Niekto so socialnou fobiou?

Lenora

Bella12,

práve sa chystám prečítať si knihu Soc. fobie od Praška. Majú ju v našej knižnici, takže sa k nej dostanem. No ktovie, či mi to pomôže...

bella12

Lenora,

a nechcela by si si niečo o sociálnej fóbii prečítať? Preto sú Tvoje pokusy málo úspešné, pretože Ti asi doteraz nikto nevysvetlil princípy jej fungovania.

Odporúčam Ti knihu od autorov Ján Praško, Hana Prašková: Trápí vás nadmerný stud aneb Jak překonať sociální fobii. Veľmi dobre a na konkrétnych príkladoch je tam vysvetlená podstata sociálnej fóbie, čo sa odohráva v človeku pri záťažových situáciách, v akých schémach vtedy človek myslí a akým nepravdivým myšlienkam verí. A práve na túto neviditeľnú časť ľadovca treba zamerať svoju pozornosť. Je to veľmi dobre napísaná kniha (žiadna suchá teória), pričom autor - psychiater zažil problémy s kontaktmi s inými ľuďmi na vlastnej koži. Verím, že táto kniha (prípadne iná o sociálnej fóbii od tohto autora) Ťa povzbudí a pomôže Ti pochopiť, prečo sa Ti v boji so sociálnou fóbiou doteraz nedarilo.

A aký je jej odkaz? Zhrnula by som ho do jednej vety: nenechať sa vydierať vlastným strachom. Návod, ako na to, nájdeš tiež v knihe. Mne veľmi pomohla.

ZuZulla

aj ja touto Sf trpiim tiež by som chcela sa viac dozvediet ako to znasate a pokecat o tom a spoznat niekoho takeho... ak bude mat niekto z vas cas napiste mi na pokeci ... nick babarybaba

la femme

petka, ja beriem lieky takmer rok a pol.. stav sa mi zlepsil celkom rychlo, povedala by som, ze do pol roka sa to zlepsilo o 70-80%. Som fakt spokojna. len sa bojim, ze ked vysadim lieky, tie hrozne stavy sa vratia.

Ramsi

Lenora ak chces napis mi na icq 206719179. Tiez by som rad spoznal niekoho kto ma tento problem, lebo sa o tom vela hovori ale ja osobne som este takeho cloveka nestretol

Lenora

Bezny Janko,

áno, dá sa povedať, že som už rezignovala. Nemala som kedysi taký postoj, mala som nádej, dúfala som, že sa z toho dá dostať. Lenže čím som staršia, tým menej tomu verím. A vyskúšala som dvoch psychológov, ani jeden mi nesadol a tým som vyčerpala dostupnosť psychológov v mojom okolí.
Žiaľ, skype nemám. Tiež by som uvítala takú skupinovú terapiu alebo nejakú schôdzku nás, fobikov. U nás na Slovensku sa taká terapia ani nerobí. Nechápem prečo.
No a vidíš, ty si akné zlikvidoval, ale ja ho mám stále, dokonca v horšej forme ako v minulosti. A tiež mi nepomohla žiadna doktorka a to boli tri. Tak už na to kašlem, ako vyzerám, no isté je, že to vôbec neprispieva k sebavedomiu, čo vieš sám rovnako dobre zo svojej skúsenosti.