Materska dovolenka v zahranici

Príspevok v téme: Materska dovolenka v zahranici
pyrana

Ahojte vsetci, som cerstva tehulka a predpokladany termin porodu je august 2011. S manzelom zijeme aj pracujeme v zahranici, bohuzial tu je materska dovolenka iba 4mesiace. Aj ked si potom vezmem celu dovolenku a PNku, maximalne to natiahnem na 6mesiacov. Zda sa mi to zalostne malo. Co potom s babatkom este netusim, ked by som chcela dlho kojit. poradte pliiiiz

hmmmmmmmmmmm

aha, tak to som bola naivna.to je ale hrozne, ze 6-8 tyzdnov, to je tak akurat pre maminu na ake take zotavenie sa z fyziolog.hladiska.je to krute!aj pre matku a aj pre babo.tak odist z tej prace, ale v dnesnej dobe sa tazko hlada nieco nove a toboz,ked zistia ze ma babo, tato diskriminacia stale existuje!asi ak by rodicia pomohli...alebo niekoho fakt spolahliveho.a rodicov/teda asi svokru../ nemoze zamestnat ako au-pair?:-) da sa to vobec?aspon by mali zdravotne poistnenie kebyze nieco:-).

pyrana

Inak ked som kolegyniam rozpravala, ze u nas je materska 3 roky, tak sa uplne cudovali, ze kde ti drzia pracu tak dlho a ze potom ked sa vratis do prace, tak po 3 rokoch si uz pomaly nic nepamatas, alebo ta musiac znova zaucat ak sa nejaky system zmenil alebo tak. tak 3 roky su fakt dost, pre mna by bolo idealne tak rok.

pyrana

Zijeme na Cypre. Ostatne kolegyne ostali doma tiez len 4 mesiace, jedna z nich sa dokonca este vytesovala, ze tak dlho, vraj u nich v Libanone je to iba 8 tyzdnov, no tak tu sa jej to zda dost :-) Ostatne baby tiez vsetky nastupili po materskej, takze neverim, ze pre mna by spravili nejaku vynimku, urcite by mi miesto dlhsie nedrzali :-((( tak neviem, co spravim. bud odidem z prace, alebo pride najprv moja mamina na par tyzdnov cez svoju dovolenku a potom svokra, kedze ona je na dochodku, tak moze aj na dlhsie, aj ked neviem, ci budem zvladat malinke a este aj svokru pod jednou strechou 24hodin denne :-D. alebo nejaku babu zo slovenska co si bude chciet privyrobit a bude mat skusenosti ako au-pair. a mozno budem nutena z prace odist. Ostatni to riesia bud pestunkami, starymi rodicmi alebo sukromnymi skolkami, kam mozu ist babatka uz od 4 mesiacov, co je podla mna hroooozne skoro.

hmmmmmmmmmmm

viem ze v Britanii je to len rok,ale 4 mesiace su ozaj malo!neviem ako to v konkretnej krajine/kde vlastne zijes ak sa mozem spytat-kde je to take krute??:-(/ riesia ine mamicky,ale urcite je nejake riesenie.ja zijem v Britanii a rozmyslam o babatku,a tiez neviem ako to funguje,ked chcem zostat s babatkom dlhsie.urcite budu nejake benefity, ktore ciastocne nahradia tu matersku, teda financne.neda sa dohodnut so zamestnavatelom?ved v podstate urcite mozes zostat dlhsie ale len nebudes dostavat matersku,ale miesto by ti mali podrzat ci nie?nemas moznost sa popytat nejakej konkretnej mamicky?kolegyne neporadia?to maju vsetci babky alebo davaju deti do jasiel?alebo nejaky webstranku,ako tu v britanii su DIRECTGOV stranka s roznymi temami.alebo porodna asistentka bude mat urcite informacie...