zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky

Príspevok v téme: zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky
igris

Všetci sa chceme dobre cítiť, dobre vyzerať a fungovať bez únavy. Veľa sa tu už popísalo o "zdravej výžive". Niekto preferuje surovú stravu /pozdravujem dr.Walkra :)/ , niekto zase varenú. Mne a mojmu žalúdku sa pozdáva ich kombinácia a preto by som bola rada keby sme si navzájom vymenili zopár rád a osobných poznatkou. Ďakujem :)

igris

adonis, ja som si kupila vitalmax a som s nim velmi spokojna. V stave zostava dost duziny, co je vlastne dobre, ale detom to prekaza , tak im to precedim cez sitko a niekto to potom zje ako vizivu. Strcim tam akekolvek ovocie , ktoreho mam doma prebytok :). Najviac robim mrkvovu, jablkovu, alebo ich kombinacie, na jar "ficala" grepova

igris

ano pije sa stava zo surovej repy ale pozor je velmi silna. jedna cela repa obsahuje 14mgvapnika,23mg fosforu,0,5 mg zeleza, 43 mgsodiku, 208mg drasliku,20 I.U. vitaminu A, mensie mnozstvo B, 6 mg vitaminu C. Viac najde napr.
sk2.goo.cz

monča

Tento rok máme veľkú úrodu cvikle,chcela by som sa dozvedieť či šťava sa pije surová a čím je vhodné ju ochutiť,prípadne čo s veľkým množstvom cvikle a na čo je cviklová šťava dobrá -myslím minerály,vitamíny,ktoré orgány ovplyvňuje,koľko denne piť,či väčšie množstvo škodí,možno by nám to ani nechutilo,tak dík..

adonis

falosna hovadzia polievka

vyberieme vnutro z tekvice,dáme variť cca 1,5 hodiny zaliate studenou vodou.
Vyvar precedime, do cisteho filtratu pridáme sol, korenie a korenovu zeleninu ako do masovej polievky.Ja dávam aj kusok stiplavej papricky. Dovarit chvilku kym nie je dovarena zeleninka tak akurat.Podavat s rezancami /nemusia byt, staci nakrajat uvarenu zeleninu/. Dobru chut.

broňa

poradte nejaké spracovanie čučoriedok a brusníc.(Okrem toho,že ich zavárame rovno do bruška) Klasické recepty na zaváranie používam každý rok,ale chcem vyskúšať niečo nové.Čučoriedky aj zamrazujem,brusnice nie.Neviem,či by boli dobré.