Psychiatrická liečebňa v Pezinku

Žužova

prosím ako je to teraz v Pezinku ? Mala by som nejaké otázky nenašla by sa nejaká dobrá duša ktorá by mi chválu venovala svoj čas ,chcela by som len vysvetlit že čo ake oddelenie,A B C ,psychosomatické atd znamená a kam by ma zrejme zaradili ak by som tam chcela ist dobrovolne.. Akosi sa v tom neviem vyznat :/

kabel

mozes to riesit dvoma sposobmi:
-navstivit svojho psychiatra povedat o svojich stavoch
-ist na najblizsiu psychiatricku pohotovost, nechat sa vysetrit a v pripade, ze psychiater uzna hospitalizaciu za potrebnu, sa nechat prijat

annemary

Ahojte kedy je pri depresii nutna hospitalizacia?

Je mi hrozne a mam pocit ze to uz dalej nezvládnem.

Poriadne nespim, nechutí mi jest a myslienky bludia.

Pred par dnami som mala na mále.

Akosi nevidim v ničom zmysel a chcxem to ukoncit a stale rozmyslam aky sposob by bol najlepsi. Sebaposkodzovanie je na dennom poriadku, len začínam mať strach ze sa to zhorsi a ....

poradte prosim

alexandra2

Nie je zla, ale bola som aj v lepsich. Napriklad ma vadilo, ze mi bola slubena izba s vyhladom a balkonom a pritom ma ubytovali do izby kde nic nebolo a to som mala zakupeny asi najdrahsi Ackovy apartman. Postele boli tiez skor podpriemerne, ale boli zas aj s instalovanymi sietkami proti komarom. Obsluha bola velmi dobra - priamo z izby, dokonca rovno z postele, zazvonite a hned pride niekto z personalu vas obsluzit. Bohuzial vam ale prinesu len vodu a cukriky, speciality moc necakajte.
Sluzby personalu teda neboli uplne zle, celkom sa tam o zakaznikov aj staraju, no bola tam dost nuda, viacmenej ste stale v apartmane. Ak hladate sposoby ako aktivnejsie stravit dovolenku, poohliadla by som sa po inych moznostiach.

ta3

Ja mam tiez skusenost s psychiatrickou liecebnou v Pezinku, aj ked nie priamu, ale sprostredkovanu, lenze spred viac ako 30 rokov. Moja osemrocna celostudentska laska emigrovala do Holandska, bol tam cca rok a potom sa rozhodol vratit spat a kedze to bolo za socializmu, pribuzni ho po navrate zatvorili do liecebne v Pezinku akoze dusevne choreho, lebo inak by bol musel ist do vazenia, ja som ho tam isla navstivit, rozpravali sme sa akoze v spolocenskej miestnosti, ktora mi zariadenim a celkovym dojmom pripominala skor zeleznicnu stanicu, nebolo to veru prijemne prostredie, ake by som v takych zariadeniach ocakavala, lebo je zname, ze prostredie velmi posobi na psychiku cloveka a teda dusevne chori by zvlast mali byt v prijemnom prostredi, no hovorim, osarpany nabytok bez doplnkov, zeleznicna stanica. Priatel tam vlastne nepatril a ked som sa ho opytala na liecbu a jeho celkovy dojem z liecebne mi povedal, ze sa tam dobre zabava pozorovanim nie pacientov, ale lekarov a dodnes mi zneju v usiach jeho slova, ze veru mu nepripadaju celkom normalni a na adresu pacientov zas povedal, ze po uliciach sa premavaju ludia, ktori su psychicky na tom horsie ako niektori pacienti v tej liecebni. To bola skusenost mojho priatela spred 30 rokov, ako je to tam teraz, netusim, mozno sa to tam zmenilo, ale velmi nepredpokladam ze k lepsiemu, lebo ako pocuvam, zdravottnictvo (a nielen to, ale vyrazne aj skolstvo) ide na Slovensku dolu vodou. Urcite su ludia, ktori psychiatricke liecenie potrebuju, ale ked citam prispevky tu na zdravi, vela mladych ludi ma rozne depresie a ine psychicke problemy, ktore podla mojho nazoru sa daju liecit doma a bez chemie, chce to iba pevnu volu a podporu od rodiny, zmenit zivotny styl, pravidelne telesne cvicenie alebo sport, neuzatvarat sa do seba, stanovit si radostne ciele, pracovat na sebe a pomaly to pojde, ja som to tu uz hovorila, ze som prechadzala v zivote velmi tazkymi situaciami, no vzdy som nasla v sebe silu ist dalej aj napriek tomu, ze som nemala ziadne rodinne zazemie, nikoho, kto by stal pri mne v tazkych chvilach, v cloveku je skryta ohromna sila, ked musi dokaze takmer vsetko, zvlast, ak zije v usporiadanej laskyplnej rodine, vsetkym, ktori to potrebuju, prajem vela sil a vela lasky od najblizsich lebo si myslim, ze laska lieci viac ako antidepresanty