Vracia sa mi akne?

Príspevok v téme: Vracia sa mi akne?
lucka963

ahojte ja som tu pisala uz vela krat...v skratke trpim akne uz asi piaty rok ale posledny mesiac som mala plet bez jedinej vyrazky..myslim cervenej bolavej vyrazky.....mala som par podkoznych vyrazok ktore ani nebolo vidiet iba citi ked som si umyvala tvar ale vsetko to bolo super, ostali mi iba cervene flaky ale tie tak lahko nemiznu, bola som spokojna aj vsetko ale teraz asi od soboty alebo ja neviem sa mi zhorsuje plet...hlavne po bokoch mam dost vyrazky, nieje ich az tak vela ako som zvykla mat ale vadia mi lebo mam pocit ze okolo sa zacnu vytvarat nove a neviem z coho to moze byt.....neviem ani co mi az tak pomohlo ale uz od leta asi sa obmezdujem v strave nejem mastne,slane vyprazane, iba ak tak obcas sladke ale iba keksky, ziadne cokolady, jem zinok, vit. A, C, biopron 9, mam aj take aloe vera tabletky...potom som zacala pit psylium kazde rano a vecer a to mi myslim mohlo dost pomoct teraz pijem aj take nejake mineraly neviem co to je mamka mi zohnala chuti to jak piesok ale ked to date do vody je to v pohode, pijem aj koloidne striebro a kazdy den zjem aspon jedlo jablko a misku ovsenych vlociek s johurtom.....jedine co som ine zjedla teraz bolo ze asi v sobotu podvecer som zjedla asi hrstku arasidov a potom som si spomenula ze som niekde citala ze to zhorsuje akne a zhorsenie som spozorovala uz v tu sobotu po polnoci ked som sa odlicovala a sla spat...a odvtedy sa mi to tak neak zhorsuje, nie nejak rapidne ale aj tak....a neviem ci to moze byt tym ale nezda sa mi :-/ alebo?...nemam ani pred menzesom ani nic.....jem vsetko rovnako ako som vzdy jedla takze neviete mi niekto poradit...najvacsie obavy mam z toho ze som asi pred 2 mesiacmi vysadila HAK ktoru som brala polroka ale mne nejak vyrazne nepomohla...aj pocas jej brania som mala vyrazky a nemala som plet ako babatko pretoze ja som mala hormony v poriadku tak som dufala ze sa mi to nevrati po vysadeni ale teraz uz neviem co si o tom mysliet :-(

Zlatka32

no ked pises ze to je takmer ten isty make up, tak asi zmena nastala v tvojom vnutri, mozno sa imunita nastartovala alebo si nieco zacala robit inak a sa to zlepsilo. sama sebu sleduj co robis, a sama uvidis co ti robi dobre. ked mozem poradit, tak ked prides zo skoly alebo z prace, tak si vzdy daj dole make up z pleti, aby dychala, lebo make up ju upchava. oci si mozes nechat namalovane ak sa nechces uplne odlicit, ale make up si daj dole s tonerom najlepsie.

lucka963

aha okej dakujem asi to vyskusam ale dnes rano mam pocit ze mam tu tvar lepsiu , vcera som pouzila radsej stary make up tak nechapem ze by sa to za jeden den takto zlesilo, mozno naozaj mi ten novy robil zle aj ked sa mi tomu nechce verit lebo bol skoro taky isty no....ale ak sa mi to zlepsi po starom make-upe tak asi uverim ale mozno to je len nahoda no ktovie

Zlatka32

no ked som si to kupovala ja, tak som mala tiez velky zapal v pleti. ono zalezi od toho aky typ pleti mas, lebo ta dado sens sa predava v seriach na mastnu plet, citlivu, suchu,a neviem este aku. ja som pouzivala dado sens pur derm, to je na mastnu plet lebo mam mastnu T zonu. ked som to pouzivala tak som hned citila rozdiel, ze ta plet je ina, po 2 tyzdnoch mi vysli vsetky vyrazky napovrch, lebo sa mi plet cistila od zapalu,ale zase ma neboleli, a potom ustupil zapal a zacala sa mi plet zlepsovat. po 2 mesiacoch som nemala ani krupicu na tvari. ja som si zobrala take brozurky z lekarni. kupujem to v BA v lekarni Santal, ale asi maju aj v inych. make up a tiene som si ale objednala cez net, lebo tie v lekarni nemali.nechcem tu pisat stranku aby si niekto nemyslel,ze je to reklama.normalne sa opytaj v lekarni lekarnicky nech ti poradi ktory typ z tej dado sens by ti bol najlepsi, alebo si pozri popis na nete annemarie borlind tam by mal byt aj popis co na co je.
a v zime si pravidelne per aj saly, bundy so stojacikom, ktore sa dotykaju tvojej pleti aby si si to neroznasala. no a ostatne som pisala uz nizsie co to moze sposobovat.

lucka963

pastu som nemenila a akne nemam na brade...sa mi teraz robi hlavne po bokoch a smerom od pier po bokoch take podkozne vyrazky sa mi akokeby naduvaju niesu zatial zapalene ani bolestive ale vidno ich dost a na lavom lici mam dve dost velke zapalene vyrazky...a v ktorej lekarni v BA to kupujes? a co mam popytat vlastne dado sens nejaky krem alebo co mi poradis?

Zlatka32

prepac za neskoru odpoved. ja pouzivam dermakozmetiku dado sens, kupujem to v lekarni v ba, mozno sa bude dat aj priamo cez net kupit.od tej annemarie som zacala pouzivat uz aj make up.

danulka001

Nemenila si poslednu dobu zubnu pastu?vysoky obsah fluoru alebo bieliacich latok zhorsuje rapidne akne na sanke a brade, lebo mnoho ludi je na to alergickych. mam pastu bez fluoru a po podkoznych velkych vyrazkach ani stopy. alebo skus vymenit za pastu z lekarni na citlive zuby, maju nizsi obsah fluoru.

Zlatka32

tak moja skusenost:
- plet sa mi zhorsila permanentne v zime, samozrejme mraz a studeny vietor velmi neprijemne posobia na plet. Pouzivala som lahky hydratacny krem z Oriflame, aby mi plet zbytocne nepremastoval, tyzden uplne v poho, no po 2 tyzdnoch sa mi z neho plet tak zhorsila, ze ked som ho vysadila a zacala pouzivat iny krem od inej znacky ktora nema ziadne umeliny (oriflame totiz nie je 100% prirodna kozmetika, ma vela parabenov, silikonov, konzervantov a ja osobne som urcite dobre neznasala niektoru z nich) tak az potom sa mi plet zlepsila.
- a tvoja plet sa nemusela zhorsit z arasidov, podla mna to je AJ z toho ze si chora (ja osobne som na penicilin alergicka, znasala som ho dobre az kym som nenapuchla z neho),
- skus detoxikacne caje, zihlava atd, nejedz vela liekov, aby si aj pecen oddychla, skus si dat dokopy zdravie -na imunitu je dobra hliva ustricovita a alicin(cesnak)- ten tiez detoxikuje a na noc max. paralen alebo coldrex
- ja som mala tiez tieto problemy, pouzivala som vichy dermablend aj la roche effoclair, ale mala som pocit ze ucinky z toho nenastali takmer ziadne. Cez vzorky v lekarni som sa dostala ku inej bio dermakozmetike na akne, ktoru pouzivam doteraz a som spokojna, plet mam cistu a co je dolezite nijak nezareagovala uz 8 mesiacov. Drzim palce

lucka963

noo a este to som zabudla ze som dost chora uz asi treti tyzden a nemam kde ist k lekarovi lebo som na intraku a nemam sa ako dostat domov uz vo stvrtok ....takze som jedla asi tyzden penicilin a potom uz len paraleny ale teraz ked sa mi to zhorsilo tak uz ich praveze nejem uz vyzera ze sa doliecujem