohla vazne odpustit

lioness_01

zachrana, pre mňa je chudera preto, lebo na mňa hodila akýsi status fanatickej veriacej a netuším z akého dôvodu som si vyslúžila tento titul....

zachrana

:), ju si nevsimaj, ked clovek napise druhemu ze je chudera, tak to je ako keby sa sama podpisala

mna to zaujima, ved treba videt veci z viacerych stranok, nie je nic cierne alebo biele. Takze ":)" ak mas nejake info, tak to sem supni:)

lioness_01

:) :D :D a to si z čoho usúdila, že som fanatická veriaca? :D :D :D z toho, že som sa opýtala, či si prežila modlenie, ak to vieš s takou určitosťou ? :D :D :D

chudera

:)

lioness, ty fanaticka veriaca, ty sa velmi neozyvaj :) som zena, to poprve. a podruhe, nebudem o tom debatovat s niekym, kto sa kazdu noc modli k akemusi svojmu imaginarnemu kamaratovi a veri, ze mu pomoze vsetko vyriesit.

faktom je ze matka tereza NEBOLA taka svata, za aku ju dnes vsetci veriaci povazuju

lioness_01

toto čo je tu zas za debilnú diskusiu ????

:) - ty si bol jedným z tých šťastlivcov, ktorý prežili to modlenie, že to vieš s takou istotou ?

0vecka

o tom som v zivote nepocul :) ale necudoval by som sa... vies ono sa im to oplatilo kedze potom prisli do neba :-D ... to mas dobry kseft par hodin modlenia a potom vecnost v nebi no nezober to...