Pit, ci nepit ?

jozes

Piť či nepiť?

Táto otázka je rovnocenná s otázkami:

Fajčiť alebo nefajčiť?
Fetovať alebo nefetovať?
Pichať si heroín alebo nie?
Dávať ostatným zlý príklad alebo radšej dobrý?

Kto pozná odpoveď na tieto otázky, poradí si aj s otázkou pohárika. Ostatní sa hlboko mýlia.

čiki

ja pijem kedy chcem,a pit budem stále.Lebo alkohol mi dodáva silu,opítajte sa mojej manželky."tak chlapi pite!!ale s rozumom!!!

acerica

je to o tvojej chuti, o tvojich stavoch potom... ked si agresivny ci debil ked si vypijes tak potom radsej nepi :))) ja pijem ked idem von za zabavou, som schopna vypit jednu politrovku viacej uz je to na okno, cize destilaty pijem, ale u mna je to tak ze ked mam vypite som vesela kopa je mi fajn, nerobim bordel, nespim na stoloch, nevraciam, ludia na mne malokedy vidia ze som opita proste je to len taky moj vnutorny dobry pocit, na dalsi den mi je zvycajne dobre...ale to nesmiem vypit viacej ako pol litra alkoholu :D a nesmiem miesat, to uz som za par rokov zistila co s cim a tak aby bolo dobre... no ale zase nemyslite si nieje to casto, raz do mesiaca, ci dvakrat niekedy ani tolko krat...viem zabijam si s tym mozgove bunky ale medzi tym aj studujem a citam a nejak si ich obnovujem :D no ale ked pride do zivota rodina seknem s tym, nepotrebujem to k zivotu

tinuška

Môj manžel je alkoholik,je to hrozné,jediným riešením je rozvod,takže ma čaká najhoršie obdobie môjho života,no určite príde úľava...dúfam.Viete si predstaviť zdravé deti,krásny dom a trosku,ktorá si neprizná,že plechovky a fľaše ukryté v každom kúte domu vypil ON?Ten,na ktorého nie sú žiadne páky?Ten,ktorý má iba jednu starosť dňa:kúpiť si alkohol,ukryť ho a vypiť.A deti?Tie chcem uchrániť pred takým nezodpovedným človekom,bude im lepsie bez otca,ako s takým sebcom,ktorý ich ani nevníma.

george303

alkoholizmus je dedincny ... moj dedo pil moj otec pil a aj ja pijem ale moj brat nie ... ale zas nespravali sa ako alkoholici boli to slusny ludia a tak sa spravam aj ja ...

jajka001_

„Vypadá to jako sranda, hoši, ale není to sranda. Kopec K a na úpatí toho kopce normální průměrný Čech. Chlastá jak duha a jde nahoru. Jo, v životu, v čase. Dokud jde nahoru, je všecko v pořádku, absolutně všecko pořádku. Kde je průšvih? Tento bod, vrcholek, to znamená bod zvratu, break point. Tady … a poté, finito. Tam ti nepomůžou doktoři, tam ti nepomůžou psychologové, tam si nepomůžeš sám, prostě úplný konec. O co jde: Někdo chlastá celý život a nic se mu nestane. Proč? Protože ten jeho kopec… výška toho kopce… je strašně vysoký. On prostě furt, celý život, tam furt popíjí a furt leze nahoru. Bohužel, nikdo z nás neví, jak ten kopec máme vysoký."

Nohavicova teória alkoholického kopca