Ovsené vločky

Príspevok v téme: Ovsené vločky
Alex Mason

Dobrý deň. Začínam s ovsenými vločkami a mám pár otázok. Prehrabal som fórum, no nikde som nenašiel odpoveď na tú svoju tak som založil novú tému.

1. Ak by som si dal 2x denne (raňajky, večera) 30g ovsených vločiek, tak priberiem?
2. S čím mám skombinovať ovsené vločky (keď ich kombinujem s bielym jogurtom tak je mi zle) tak, aby boli chutné, ale zároveň, aby nemali viac ako 1500 kJ a aby nemali viac ako 40g uhlohydrátov (sacharidov)?
Skrátka tak, aby som z nich nepriberal.
(NIE: orechy, sušené ovocie, semienka, biely jogurt)

Snažím sa schudnúť, lebo som tak trochu pri sebe, začnem chodiť aj do posilovne, ale hlavne ma trápi strava. Všimol som si, že som z ničoho nič schudol takmer 2 kilá za 2 týždne a to som ešte nejedol vločky, tak som si začal veriť, že s vločkami by som to mohol zvládnuť ešte aspoň o tých 7 kíl.

Ďakujem :)

TrainingBoy

napadla ma jedna otazka, planujes len schudnut alebo si celkovo zlepsit postavu?
ja osobne som zacinal tiez len tym ze schudnem, no potom som si pripadal prilis chudy a tak teraz obrazne povedane, priberam naspat :))

TrainingBoy

hej to je vcelku dobre dat si nieco pred cvicenim a samozrejme aj po cviceni ale netreba to prehanat, aby si sa pocas cvicenia necitil plny, potom by sa ti necvicilo dobre
pocas cvicenia doplnat vodu, za hodinu je mozne vypotit liter vody a po cviceni je dobre doplnit aj C vitamin, lebo ten sa pohybom tiez spotrebuje

Alex Mason

Zeleniny a ovocia mám veľa. No napríklad na raňajky si dám ten chleba a k tomu uhorky a rajčinu a možno aj papriku a pri ovsených vločkách si dám nejaký ten banán alebo jablko.

A chcem sa ťa spýtať - pred tým než pôjdem do posilovne si mám dať tie ovsené vločky aby som mal veľa energie, však?

TrainingBoy

ked jes 5x denne tak to je vpohode, to nemas potom tak malo ako som si myslel
ano vlocky maju nizky glykemicky index a preto su vhodnejsie ako chlieb ale aj na chlebe sa da schudnut
je dobre mat este dost zeleniny, aj preto ze zaplni zaludok a pritom ma minimum kalorii, pokial ale nie si velmi na zeleninu tak pocas chudnutia nie su od veci aj nejake vitaminove doplnky, no ak mozes, radsej zeleninu
staci sa toho drzat a vysledky prijdu

Alex Mason

No, ja teraz jem 5x denne v malých porciách, na obed toho tiež veľa nezjem. Na raňajky som mával obvykle jeden chleba s tým trojuholníkovým syrom a nejaké uhorky, na desiatu Croisant, na obed čo bolo (okrem takých jedál, ako sú tie mastné tlačenky, jaterničky, klobásy), ale aj toho nezjem najviac, na olovrant a večeru znova len ten chleba. No a teraz rozmýšľam, že by som si namiesto chleba na olovrant a večeru napr. (olovrant - 16.00 najem sa a fičím do posilovne, 19.00 sa už doma zase najem vločiek). Na každé jedlo zjem asi 1500 kJ, čo je pomerne málo, ale schudol som za 2 TÝŽDNE 2 KG, čo je dosť. Len keďže tie vločky majú nízky glykemický index, tak si myslím, že je veľmi dobré si ich dať napr. na olovrant a večeru.

ZHRNIEM TO:
ak by som si dal na raňajky CHLIEB s tým TROJUHOLNÍKOVÝM SYROM a pár gramov UHORKY,
na desiatu obyčajnýá jeden Croisant,
na obed trošku pestrejšiu stravu ale nie príliš kalorickú (max. 2500 kJ),
na olovrant 30g vločiek s napr. Activiou a na večeru to isté a medzi olovrantom a večerou by som bol v posilovni tak schudnem, nie?

A ešte pijem pravidelne každú hodinu 2 dcl vody.

TrainingBoy

vlocky nerovna sa chudnutie, vlocky sa jedia pri chudnuti preto lebo su zdrave, je to rychly ale aj dostatocne dlhy zdroj energie a maju dvakrat menej kalorii nez tuk ... a hlavne je to ta spravna forma sacharidov, ta od ktorej sa len tak bez priciny nepribera ...
ak si das 30 g vlociek a k tomu 2 kila klobasy tak ano priberes, nabuduce si viac premysli svoju otazku, tak podem spolu ratat, 30 g vlociek moze byt takych 25 g sacharidov co moze byt okolo 100 kalorii, dospely muz potrebuje takych 2500 az 3000 kalorii denne a to je len priemer, kazdy sme na tom inac, tak skus hadat ci priberes
tak teraz by ma zaujimalo kolko toho zjes na obed, lebo ranajky a vecera, to mame 60g sacharidov co je primalo
ak sa ti nechce ratat pocet kalorii a podobne kraviny tak proste skus znizit svoj denny prijem a uvidis ako budes vladat ak sa ti bude zdat stale vela, tak znovu zniz
a ak ti nesadol jogurt, tak skus tvaroh, je to sice trochu huste, ale budes to mat dobre aj na cvicenie a aj na veceru kedze je to typ bielkovin ktory sa uvolnuje postupne