Ked je v rodine ticho :(

Príspevok v téme: Ked je v rodine ticho :(
Bezny Janko

Ahojte,

Nwm ako vy a vasa rodina, ale u mna to nie je bohvieco. Som rad a vdacny ze mam vobec nejaku rodinu to hej, ale ked sa pozriem na inych ludi, ae maju rodinne vztahy, tak my je smutno.

Nebudem sa trz zaoberat tym co bolo, v mojej rodine mam dvoch bratov a mamu. Otec je uz vyse roka po smrti. Zijeme na Slovensku, ale nemame tu pribuznych pretoze mame povod trosicku vychodnejsie.

Bohuzial, mam silny pocit ze vsetci trpime socialnou fobiou alebo cim :( A teraz cez sviatky sa to ukazuje najviac. Mame Vianoce bez zivota, sme tu spolu preto ze musime, jedine nasa mama je rada ze sme vsetci pokope.

Nwm ako to cele zmenit. Asi sa nedockam vela rad ale predsa len to tu skusam. Co by ste my poradili ?

jajka001_

vy sa s bratmi nerozpravate? nerozumiem, vy spolu nekomunikujete, len to najnutnejsie? a to odmala? nehrávali ste sa spolu, nehádali, nebili, nejašili?

Bezny Janko

Uf no, dneska je my zase blbo s tej mojej rodinky. Mali sme planovanu navstevu, rodinny priatelia ktorych sme dlho nevideli. Ja som to vnimal ako taky nas nas trapas pretoze bratia ani necekli, ja jediny s mamou a mal som taky pocit ze mama od nervozity hovorila vkuse afektovane.

No nwm ani preco to tu pisem, mozno kdesi v kutku duse dufam ze nie som sam kto ma takyto problem. Inac, stary znamy kamarat my ukazal o co vsetko prichadzam ked nechodim do spolocnosti - ale tha tazko by som mu vysvetlil ze mam socialnu fobiu :/

Uz taketo trapasi nechcem zazivat ! Ja nwm, asi prestanem travit cas s rodinou, hlavne s bratmi, pretoze tu sa do toho zamotavam stale viac. Chcem viac od zivota, ale predsa nemozem sa distancovat od rodiny uplne tak nwm ci sa dokazem potom aj zmenit ked ma budu takto stale tlacit dole.

Tessy06

hej aj takí tam sú, ale nájdu sa aj výnimky :)
každopádne držím prsty na ceste za spokojnejším, a tak aj šťastnejším životom :)

Bezny Janko

ta3 - Ked sa nad tym tak zamyslim tak mas zrejme pravdu. Najlepsie ako mozem pomoct bratom a mojej rodine, je ukazat im na mojom priklade ze veci sa mozu vzdy mat lepsie. Budem nato mysliet v tazkych chvilach.

Tessy06 - No ja som to prave myslel tak ze drviva vacsina ludi na azete tam prave hlada sexualne zazitky alebo chvilkovu pozornost opacneho pohlavia cez chat. Mozno aj preto je my tazko tam len tak vhupnut kedze budem zrejme nosit tu istu nalepku. No ale, skusit to skusim a uvidim co my to to prinesie.

Dakujem vam baby za povzbudive slova prostrednictvom internetu :)Mozno o tom nwiete ale pomohlo my to na dnes zlepsit naladu :)

Tessy06

možno bratov motivuješ k nejakej zmene :)
azetu som sa dlho vyhýbala, nikdy nechápala čo na tom ostatní vidia, profil som si založila, keď som mala asi 22 :)
nemyslím ale, že ľudia čo, tam sú vedia čo chcú..teda okrem tých,čo si chcú len vrznúť :D, a ostatní chcú asi len tak z nudy pokecať, aj ked je to také povrchné na začiatku, lebo ak napr.nemáš fotku, druhá strana ani neodpíše
ale však skús :)

ta3

Bezny Janko,
si rozumny chlapec, takze nemam o Teba obavu, Ty to zvladnes, dobre rozmyslas, ked chces najprv ziskat chlebik v rukach a to ostatne, to casom pride, kym si najdes to spravne dievca, chodievaj s kamaratmi von, nebud doma v dusnej atmosfere, mame ulahci situaciu ako len mozes, ostala bez manzela, urcite je tiez velmi osamela, venuj jej svoj cas, rozpravaj sa s nou, pomahaj jej s domacimi pracami a pre bratov sa netrap, Ty mozes zmenit iba svoj zivot, aj oni by mozno chceli ho trosku zmenit, ale musia to urobit len oni sami, mozno ked budu vidiet pozitivne zmeny u Teba, mozno sa tiez osmelia vyjst zo svojej ulity, a ze nemas blizsiu rodinu na Slovensku sa tiez netrap, niekedy je kamarat lepsi ako rodina, ja s mojimi 26 rocnymi dvojcatami zijem v Australii, tiez sme tu spociatku boli velmi osameli, ale situacia sa postupne zlepsuje, takze len treba vydrzat, mas vo vyhlade pekne konicky, gitara, spev, posilovna a spravne aj zapajanie sa do spolocenskeho zivota a tiez navsteva psychologa, ludia na Slovensku este pozeraju na psychologa zlym okom, je to velmi obmedzeny pohlad, ved ak sme chori, je samozrejme, ze ideme k lekarovi, takze malo by byt samozrejme, ze ked mame smutnu dusicku, mali by sme ist k psychologovi, drzim Ti palce, no ako som uz povedala, Ty to zvladnes, tak len hlavu hore

Bezny Janko

No prave ze si myslim ze moji bratia to dusia v sebe. Chcu byt stastny, ved kto by nechcel ? Len to nedokazu dat najavo, aspon ja mam taky pocit.

Mno, hovorit socio-fobikovy nech niekomu nieco nevyzradi je tak trochu zbytocne :D To bol zart :D
Vzdy som chcel nadviazat spontannu konverzaciu s niekym cudzim na internetovom chate. Nwm sa k tomu nejako prinat, je tam vela ludi ktory ocividne vedia co chcu a pisu dost suverenne.

Taktiez mam trosku blbe skusensti z azetom. Este ked som bol stredoskolak, na hodine informatiky sme mali 10 minut ku koncu volno a ja som si povedal ze skusim len tak na azet. No ani som sa nemusel namahat, jedna holka si so mnou zacala len tak pisat. Chvilu nato si vsimnem hlucik spoluziakov ako sa nad niecim rehocu. Len potom ked sa my prisli zasmiat do oci som si uvedomil ze ta holka bola v skutocnosti spoluziak a ze si zo mna robil srandu D: Trapas.

Mozno my ta skusenost trosku posramotila vztah k chatovaniu na nete :/ Nuz, us som ale z toho vyrastol.

Tessy06

ano azet to bol :) nikomu to nehovor :D

ale chce to trpezlivosť, kým medzi všetkými tými indivíduami nájdeš niekoho, kto chce to čo ty a pozerá sa na svet podobne ako ty :)

Tessy06

tiež som začala na VŠ, potom pridala nejakú tú brigádu, a potom toho priateľa, hehe :)
čo a týka bratov nemal by si sa cítiť nejako previnilo, ak sa tebe začne dariť a im nie, v tomto prípade celkom platí, že každý je strojcom vlastného šťastia, resp. kto si čo vyberie to má, pretože vychádzate z rovnakých životných podmienok a život je predsa o rozhodovaní sa
ak im je takto dobre a nevidia dôvod zmeniť to, tak s tým nič neurobíš