Rakovina pažeráka - co to vlastne je?

pajka1622

Zdravim chcem sa spytat ked fajcim a pri tom mam v ustach zuvacku mozem dnstat rakovinu pazeraka alebo nejaku inu chorobu ? Dakujem

zuziv

ahoj, viem o com hovoris :-(, Vyskusaj tekute colostrum - obsahuje tumor nekrotizujuci faktor TNF a velmi vysoky podiel vsetkych imunoglobulinov - ktore su nevyhnutne na podporu imunity, co zohrava u onko pacientov najdolezitejsiu rolu. Obsahuje aj rasove faktory, ale neboj sa, ze by z toho rastol aj nador. Nador ma odlisne rastove faktory- su na to v zahranici studie, ale zial niektori nasi lekari su natolko nevzdelani, ze si dovolia pacientovi tvrdit, ze nesmie colostrum uzivat pri onko ochoreni, pretoze obsahuje rastove faktory. Keby si to aspon nastudovali, alebo boli ticho ! kup v lekarni pruzky na kontolu mocu a pozri PH. Ked je ph v rovnovahe, teda organizmus nieje prekysleny, onkologicky nador nerastie a dokonca vzniknute onko bunky odumieraju. V Anglicku je dokonca klinika kde takto uspesne liecia onko pacientov.Zial u nas v lekarni nekupis nic kvalitne a naozaj ucinne proti prekysleniu, treba to riesit dietou, ale ak chces, viem Ti zohnat zo zahranicia a aj ine veci doporucit v spickovej kvalite, mame doma onko mamicku ..., :-(, ktorej uz nedavali nadej.
Rada ti poradim ( veselazuzi@gmail.com) a pamataj, ze velmi dolezite je, aby si verila, ze sa otecko vyzdravie a musis ho o tom stale presviedcat.

mifor

Ja mám práve problém, že už 30 rokov krvácam z tráviaceho traktu. Už od mojich troch rokov (teraz mám tridsaťtri). V detstve som podstúpila množstvo nepríjemných všemožných vyšetrení, nič sa nezistilo. V dospelosti ma to už prestalo baviť, tak som už ďalšie zbytočné vyšetrenia odmietla podstupovať. Mám Turnerov syndróm, takže si myslím, že by to určite mohlo súvisieť s tým. Pri tomto syndróme sa totiž v tenkom čreve môžu vyskytovať rozšírené cievky. Veľmi rada by som kapsulovú endoskopiu podstúpila, no neviem, či by mi ju preplatili. Určite by som zas musela predtým absolvovať iné vyšetrenia, čo ma už naozaj nebaví, určite by sa zas nič konkrétne neodhalilo. Ak vie niekto poradiť, ako sa dostať na tú kapsulovú endoskopiu, budem rada.

llek

Kapsulovu endoskopiu preplaca poistovna v pripade, ze pacient krvaca z traviaceho traktu a nie je mozne inak zistit odkial - ak je podozrenie, ze krvaca z tenkeho creva. V ostatnych pripadoch to poistovna nepreplati. Kapsulova endoskopia ma svoje vyhody ale ako kazda vysetrovacia metadika aj limitacie. Je dobra hlavne na tenke crevo a pacient musi byt dobre pripraveny. Pri hurbom creve je kolonoskopia stale diagnosticka metoda volby a doposial ju nic neprekonalo

- mira

Ešte viac super je predchádzať tvorbe útvarov v hrubom čreve. Už dávno je dokázané, že príjem nasýtených - saturovaných tukov je príčinou rakoviny hrubého čreva, prsníka, pažeráka, maternice, obličiek, prostaty.

mifor

Kapsulová endoskopia má však jednu nevýhodu, nedajú sa odoberať vzorky. Ináč je to samozrejme super vec, lebo vidíš celý tráviaci trakt.

odpoved

nahradi ju kapsulova endoskopia-cely traviaci trakt vratane tenkeho aj hrubeho creva(okrem konecnika), konecnik sa vysetri rektoskopicky
v tvojom pripade by ti mali celu kapsulovku preplatit(inak to stoji cca 30 000)vedia to robit a vyhodnotit napr. v Thalion v BA, alebo v cechach je to beznejsie. zhltnes mikrokameru v kapsule velkej asi ako antobiotikum a zaznamenava ti to na opasku mas pripnuty monitor asi 24 hodin, potom to vylucis stolicou-tak to popisuju...

llek

Otazka je, co je pricinou tych bolesti a toho co nazyvas prirastanie creva- neviem celkom k comu prirasta, ci mas na mysli zrasty ci co presne. Na vysetrenie hrubeho creva je kolonoskopia najlepsie vysetrenie a ziadne ine vysetrenie ho nenahradi uplne. Je mozna virtualna CT kolonoskopia, ale je o nieco menej vypovedna ako klasicka kolonoskopia. Je mozne vysetrenie pasaze crevom, ale tiez nenahradi kolono uplne.Tym, ze crevo je dlhy duty organ, je tazke ho kompletne a presne vysetrit inak ako kolonoskopom.

ASTORIK

CHCEM SA OPYTAT CI JE MOZNE AJ INE VYSETRENIE HRUBEHO CREVA AKO JE KOLONOSKOPIA.TUTO METODU MI ZAMIETLA LEKARKA PRE PRIRASTENE HR,CREVO TEDA MOZNOST POSKODENIA CREVA PRI TOMTO VYSETRENI.POTREBUJEM OPERACIU ABY MI PRESLI BOLESTI PRI VYPRAZDNOVANI ALE LEN V LOKALNEJ ANESTEZE,LEBO SOM PO MOZGOVEJ PRIHODE A CELKOVU ANESTEZU MI NEPOVOLILI.PROSIM PORADTE MI.DAKUJEM JULKA