Provizia realitke

Príspevok v téme: Provizia realitke
jemci

nasli sme na nete nehnutelnost ktoru chceme kupit(predavaju ju cez realitku) a RK nas(ako zaujemcov) ziada o zlozenie zalohy za proviziu(?)pred podpisom kupnopredajnej zmluvy-v celkovej cene za nehnutelnost co zaplatime je zahrnuta uz aj provizia pre RK, a my ako zaujemcovia mame udajne zlozit realitke polovicu nie malej sumy z tej ich provizie, ktoru si nadhodili ku cene nehnutelnosti.
Zaujima ma,preco to od nas ziadaju?nemame problem zaplatit rovno celu sumu pri prevedeni nehnutelnosti na nase meno.
chcu od nas, aby sme podpisali ich zmluvu o sprostredkovani a zaroven zlozili tu zalohu. s tym celym samozrejma nesuhlasime a osobne si myslim, ze ak by mal niekto platit zalohu realitke, tak je to predavajuci, ktory si RK objednal za ucelom predaja nehnutelnosti a nie zaujemca o kupu. inak,sa mi to zda aj dost vysoka suma. a v podstate sme sa este ani nikam nedostali-teda ku ziadnym uspokojivym krokom ktore by smerovali ku platnemu predaju.moze vobec od nas ako potencionalnych zaujemcov nieco taketo takto ziadat?

jemci

nejde o to, ako vysoka je provizia, to uz je jedno, ale o to, preco mame platit zalohu z tej ich provizie pri sprostredkovatelskej zmluve? ked my sme si realitku neobjednali, ale predavajuci. nechapem zaco-naco je dobra ta zaloha z nasej strany, ked mozme vpohode uhradit plnu sumu kedykolvek, ked budu vporiadku vsetky LV a ostatne pravne a katastralne nalezitosti co v sucasnosti naporiadku urcite nie su.tak preco pytaju akusi zalohu od nas,ked vlastne my nemame istotu ci vobec niekedy budu schopny skompletizovat LV. a co potom, ak nebudeme suhlasit s podmienkami v kupnopredajnej zmluve? mozu nas vydierat tou zalohou ze nam ju nevratia lebo nesuhlasime so zmluvou a preto sa obchod nemoze uskutocnit, alebo koli niecomu inemu a zaloha sa nam nevrati...

lost

No bud je to normalna ponuka a nechcu ziadny podvod, alebo sa snazi zarobit na kamaratovy, alebo spolu optimalizuju dane, (ak je provizia privysoka) alebo sa tak divne proste dohodli alebo su nejak blizky kamosi :)

lost

Pozeral som a co poznam zopar realitiek, tiez neboli v NARKS...
Ale tiez maju divne zmluvy :)

kamarat realitky hmm a ta provizia je vyssia ako 6%? :)

jemci

nuz, prave som ich cekovala aj v NARKS a nenasla ich tam v asociacii:( co si o tom myslite?
no a inak-majitel nehnutelnosti je "kamarat" realitky,
cize zrejma preto chcu zalohu za proviziu v sprostredkovatelskej zmluve co nam pripravili na podpis od nas-ako nadejnych kupujucich(hoc my sme si ich sluzby neobjednali)

lost

Ale odhadujem ze realitak sa bude branit frazou:
"Mame vela klientov a kazdy chce iny sposob prevodu nehnutelnosti a penazi, no ak by sme sa mali prisposobit kazdemu, tak zosedivieme"

ale ja sa pytam, ZACO dostavaju peniaze? :)

Ked to nevedia, tak nech to laskavo nerobia :P (amateurs, buahaha)

lost

100 realitiek 100 chuti - sposobov.

ale TRVAL by som na notarskej uschove. bezpodmienecne... (snad najbezpecnejsia cesta pre obe strany)..

Pokial maju dovod nepristupit na tuto metodu, navrhol by som ze uhradim cely poplatok.. (nie je az tak vysoky, bude bud 165 alebo neviem kolko eur, malá poistka na poistenie extremneho rizika).
Pokial stale maju dovod nepristupit na zmluvu, je takmer iste ze maju nieco nekaleho za lubom..
Kontaktoval by som s ponukou notarskej uschovy PRIAMO predajcu, nech si ide RK tak kam patri ak nie je ochotna pristupit na absolutne bezne podmienky klienta..

Podvod spachat na uzemi SR je relativne jednoducha zalezitost.. Neveril by som NIKOMU ( jedine notarovi ) ak by som daval zalohu, o ktoru by som nemal zaujem prist len tak mavnutim ruky.. Sud by sa tahal roky a mohol by dopadnut "prekvapivo" v prospech podvodnika..

A pozor na kvazi realitky..

Su schopne uctovat si napr 5000 eur z / na 50000 eurovy byt.. uplne ze LOL
a su schopne navrhoval nelegalne praktiky ako obchadzat dane... a samozrejme miluju hotovost :)

Viac ako 1000 eur by som na 1 milionovy SKK byt /dom nedal .. (ta suma je imho relevantna kedze hladanie kupcu je narocne, jak casovo, tak aj inak) ale uzera je nepripustna..