Chovanie ucitelky voci detom

Príspevok v téme: Chovanie ucitelky voci detom
18hvizd

Dobry den.Pani ucitelka chcela od ziakov,aby nakreslili na obrazok nieco,co by chceli mat deti v izbe.Moj syn nakreslil sibenicu.Ked som sa ho opytala,preco nakreslil prave to,tak mi povedal,ze aj Janosik mal take.Pani ucitelku to strasne urazilo,a povedala mi,ze take nieco kresli len psychopat,a uchylak.Ked som sa jej opytala,co povedal na to nej,tak mi odpovedala,ze ona to s nim radsej neriesila.Myslite si,ze pani ucitelka reagovala spravne?Podla mna,teka slova nemala vobec co vypustit z ust,mala sa s nim aj ona porozpravat,a nie,ze ona sa radsej nepytala...a na dalsieho ziaka povedala,ze je to fyzicky debil..prosim,napiste mi svoj nazor...dakujem...syn ma 9 rokov...

Anka D.

Ak si 9 rocny chlapec kresli sibenicu, lebo ju chce mat v izbe, alebo len preto, aby nasral ucitelku, tak to nie je v poriadku! Napisala tu jedna dama, ze dieta je ciste a nevinne... Samozrejme, ze je to hlupost. Syn ma 9, tak pozna dosledky, priciny, vztahy medzi ludmi..Ale je mi jasne, ze tu pisu same matky, ktore vidia svoje decko ako to najlepsie na svete... Treba sa s nim porozpravat a dohovarat mu, ze ucitelkam sa nema robit zle..Co chcete z neho vychovat??

18hvizd

sasskia:..to sme mali rodicovske,ona zacala pekne,chvalila ho,az ked som sa jej opytala,ako mohol zo slohu dostat 5..ale tu mu dala preto,lebo si tu kresbu neopravil...ja som zostala v takom soku,ze som sa nezmohla na nic ine,len som jej povedala,ze sa ho teda na to spytam..

sasskia

Nechapem, akoze si s nou nevie rady riaditelka a napriek tomu ju tam drzi? Ved ak by sa spojilo viac rodicov, alebo ste na nu aj jednotlivo podali staznosti, musi to predsa riaditelka riesit. To neobstoji nikde, ze nema kto ucit, tak tu nechame aj taku furiu, ved co ked strpcuje zivot a podlamuje psychiku nielen detom, ale aj ostatnym pedagogom ide nervy...to som este nezazila.
Ked nie je schopna riaditelka to riesit, tak to podajte na skolsku inspekciu ako staznost na skolu, riaditelku, ze je neschopna to riesit a nechava to tak. Ale jedno ti radim..VSETKO PODAVAJ PISOMNE! Ziadne ustne dohovory. Tym nikde nezajdes. Ked to podas pisomne, musia to uz riesit, pretoze na odpoved maju podla zakona 30 dni, takze ci sa imchce, alebo nie,musia sa do toho pustit. Ked je to iba ustne, je to k nicomu.
Hovorim ti to v dobrom, sama teraz bojujem s podobnym problem,konkretne sikanou a my sme to uz postupili ovela, ovela vyssie. A kym sa nedovolame uplnej spravodlivosti a pravdy budeme to davat vyssie dovtedy, kym sa nenajde niekto rozumny a uzna, ze sme v prave my.

18hvizd

Praveze mala uz viac probelom z rodicmi,lenze riaditelka si s nou nevie rady,nema kto ucit,tak je rada,ze ma aspon niekoho...asi tak..:-(

sasskia

Dakujem za odpoved. Zarazilo ma to, ze na tolko rokov a teda aj praxe by mala mat viac rozumu. Podla jej spravania by som ju naopak odhadovala na mladu, zacinajucu ucitelku. Toto je velmi smutne a som prekvapena, ze este nikdy nemala problemy, ked uci tak dlho , pretoze takto nepristupne sa musela iste spravat voci mnohym detom za tolko rokov.

18hvizd

sasskia:neviem,ako by som sa mala dalej zapajat do temy,chcela som vediet aj iny nazor...nemam co k tomu dodat,ale samozrejme,ze som vdacna za kazdy jeden...dakujem,a urcite to neneham len tak,ucitelka neviem kolko ma rokov,ale si tak okolo 50-ky

sasskia

Je mi kus divne, ze autorka prispevku sa vobec nezapaja do diskusie. Hodila temu ...a nic.
Chcela by som napr. vediet, kolko rokov ma ta mudra ucitelka a co mieni podniknut sama autorka temy, ci je odhodlana to riesit dalej a nech sa zo spravania ucitelky vyvodia dosledky, alebo to hodi za chrbat.
Ja som na zaciatku celkom podrobne neprecitala, co pise, takze som myslela, ze ta ucitelka to povedala konkretne tym dvom detom, ake su blbe a tak....preto som napisala, ze sa jednalo o slovnu sikanu. No iba neskor,ked som to citala druhykrat som pochopila, ze ucitelka to adresovala priamo do oci matky dietata, co je uz uplne maximalna drzost a opovazlivost a cudujem sa vam, ze ste to nechali tak. To je este horsie, ako keby to povedala iba na hodine dietatu. Vtedy by ste nevedeli, ci si dieta aj z casti nevymysla, ked by vam to interpretovalo doma, ale takto, ked to povie ucitelka rovno vam do oci.....no koniec.

Iveta Michael

jajka....kafik...

Máte pravdu,súhlasím pravdaže.Len ma to normálne vytočilo keď som to prečítala spomenula som si totiž aj na svoju vlastnú skúsenosť zo základky keď som sa tak staršne bála našej triednej ktorá nás fackovala že som sa pár krát vrátila domov pocikaná verte neverte...bola som totiž veľmi plaché a bojazlivé dieťa a ona bola ako harpia,mala muža vysokého funkcionára komouča a tak sa jej báli všetci,nielen deti ale aj kolegyne..hm,je mi ľúto detí čo ešte aj dnes musia toto zažívať:(

dexter

ja to zhrniem do 2 bodov>
1. ucitelka pozera vela hororov alebo krimi filmov... nie kazda takato kresba musi znamenat nieco zvlastne v spravani deti... teta by boloa asi najradsej keby jej vsetci ziaci kreslili kvietky a auticka...
2. ucitel, ktory nema tolko rozumu, aby zisitl co je za tym, aka bola motivacia... teda preco to ziak nakreslil/ urobil atd. je nekompetenty idiot.

kafe

Iveta Michael a si predstav, že by ťa riaditeľ mal na háku a učiteľka si zasadla na tvoje deculo..
Určite že to treba riešiť, ale kľudne, slušne a trvať na zmene učiteľkinho správania. Keď sa druhí ľudia nevedia správať normálne, tak sa predsa nejdem pridávať na ich stranu a správať sa debilne ako oni.