hrčka (guľka) v prsníku

Príspevok v téme: hrčka (guľka) v prsníku
hrckaPrsnik

Pred pár týdžnami som si našla hrčku v prsníku, veľkú asi 1,5 -2cm. mama povedala, že mám počkať, že pred menštruáciou sa zvyknú zväčšiť uzliny. No už mám dávno po mentruácii a hrčka je tam stále. Podrobne som si prehmatala aj druhý prsník, tam nič také nemám. Hrčku mám v blízkosti bradavky, mierne pohyblivá je. Nestíham ísť pred vianocami k lekárovi, postačí ak pojdem v polke januára -dovtedy mám skúšky?

anjelina

RNG,

ty odkial vieš, že ta jej hrčka je tukova? Co si jasnovidec, ze si ju zdiagnostikoval na dialku? Alebo to môze byt fibrom, co je väzivovy nador a nie tukovy. Prv nez clovek do seba zacne pchat vselijake volnopredajne tabletky by sa mal dat najpr seriozne vysetrit u lekara.

anjelina

hrckaPrsnik,

v prvom rade je dolezite, aby si šla za lekarom a trvaj na tom, aby ti spravili ultrazvuk. Ja mam s hrčkou v prsniku tiež skusenosti. Dokonca sa mi stalo v minulosti to iste, co tebe, ze som si tu hrčku v prsniku objavila tesne pred vianocami, takže som cele vianoce rozmyslala nad tym, či nemam rakovinu prs a bolo mi z toho riadne nanič. Potom som šla za onkologom a ten ma poslal na ultrazvuk, vyšetrili mi ten prsnik - hrčka sa potvrdila, dokonca mi našli na ultrazvuku aj ďalšie hrčky v oboch prsnikoch, ale ukludnili ma, že to ZATIAL nie je rakovina. Ale musim chodit na pravidelne prehliadky a na ultrazvuk, aby sa sledovalo, či tie hrčky nerastu a či sa mi to nezvrhlo na rakovinu.
Na tom vyšetreni ultrazvukom určite trvaj, aj mlade dievča môže mat rakovinu prsnika, tak to nesmieš zanedbat. A ten ultrazvuk si začni vybavovat, hned po vianociach, lebo rataj s tym, že na ultrazvukove vyšetrenia su poradovniky, a ked tam zavolaš teraz, moze sa stat, že ti daju volny termin až o 2 mesiace, lebo je tam dlha čakacia doba. Neodkladaj to. Za obvodakom musiš ist osobne, ale ten termin na ultrazvuku sa da vybavit telefonicky. Držim ti palce.

RNG

Tukove hrcky sa daju odstranit jednoducho branim lecitinu, 1 az 2 lyzice cisteho praskoveho s jedlom bez tuku.
Pomaha aj brat tukovy enzym, lipazu.

neboj sa:)

Ahoj:)aj ja som mala tiez presne na tom istom mieste ako pises ty. 99,9% je ze to nieje nic vazne hlavne ak si mlada,ale TREBA ist na USG pre istotu. U mladych bab je to bezne,ale treba take veci kontrolovat a aj tvojej psychike pomoze ak ti povedia ze si ok:) ja som sa tiez desila ale ked mi nic nenasli ani vtedy ani o rok na kontrole,som spokojna.drzim palce a neboj,nestresuj a uzivaj si sviatky:)

hrckaPrsnik

bola som u lekara, ale uz mal bohuzial dovolenku. Teda tak ci onak za nim zajdem az v januari. No ako si to sledjem, ono sa to stale meni, najskor to bola gulka, teraz to ma taky nepravidelny hrbolaty tvar.

maria1113

hrcka prsník, hypoechogéénne ložisko je ložisko tukové, doktor povedal, že to budeme zatiaľ sledovať, že to netreba vyberať. Ja si to aj nahmatám, je to také pohyblivé a nebolestivé. Zatiaľ sa to nezväčšuje, ale ono sa to možno bude, lebo niektorým ženám to rastie a potom to vyberú.

18hvizd

ja som mala,vlastne este mam,hrcku,ale na bradavke,a podla tvojho opisu,je to to iste,co mam ja-fimroadenom...lekarka mi povedala,ze je to nezhubne,ze sa nemusim bat,ale pre tvoj klud by som isla k lekarovi...tiez som sa dlho odhodlavala,drzim palce

hrckaPrsnik

maria:

dakujem za prispevok, samozrejme ze pojdem, len musim si najst cast, najskor to bude mozne po novom roku. Co sa tvojho problemu tyka - o co konkretne ide?

maria1113

hrcka prsník, mala by si ísť s tým k lekárovi, gynekolog by ťa mal poslať na sono. Ja chodím už tretím rokom pravidelne na sono,mám tam hypoechogéénne ložisko tukového charakteru o rozmere 1cm. Netreba to zanedbať