Chovanie ucitelky voci detom

Príspevok v téme: Chovanie ucitelky voci detom
18hvizd

Dobry den.Pani ucitelka chcela od ziakov,aby nakreslili na obrazok nieco,co by chceli mat deti v izbe.Moj syn nakreslil sibenicu.Ked som sa ho opytala,preco nakreslil prave to,tak mi povedal,ze aj Janosik mal take.Pani ucitelku to strasne urazilo,a povedala mi,ze take nieco kresli len psychopat,a uchylak.Ked som sa jej opytala,co povedal na to nej,tak mi odpovedala,ze ona to s nim radsej neriesila.Myslite si,ze pani ucitelka reagovala spravne?Podla mna,teka slova nemala vobec co vypustit z ust,mala sa s nim aj ona porozpravat,a nie,ze ona sa radsej nepytala...a na dalsieho ziaka povedala,ze je to fyzicky debil..prosim,napiste mi svoj nazor...dakujem...syn ma 9 rokov...

smii

ufff, tak to je sila!
deti bezne kreslia to, co ich zaujima - chlapci tanky, vojakov, zbrane, dievcata babiky, princezne. To neznanema, ze ak chlaci kreslia zbrane, su nasilnici. Jednoducho to patri k ich hram a k veku. ZIADNA detska kresba, tobôž ak bola na volnu temu, by sa nemala odcudzovat!!!

18hvizd

Dakujem krasne,jej slova ma tak zarazili,ze som nezmohla na nic ine,len,ze som jej povedala,ze sa s nim o tom porozpravam...este raz dakujem za nazor

perlorodka

18hvizd, učiteľka určite nepostupovala správne a bolo by na mieste poradiť sa so školským psychológom, ak tam nejakého máte. No to nie kvôli Tvojmu synčekovi, ale nech vysvetlí tej učiteľke, ako sa má správať k deťom a ako s nimi pracovať.
Je smutné, že sa v dnešnej dobe ešte nájdu také tie postkomunistické učiteľky, ktoré sa držli len toho, čo musia naučiť a viac ich nazujímalo. Čo už, raz je to tak, že práca s deťmi je v prvom rade poslanie a nie povolane.