Je priatel žgrloš ?

Príspevok v téme: Je priatel žgrloš ?
animka

Sme spolu 3 mesiace, zo zaciatku vztahu mi kupoval same drahe cokoladky co ja lubim dokonca raz aj nahrdelnik a tak som sa citila blbo a obcas som navrhla ze ked sedime von ze zaplatim aj ja.Najprv nechcel no potom mu to zrazu uz nevadilo.Vzdy sme isli tak priblizne na polovicu,on kupil listky do kina ja som platila jedlo.A zjavne si na to zvykol natolko ze ked som mala narodniny rano zavolal ci ma objednat stol v restike co mam rada,tak som sa potesila ze mi chce urobit radost a zobere ma sa napapat a posediet.po tom nasom striedani som bola na rade s platenim ja ale tak ani nahodou som neratala s tym ze mam platit,ani len penazenku som nevytiahla.A on sa pri kase spytal ze kto plati? tak som nahodila ze mozem ja...a on ze dobre tak dnes plat ty ! pritom to nebol horibilny ucet, nejakych blbych 10 eur a on nie je clovek co by sa mal financne zle.Nejde mi o peniaze no zacala som si to podrobne po tomto vsimat , snazim sa precitat jeho vlastnosti.Spatne som si uvedomila rozne situacie : napriklad nikdy nenosi v penazenke viac ako 5 eur,vecne hladame automat aby si vybral peniaze,kolkokrat to skonci tak ze nenajdeme a platim ja ...alebo sme boli v metre a on zas nemal karticku cize nakup pre jeho rodicov som platila ja ze sak mi vrati...bolo to 17 eur...na druhy den som spomenula nakupovanie v metre , on si spomenul ze jooj sak ja ti musim vratit ale zase samozrejme nemal dost so sebou,nasledne dalsi den sme sli sadnut a platil onkede ja som si schvalne nevzala peniaze a mne povedal ze tu moju cast z uctu ( 5 eur) si mam odratat z toho 17 euroveho dlhu...a tym tema hasla a nikdy tie peniaze nevratil...
Dalsia situacia bola na vianocnych trhoch, pacil sa mi tam jeden prsten bižu za 7 eur ale na prv raz som si ho nekupila a on mi potom s tym pilil usi ze sak bol pekny, a ze sa mi hodil a ze by sme ho mali ist kupit atd. tak som si povedala ze ok ked mi ho tolko nuka asi mi ho chce kupit,sli sme tam a on nic,stal jak kol v plote,tak som si ho kupila sama, no co ma dojalo o mesiac si vsimol ze ho nemam na ruke...prisla otazka ze preco ho nenosim,tak som povedala ze preco by som mala a on ze lebo sme ho kupovali spolu a ja ze : ja som si ho kupila sama nemam ho od teba tak ho nosim kedy ja chcem a on ze to ti mam prstene kupovat ? ...tak som sucho poznamenala ze nemusi...
Dalsia super situacia : nechcela som ist jedno poobedie von lebo som mala vela ucenia,tak som navrhla ze dobre ale len hava vyvencit,no ked osm vysla preddom tak ma presvedcil ze sadneme aspon na kavu do blizkej restiky. nechala som sa presvedcit ale kedze som ratala s vencenim nemala som nic pri sebe.ked sa malo ist platit ( 8 eur) tak on tak na mna kukol lebo som podla "fiktivneho ratania " mala byt na rade a vravim mu ze no ja tu peniaze nemam a on ze dokelu ja mam len 5 eur...potom nastastie nasiel gastrac..ale dokelu naco vola frajerku sadnut ked nema so sebou peniaze...
Cele to nechapem , k jeho povahe mi to vobec nejde ako mi stale vravi ako ma miluje a ze by pre mna vsetko urobil a potom sa takto sprava...Co som sa zatial aj kamaratov chlapov pytala kazdy mi vravel ze ked vola babu von je automaticky vzdy ona pozvana a je uz len na nej ci sa rozhodne sem tam zaplatit alebo nie...Keby bol chudak bez penazi nic nepoviem ale myslim ze si zije nadstandardne...uz neviem ci to len ja tak vidim alebo kde je problem...poradte

animka

jajka vy tusim kazdy robite vsetko sam pre seba ... tak naco ste vlastne spolu ?... ja neviem ale darceky su na to aby som urobila radost inym a nie sebe ...

jajka001_

mia, to ze pracuje a zaraba neznamena ze ma penazi na rozhadzovanie. niekedy maju studenti viac peniazi ako ti co pracuju. lebo ti co pracuju, sa aj sami zivia, platia poplatky, stravu, jedlo atd. studenti dostavaju vreckove a casto velmi vysoke. takze nemaju realnu predstavu o hodnote penazi.
kupil ti len sal, mozno je zvyknuty na mensie dary, mozno nema peniaze a mozno proste nevedel co ti kupit. muzi su taki, moj mi uz roky nic nekupuje, radsej ideme spolu do obchodu a kazdy si kupime co potrebujeme, ako kupit nejaku zbytocnost.

uhlie

goccia,

ty si priatelstvo a lasku nejak zle vysvetlujes. Nemylis si to nahodou so sponzorstvom, alebo zarobkovou cinnostou?

Myslim, ze zgrlos je v tomto pripade skor animka, ako jej priatel.

animka

mia moc dobre ti rozumiem ...ja som bola tak sklamana na narodeniny...kamaratka od zvedavosti mi rychlo vtedy volala ze co som dostala ci nausnice alebo prsten (ona je tak zvyknuta od svojho priatela ze jej vzdy kupi nejaky sperk) a ja som jej len tak povedala ze som dostala kalendar...
ale zase na Vianoce bol moc mily, kupil mi knizku drahu ktoru som vzdy ked sme boli v knihkupectve okukavala,cize bol aj vsimavy :)
zgrlos nebude len som ho nechala az prilis zvyknut si na zavedeny system...
uhlie ty asi o sebe ako cloveku vysoku mienku moc nemas co ? ...ako sa takto niekto moze podlizovat chlapovi ze ma byt vobec rada ze on velky pan a kral tvorstva s nou travi cas ?!?!?!...sory ale stredovek uz davno skoncil

goccia

k tejto odpovedi:

No podla mna ho uz nemilujes. Clovek, ktory ma niekoho rad nepocita na peniaze, co mu priatel daruje. Mala by si byt rada, ze je vobec ochotny s tebou travit nejaky cas.

Moja odpoved:

Je dobre, ked zenska v pravy cas odhali, ze jej "milacik" je skrob, ziarlivec, egoista a podobne intimnosti. Aspon sa potom nebude musiet rozvadzat s dvomi detmi po rokoch trapenia.

miaXY

no praveze o tom šale som sa nikdy nezmienila,ani som ho nechcela. chodime spolu rok...a uhlie,nechcem aby to znelo nejak nafukane alebo co,ale povedzme,keby som sa s nim rozisla,tak nemam nudzu o druhych,ale to nechcem,lebo ho lubim,ale tymto ma sklamal teda.

uhlie

No podla mna ho uz nemylujes. Clovek, ktory ma niekoho rad nepocita na peniaze, co mu priatel daruje. Mala by si byt rada, ze je vobec ochotny s tebou travit nejaky cas.