zrychliť metabolizmus

Príspevok v téme: zrychliť metabolizmus
kokik0

Vie mi niekto poradiť?! Potrebujem zrýchliť metabolizmus... Papala som málo a v malom množstve.. Lenže už to tak nie je...Teraz mám pocit, že ked začnem jesť poriadne tak priberám zo všetkeho...Chcem sa opýtať niečo čím zrýchlim metabolizmus, ktorý je dosť pomalý..Ako sa mám stravovať, aké porcie, aké jedlo mám vlastne jesť a v akých množstvách...Ťažko mi trávi, priberám snáď zo všetkého... cítim sa už ako bulimička :-( ...

lost

Udajne pitie vody tiez spaluje tuky..
Teda ak vypijeme 1,5 litra studenej vody denne po cely rok, tak clovek schudne/spali tuk v cca hmotnosti 1,5kg..

kokik0

Človek si myslí, že ked zje toho málo, že nepribere.. možno nepribere, ale ked sa začne normálne stravovať tak mu to všetko jeho metabolizmus spočíta...ako aj mne..Malo som obdobie ked mi nechutilo jesť a ja celá vytešená, že zjem po štipke jedla dva krát do dňa som bola vytešená, že nepriberem, a že z váhy bude ubúdať...lenže ako pri každom nič nie je na veky začala obdobie ked som začala normálne jesť a stravovať sa čo sa samozrejme na mojich kilách začalo odzrkadľovať.. a teraz som z toho chorá...Ďakujem za všetky rady, vážim si to, že aj v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, ktorí radi pomožu...

doubledog

pravdupovediac, nechut do jedla mi toho moc nehovori :)

ale kazdopadne, ak porcie budes dvihat postupne, nasledky nebudu tak zle, takze smelo do toho.
dolezite je nejest malo, a jest pravidelne.

Inner

vseobecne na zrychlenie metabolizmu treba jest castejsie a v mensich porciach - tak, aby si nikdy nepocitovala velky hlad. Ak bude zaludok nuteny castejsie travit jedlo, aj metabolizmus sa zrychli. Samozrejme zvysit o nieco porcie, nejest prilis malicko :-). Cca kazde tri hodiny si nieco daj.

lukyjeff

kokik0: na jedle pridaj, ale pomaly. Ak si zjedla trošičku maska na obed nemôžeš si dať hneď normálnu porciu. Pridávaj trošku jedla každé tri štyri dni. Tak by si pribrať nemala ale ak telo šokneš zrazu veľkými porciami jedla tak by si mohla pribrať. Pi veľa vody a cvič. I cvičenie urýchľuje metabolizmus