Kríza úcty k autorite v súčasnom školstve

jajka001_

Aja - dvojka,trojka zo spravania, vylucenie zo skoly- to sa neda za take spravanie? keby ma student poslal do p..., tak ho poslem za riaditelom nech ho riesi, ak este raz, tak vylucit, co je to za spravanie. vyhodit z hodiny a dat neospravedlnenu...za tri neospravedlnene dvojka zo spravania.
mali sme na zakladnej ziaka co neustale vyrusoval, niekolkokrat prepadol, aby si ukoncil povinnu skolsku dochadzku, tak ho nechali na skole s tym ze pomahal skolnikovi, aby nerusil v triede. aj ho to viac bavilo :)

Aja02

Študujem na SPŠ, čiže veľmi dobre viem, ako to vyzerá v škole. V jednej téme som to už písala. Decká sú drzé, nepočúvajú, jedia na hodinách, rozprávajú sa, počúvajú pesničky, pred učiteľmi nadávajú, nemajú žiaden rešpekt, doslova šikanujú niektorých profesorov, nedávajú žiaden pozor na hodinách a učivo majú absolútne na háku. Profesori dávajú poznámky, no aj tak to nezaberá. Rodičia si s toho ťažké hlavy nerobia, čo je dosť smutné. Študent pošle profesora s prepáčením do p.či (toto sa naozaj deje) a profesor sa nemôže brániť. Moji spolužiaci zatiaľ nijakého profesora tak ďaleko neposlali, no v niektorých triedach je to bežné. Toto je škola, kde chodia len chalani, tak že tam to je tak ako to je. Na OA, hotelových akadémiách resp. triedach, kde chodia dievčatá je to o čosi kľudnejšie, nakoľko dievčatá väčšinou dávajú na hodinách pozor.

lost

To je proste absolutne zle, nechapem ako moze niekto takto dokaslat system, to je na Nobelovu cenu so vsetkou vaznostou..

Extremne nizke platy pre ludi co robia jedno z najdolizitejsich povolani, korupcia na skolach nema hranice a tym padom kazia moralku celej skoly, rodicia kaslu na deti, hlavne ze sa mozu vyvazat v BMW...

Cest vynimkam, ale toto je kruta realita a myslim ze bude uz len horsie pokial to niekto nebude riesit (neviem kto)...

Ja by som mal strach pustit moje dieta do takejto institucie.

lost

moj brat chodi do siesteho rocnika tusim ale tam co robia .... ved to nerobili nasi v triede ani v maturitnom rocniku...

asi je to tym ze su to deti, ktorive, ale ze nadavat ucitelovi uplne klasicky vulgarne a nahlas.. alebo bitky, kradeze, poskodenie veci a podobne..

a vedenie skoly?

kasle na to, ved hlavne ze poberaju prispevky za ziaka ;) to je podstatne...

brat sa casto na nich stazuje, avsak ako ho poznam on jednoznacne nie je anjelik, takze mu neverim (jeho chyba), ale tak ako vidim nikto nic neriesi :D ... ak by niekto chcel uz by to bolo vyriesenie..

a na dedine to je este horsie, henten priklad bol z mesta..

renatkaaa

vacsina ucitelov si absolutne nevie poradit so svojimi ziakmi...dobry ucitel potrebuje prirodzenu autoritu, schopnost zaujat ziaka a naucit a vediet s nim aj volne podebatovat...v skutocnosti v skolach nie je ani priestor na tvorivu cinnost...vsetko sa treba len biflovat a tak necudo ze ziaci chodia do skoly znechuteni a znudeni...potom to prenasaju na ucitelov, kt. sa tym nechaju zdeptat a mnohych z nich mozme po rokoch nazvat ako totalne vyhorenych...ale dobry ucitel sa nenecha zdeptat takymito ziakmi, ide si svojim sposobom a ziakov si prisposobi, zaujme...tam nie je co riesit... z 60 ucitelov co ma ucili boli taki presne 2...takze je ich zalostne malo

znamky naozaj su len ukazovatele ale zdaleka nedokazu obsiahnut co naozaj ziak vie..preto ak rodicia svojim detom vycitaju znamky, tak to je absolutne na hlavu!...toboz ked sa musime ucit predmety, kt. vobec nerozumieme, kt. nemame radi a ktore sa nam nikdy nezidu..

rofl

urcite by som sprisnil tresty za porusovanie skolskeho poriadku. pamatam si na ZS, kde si niektori robili co chceli preto lebo vedeli, ze im nikto nic nemoze. nemozu ich vyhodit zo skoly, nemozu nic maximalne im dat horsiu znamku zo spravania a ta ich aj tak netrapila lebo sa neucili a na ucnovku by sa aj tak dostali. mozno by som zaviedol nieco ako verejnoprospesne prace - nieco jednoduchsie, ako napriklad upratovanie arealu skoly. alebo by som zoficialnil moznost nechat ziaka po skole, napriklad kym nevypocita urcite priklady z matematiky. zlepsit vztah k uceniu, tam je to uz zlozitejsie. casto je nechut k uceniu vyvolana neschopnostou pedagoga.

bibi123

rofl-ked myslis...;O)))
Preco si myslis, ze by to nepomohlo? ako by si Ty riesil spravanie a plnenie si povinnosti ziakov?

rofl

myslim, ze oba moje prispevky boli k teme. hovoril som (aj) o neucte k vzdelaniu a poukazal som to (aj) na VS. myslim, ze by to prospechove pridavky nevyriesili a nepovazoval by som to za spravny krok.

bibi123

rofl-tato tema je zamerana na uctu k autoritam... podla mna je nespravne sem tahat VS. Na VS sa kazdy sprava slusne, lebo vie, ze ked bude vyvadzat na skole, tak skoncil... Poznam 3 pripady, kedy bola drzost potrestana FX aj za 100% vypracovane otazky, alebo ustnu skusku a na dekanskom si dekan docenta podrzal...a studenti pekne leteli zo skoly...
ale na nejakej ucnovke, zakladke, kde sa vyskytuju rozne individua... tam je velky problem so spravanim. Podla mna by bolo dobre zaviest prospechove pridavky na deti, vtedy by sa aj spravanie, aj chut do ucenia zvysila, lebo by si to rodicia doma postrazili....

rofl

celkovo dnes maju ludia zvlatny pristup k vzdelaniu. ani im tak nejde o to aby sa nieco naucili, ale hlavne ze maju papier. potom to aj na tych vysokych skolach vyzera tak ako to vyzera. polovica ludii tam nema co robit.