ta moja sebadovera

Príspevok v téme: ta moja sebadovera
sebadovera

Ahojte,
Tak som sa rozhodla sem napisat, ze hadam mi to niekto pomoze nejako prekonat ci napravit. Som mamina krasneho synceka, mam manzela a zatial aj pracu..Cloveku sa zda ze by mi nic nemalo chybat ale ja stale a stale mam pocit ze nie som dost dobra... Zda sa mi ze musim zvladnut vsetko na jednotku, co samozrejme ze nejde, a potom som z toho nestastna. asi som uz fakt sisina pretoze stale si myslim ze nie som dost dobra pre nikoho a pre nic. Casto nervacim zial aj ked nechcem... Citim sa byt nie krasna a proste vsekto do kopy. Citim sa ako keby moje sebavedomie odyslo daleko daleko a nechcelo sa vratit.. Este k tomu vsetkemu som neni najchudsia som dost pri tele a aj ked sa snazim s tym bojovat mi to nejako nejde... Tak teda ako na to aby som uz konecne bola spokojna?

sebadovera

zuzkas: neuveris ale som tiez lev :) nepovazujem sa za typickeho leva a tiez nedam velmi na znamenia ale toto teda sadlo :) a niekedy tiez kricim bez priciny a mali sme aj krizu aj tak no proste boli aj zle obdobia a mozno ani neviem ze ci este v tom mam pokracovat ale vies potom ma tak napadne ze kto by uz len mna chcel :)

jajka001_

poobzeraj sa okolo a vsimni si kolko ludi, ktori nie su na tom ani zdaleka tak dobre ako ty, maju sebadoveru. nemas si preco neverit. bolo by fajn stanovit si nejake ciele a dosahovat ich, tak ziskas viac radosti a sebavedomia. maj sa rada aka si, vzdy mozes byt na tom horsie. nech by si bola akokolvek dokonala, sebadovera je v tvojej hlave a nie v tom , ako vyzeras.
zapamataj si , ze ludia si nebudu pamatat, co vsetko si spravila, ako dokonale si povedzme upratala, ako si dobre odviedla pracu, ale ako sa s tebou citili, co z teba vyzarovalo, ci pohoda alebo nervozita. prace bude vzdy dost, neporiadok bude vecne, nech sa akokolvek snazis :)kludne si vyloz nohy a pritul sa k manzelovi a detom, domacnost pocka, uzivaj si okamihov, lebo tie sa nevratia.

zuzkas

aké si znamenie?nieže by som nane úplne dala,ale ja dosť často prežívam niečo podobné a som lev!len tak si poplačem,len tak si pokričím,len tak sa s mužom pohádam a som strašne tvrdohlavá a niekedy aj panovačná:-),ale taký je život aspoň sa nenudíme!

sebadovera

zuzkas: Dakujemm velmi pekne :) ano stale si opakujem taketo slova ze mam manzela ktory ma lubi, aj napriek tomu aka som ze som niekedy urevana a inokedy zasa az velmi tvrdohlava :)a hlavne sa tesim ze moj synacik je ten najvacsi dar na svete :) len znova to len hi nejako to v tej hlave niekedy nie a nie pochopit

zuzkas

sebadovera mať dieťa nieje túžba každej ženy a tiež tá ktorá túži,tak sa oň možno nevie s láskou starať.maj sa rada taká aká si!ja som si tiež prekonala dosť problémov a mala som rôzne stavy,nejak som sa pozbierala a myslím že aj pohľad na moje usmiate deti mi v tom pomohol!

zuzkas

sebadovera nič si z toho nerob,že máš kilečká navyše,že všetko nezvládneš na 1ku.teš sa z toho,že máš úžasného manžela/ktorý určite sem tam nahnevá/,máš zdravého synčeka,kt.ti robí radosť a potrebuje ťa,máš pracu-takže niesi finančne na manželovi závyslá.teš sa aj z maličkostí,choď kadrníčke,kozmetičke,alebo si niečo kúp čo ťa poteší.ja keď som smutná,tak vypekám koláče,alebo sa idem prejsť so psíkom,poprípade si čítam nejaké príbehy z časopisov.usmej sa,tak je život krajší a aj ja niekedy blačím ako koza-róza!:-))

sebadovera

smii: psychologicka bola teda chodila som k nej no ona mi stale rozpravala o tom aka som vlaste uspesna chapes? Len sa pytam na vas nazor ako na nazor ostatnych ludi ako to oni prekonali ci take stavy maju aj iny ludia a nie len ja... Nie som typ cloveka kotry sa lutuje skor sa snazim ist dalej a aj toto hovorila ta psychologicka ze sa mam pozriet co som dokazala.. ale co je na tom mat dietatko a milovat ho ved to je tuzba kazdej zeny a nie je to nic vynimocne ... tak co som teda dokazala?

smii

chceš tu na fóre získať návod ako sa zbaviť komplexov a byť so sebou spokojná? Myslíš, že ak ti tu niekto napíše pár viet, budeš spokojnejšia sama so sebou? Tvoja nespokojnosť nevznikla včera ani dnes, ale má korene hlboko v detstve. A práve od nich ju treba začať prekopávať. Na tvojom mieste by som vyhľadala psychológa, aby mi s tým pomohol, lebo práve oni takéto veci robia.