chudnutie, viac ako 20 kg

Príspevok v téme: chudnutie, viac ako 20 kg
tanierik1

Ahojte,
takže moja povodná váha bola 100kg, dala som sa dokopy po psychickej stránke a začala som riešiř aj tú fyzickú. Schudla som 10kg, zdravo, pomaly, cítila som sa výborne aj keď stále s veľkou váhou. Prišli skúšky, dve briády, nepravidelné jedenie, zastavilo sa to, a hlavne to, že sa cítim zase zle, hoci nedokážem zjesť veľa a nepriberám naspať. teraz sviatky, odvšadiaľ do mňa tlačia jedlo, cítim sa katastrofálne, je to aj moja chyba, viem. Dnes som si zacvičila na steperi, konečne aspoň niečo.....Aké cviky by boli ešte vhodné? niečo skor doma, v paneláku, keďže ja nemám v izbe na stroj miesto, na korčule sa nedá, beh kvoli vahe asi nie, rýchla chodza mi nestaci akosi.....dakujem za rady. strava bude samozrejme zase pravidelna a ta moja, aj ked doma sa bojuje tazko....

roxy455

Na to aby človek schudol, musí mať najprv vhodné pH vnútorného prostredia. Ak by ťa to zaujímalo, tak mi napíš na roxy455@azet.sk

tanierik1

žiadne tabletky brať nebudem, som zásadne proti tabletkám a podobným veciam.....
Janulik33 ďakujem za rady, ja si varím len sama pre seba vacsinou, tak preto mi asi dochádzajú nápady.....varím si čo mám rada a snažím sa tiež všetko len modifikované, občas z toho výjde niečo divné a nejedlé, ale tak nevadí :). A to cvičenie teda dám aj iné ako kalanetiku vnútri , uvidím ako zareagujú susedia....

Janulik33

tanierik,
v podstate si nevarim a nepripravujem nejake specialne jedla.
Moje chudnutie spociva v zmene zivotospravy, zivot. stylu.
Chcem chudnut pomaly ale isto a hlavne bez jojo. Ja uz chcem zit s takymito navykmi stale.
Snazim sa stravovat zdravsie, nechcem ziadne drasticke diety, po kt. priberiem este viac ako predtym.
Jednoducho nejedavam mastne, vyprazane jedla, sladkosti a nesladim.
ake chces konkretny priklad, tak napr. vcera chceli nasi doma na obed vyprazany syr s hranolkami. Som im to spravila ale ja som to nejedla. Dala som si iba varene zemiacky a ten syr som si k tomu dala iba taky, neobaleny, nevyprazany. Bol to encian, takze sa dalo a celkom mi to chutilo. Na ranajky si dali prazenicu, ja som si mala roztek s natierkou. Chapes?
Ked nasi doma jedia nieco, co je pre mna nezdrave, pripravim si nieco podobne, ale pre mna zdravsie. Inak jem to, co aj oni - polievky, dusene masko, cestoviny. Dolezite je, dodrziavat 4 hodinove intervaly, jest mensie porcie a prijimat vela tekutin. V mojom pripade iba cistu vodu, nesladeny caj a kavu bez cukru.
Nechcem minat peniaze a nicit sa tbl na chudnutie. Je to iba reklamny tah a zbytocna chemia, kt. zatazuje telo.
Musis mat pevnu volu a niecim sa motivovat. Ja chcem schutnut do plaviek. V lete ideme na dovolenku k moru, tak nech vyzeram k svetu. Kedysi som bola stihla, no po 30ke uz mam trosku brusko a to mi vadi.
Pokial ide o zumbu, tak susedia zatial nestazovali. Cvicim ju na koberci a pri nej sa predsa nedupe :)
Skus to, ja sa teraz citim lepsie a nemam s tym vobec problem.

nathália09

neber žiadne tabletky,a nepi žiadne nápoje-všetko je iba reklamný ťah.
Cvičenie,a vhodná strava,a samo pitný režim-to je najdôležitejšie.
Všetko dobré,a pevnú vôľu ti prajem.

tanierik1

Ahoj, jej super :),
XXXXXXX dakujem za typ, ale knihu nepotrebujem, psychicky som uz nastavena na chudnutie, obdobie zufalstva a nespokojnosti so samou sebou mam uz davno za sebou. A celkom dobre odolavam cokoladam a spol, hoci som aj ja dokazala na posedenie zjest aj dve cokolady....Inak skus si to pisat, napis si, co si vsetko zjedla a potom sa len zhrozis, mozno ta to odradi, lebo ty vies, ze jes vela, ale ked to uvidis, tak zistis, ze je toho este viac ako si si myslela, aspon u mna to tak bolo.
Janulik a co si varievas na obed? lebo ja sa drzim toho, ze obed mam vzdy vareny, aj ked cez semester to bude vareny ale studeny, a nejako neviem co.
Inak nepocut to velmi k susedom ked si v byte a cvicis zumbu? lebo ja mam tiez dvd s cvikmi, ale kedze som v byte predtym nebyvala tak sa bojim to risknut, aby ma susedia nepreklinali....takze ja skor kalanetika,ked je vonku hnusne pocasie, ale ta ma nebavi stale....

Janulik33

Cauko,
ja som sa dala nachudnutie od 1.1.2011, cize zatial dnes 5. den.
Z mnozstva informacii ako chudnut som si vybrala tento sposob a zatial mi vyhovuje:
Dieta je tzv. 4 hodinova t.j., jem kazde 4 hodiny. Ak sa nestihnem najest vtedy, ked je na rade dalsia "davka", mozem az po dalsich 4 hodinach. Jem iba pokial sa citim syta, cize neprejedam sa a snazim sa jest zdravo. Vyhodila som z jedalnicka uplne sladkosti, sladene napoje, cukor, vyprazane jedla a mastne jedla. Dodrziavam pitny rezim, snazim sa prijimat vela tekutin, v mojom pripade je to len cista voda, kava bez cukru a nesladeny caj. Inak jem vsetko normalne, len dodrziavam tie 4 hodinove intervaly. Popri tom cvicim doma (byvam v byte) zumbu 1 hod denne, kt. som si nahrala na DVD. Je to super! Vazim sa iba raz za tyzden. Takze v sobotu som zvedava, aky ubytok ukaze vaha :) Moja kamaratka drzala tuto dietu a velmi schudla. Tak preto som sa nechala inspirovat nou. Uz teraz sa citim lepsie, myslim pozitivne a verim, ze to pomoze aj mne. Zatial to zvladam uplne v pohode. Kto chce, moze sa mi ozvat a budeme chudnut spolu. Vzajomna podpora je tiez dolezita a ucinok o to silnejsi ak viete, ze mate "spolutrpitela" s ktorym sa navzajom povzbudzujete.

XXXXXXX

Ahoj ja mam takisto problemy so stravovanim, teda neviem sa stravovat pravidelne, ani zdravo ani nijak. Stale niečo jem a prejedam sa, niekedy dve čokolady naraz. Mam teraz 70kilov pri vyske 164cm..viem ze to neni az tak vela, ale aj tak sa necitim dobre. Mam 28 rokov a pribrala som cez tehotenstvo...takze nie si sama...a mne ked som bola malá pomohla knizka od D.Hercogovej Dusevným tréningom k stíhlej línii, lenze ju uz neviem nikde zohnat a ani neviem v akej kniznici som si ju kupovala, vyskusaj si precitat, urcite ti pomôze..aspon si uvedomis niektore veci. Ja ju momentalne teiez hladam...

tanierik1

nikto už nechudne z tak vysokej váhy? mne sa zatiaľ darí dodržiavať životosprávu, len mi začínajú dochádzať inšpirácie, čo variť a jesť a tiež by som rada o tom kecala, lebo nemám s kým :)

tanierik1

akosi mi moje predsavzatie nezabera, sklzam tam kam nechcem......takze ak by ste mali nejake typy, pripadne ste na tom tak ako ja, ozvite sa mi na email.....mozno nam to pojde viacerym lahsie, kedze ja v okoli nemam nikoho komu by som mohla rozpravat ako chudnem, lebo mi vsetci povedia, ze to nemem preco robit, aj ked mam......tanierik@centrum.sk