Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

trelko

Ahojte
Neviem či robim dobre ked to tu pisem ale mozno mi nejak pomozete aspon s vasimi nazormi ma 17,5 a mam uz 2 roky priatela moji rodicia ho poznaju a maju ho radi ja poznam jeho rodinu a vsetko ide v poriadku len teraz sa to trosku obratilo pravdepodne som tehotna robila som si uz dva testy jeden vysiel pozitivne druhy negativne no ja citim ze som v tom asi sa pytate preco to hovorim pretoze v zivote nikdy som nevracala ani ked som pouzila vela alkoholu akokolvek mi bolo zle nikdy som nevracala len teraz posledne dva tyzdne je to takmer na dennom poriadku tak isto sa mi casto kruti hlava a podobne moj priatel ked som mu to povedala sa velmi potesil pretoze uz ma 20 a mame sa fakt radi on pracuje a tiez dost zaraba peniaze by boli ale ja neviem mam stach oznamit to rodicom neviem ako by to zobrali mam pred sebou este rok a pol skoly lenze s tym malim to bude problem neviem ako to zvladne a vôbec neviem co mam robit no v ziadnom pripade potrad nehrozi to by som mala vycitky svedomia a moj priatel by somnou uz asi nikdy neprehovoril citala som tu dost zaujimave veci tak mi prosim poradte co mam robit ???

Lea00

Mojho priatela mama, mala porodila dieta v 17, bola este na gymnaziu, takze si pocas toho robila aj vysoku skolu a dokorant. Zvladla to vynikajuco, hoci sa vydala za otca dietata, no po roku sa rozviedli. Myslim, si, ze to zalezi na vyspelosti dievcata, ked je rozumne a natolko zodpovedne, ze sa o dieta dokaze postarat, ked ma dobre rodinne zazemie a ked ju doma podporia a pomozu jej s vychovou, tak sa to da zvladnut, no je to fakt individualne, zavisi to od osobnosti cloveka. Niekore dievcata sa prilis lutuju, vsugeruju si, ze si pokazila zivot a to je najhorsie co moze spravit. Este ked doma nenajde podporu ma to tazke. Preto ja by som svoje dieta zato urcite nezahrabala pod ciernu zem preto, ze caka dieta, prave rodicia maju dietatu pomoct, vsetci robime unahlene veci, takze vycitat nieco niekomu a plakat nad rozliatym mliekom nema cenu. Stalo sa to, tak to riesme a nekomplikujme si zivot este viac...

isabella

tak 15, 16, 17 mi pride priserne skoro na dieta, podla mna by baba mala mat aspon strednu skolu dokoncenu ked uz nic ine a tych 18-19 no budis, dost skoro, ale tam je to uz pochopitelnejsie, skor je pravdepodobnost, ze to dievca uz ma aky taky rozhlad...
inak v dnesnej dobe su za velmi mlade (a nezodpovedne) maminy povazovane aj tie co maju dieta do 25 rokov... ale to uz je trocha obmedzenost doby, pokym su rodicia schopni dieta zabezpecit, je to v podstate kazdeho osobna vec

megy10

ja som porodila ako 19rocna a necitila som sa ako dieta, ale fakt si neviem predstavit keby som mala v 15-16vtedy so mnou este len plieskala puberta a fakt som bola to dieta.s otcom maleho som sa rozisla ked mal maly 7mesiacov no co uz smola, zivot ide dalej a pohlady ludi, alebo ich kecy, ze skoro, alebo neviem co mam na haku, jednym uchom dnu a druhym von, nezijem pre nch, ale pre syna, studujem, zvladam to bez prob lemov, staram sa a vsetko ide ako ma, k tejto teme asi vsetko.

Aja02

lost: To skôr ten muž mal smolu, že narazil na ňu. Každý ho od nej odhováral, vrátane mňa. Nedal si povedať. Ona je strašne žiarlivá. Dokonca žiarlila aj na mňa. Pritom ja mám 16 a on je odo mňa o 10 rokov starší. Pozná ma už odmalička a sme veľmi dobrý kamaráti, no zjavne som jej prekážala aj keď sme sa videli dokopy raz do mesiaca. Návrh na rozvod podal on. Chcel do svojej starostlivosti aj deti, nakoľko s deťmi má veľmi dobrý vzťah a je aj zabezpečený, ale žiaľ nepochodil. Ona od neho pýta výživné, deti hucká proti nemu a nemôže sa s nimi ani stretávať...

jajka001_

pokazili si zivot je silne slovo, skor by som povedala skomplikovali. ale zas problemy robia cloveka silnejsim, ze. zavisi od okolnosti, taka mlada mamina toho moze v zivote postihat ovela viac ako nejaka co caka do 30 na toho praveho, nakoniec sa ani nevyda ,nema deti a potom ohovara mlade baby , lebo nema nic lepsie na praci :)