nemám kamarátov:(

Príspevok v téme: nemám kamarátov:(
merrys

Keď potrebujem od nich pomoc je im to jedno, zaujímam ich len keď oni potrebujú pomoc. Robia si zo mňa srandu, rôzne prezývky a prirovnania. Niekedy sa spolu na tom zasmejeme, ale potom už mi to začína liezť na nervy keď to preháňajú a už je to za hranicou vtipnosti. Mám jednu kamarátku, ale pohádali sme sa, teda nie tak úplne, ale ona sa urazila. Niekedy sme boli s najlepšie kamarátky, ale postupne sme sa prestali baviť. Tá jedna baba to stále rozvracia, možno ani nechce, ale má takú povahu. Snažím sa byť nekonfliktná a nikoho neurážať, byť milá, možno neviem naviazať kontakt alebo sa s niekým len cudzím koho poznám len s videnia rozprávať. V triede mám kamarátky ktoré mám rada, ale len ako spolužiačky- také neutrálne, občas ideme spolu na autobus alebo sedíme vedľa seba v jedálni. Chcem niekoho s kým sa môžem porozprávať o všetkom, čo ma trápi, čo mám nové, čo ma zaujíma a nielen také povrchné reči o strašnom svetri tej baby. Neviem ako to vyriešim síce na fóre ale aspoň som sa niekomu vyrozprávala.

ta3

hm, mas 15, dospievas, je to zlozite obdobie pre vacsinu mladych ludi, najma pre tych citlivejsich, ked nemas sa s kym porozpravat, skus to s mamou, mama Ti bude rozumiet alebo si pis denik, aj to je jeden so sposobov komunikacie, to Ti pomoze preklenut obdobie dospievania a neboj, skor ci neskor stretnes cloveka, ci dievca alebo chlapca, s kym si budes rozumiet, len ostan otvorena pre takyto vztah, neuzatvaraj sa do seba, potom ho urcite stretnes, tak hlavu hore

ta3

nemas kamaratov medzi spoluziakmi lebo si ina nez oni, ich zaujimaju iba povrchne veci a vidia predovsetkym seba samych, ale nevesaj hlavu, hlavne neuzatvaraj sa do deba, bud pristupna, trpezliva, casom urcite stretnes kamaratku alebo kamarata s ktorymi si budes rozumiet, medzitym sa zucastnuj vhodnych spolocenskych podujati, kruzkov, rob to, co Ta bavi, aby si si vyplnila dlhu chvilu a az tak velmi nepocitovala samotu, vela stastia

merrys

soffa - najlepsia kamaratka z detstva sa odstahovala prec zo Slovenska, dalsia si nasla svoje kamaratky, postupne sme sa prestavali stretavat a teraz sa len obcas porozpravame v autobuse. V detstve bol najlepsi chalan a ked prestupil na inu skolu tak to s nim islo dolu vodou.

hviezdicka - Nechodim na ziadne kruzky, asi by som mohla zacat nieco robit, neviem co by ma bavilo. Volakedy som chodila aj na ludove tance aj break-dance, rok som spievala v zbore. Chcela by som chodit na latinsko-americke tance, teda rada tancujem a myslim ze mi to aj celkom ide, lenze neviem kam by som sa mala prihlasit, v okoli nic take nepoznam, som s dediny takze sa musim dochadzat autobusom a ist na druhu stranu mesta pesi a potom este stihnut autobus...rada by som sa tancu venovala aj na vyssom stupni,ale rodicia mi to nechcu dovolit pretoze je to drahe, ano chapem ich - tolko siat a vydavky s cestovanim....ja viem trochu som odbehla od temy:)

merrys

jajka - no problem je v tom ze ked sa zacnem rozpravat s mojou spolusediacou tak stale rozprava ona a ked poviem nieco o co sa chcem podelit s kamaratkou tak ju to nezaujima

soffa

a to nemas aspon jednu jedinu kamosku z detstva???skus porozmyslat...alebo obnovit stare kontakty...zacni sama od seba,a hlavne nebud doliezava,to zase ne...

hviezdicka*

malokedy najdes v triede fakt dobrých kamaratov, su to len spoluziaci. Mozem ti poradit podla seba, kde som nasla kamaratky ja. Rodicia ma okrem jazykovky nikdy na ziaden kruzok neprihlasili, az som sa jedneho dna prihlasila ja sama. Vzdy som chcela tancovat, ale myslela som si o sebe, ze som drevo. Prihlasila som sa do tanecneho suboru a tam som vlastne zistila, ze sa viem naucit aj tancovat, aj ked mi to mozno pomalsie ide. Nevzdala som to a postupne som sa zlepsovala. V subore som si okrem toho nasla skvelych kamaratov, ktori boli naladeni na rovnaku vlnovu dlzku ako ja a kamaratime sa stale.
Skus sa prihlasit takisto na nejaky kruzok alebo mimoskolsku cinnost, nieco, co by ta bavilo. Skor tam najdes spriaznene duse, nez v triede

jajka001_

su aj ludia ktori nie su povrchni, zli, co ohovaraju - ak si z teba robia srandu a vyuzivaju ta,nie su to kamosky. kasli na ne a najdi si seriozne kamosky.
mysli na to ze nielen ty sa chces vykecat ale aj ta druha, vies aj ty pocuvat?