Patri auto do ruk zene?

Príspevok v téme: Patri auto do ruk zene?
uhlie

Zaujimalo by ma, co si myslite o zenach, ako soferkach. Ci dokazu soferovat auto bez toho, aby ohrozovali ostatnych u8castnikov premavky. Kazdu chvilu nejaka zena vyleti z cesty, lebo nezvlada riadenie, nedokazu zaparkovat a casto ani zatocit na parkovisko. Velakrat sa stretavam s tym, ze zena predo mnou zacne brzdit bez toho, aby sa pozrela ci ide za nou nejake auto, alebo spomaluje premavku. Co si o tom myslite? Pozicali by ste svojej zene auto?

kdejeIQ

ja som žena, ale keď vidím na ceste (väčšinou v meste) nejakého šoféra, čo zmätkuje, hneď si poviem, že je to nejaká blbá ženská :) a väčšinou to aj je...
Na dialnicách keď sa nejaký trtko rúti za mnou tak, že ani nehodlá pribrzdiť nech sa deje čokolvek, je to určite chlap...
Ja síce tiež jazdím po dialnici občas 180tkou, ale iba keď si to možem dovoliť. Ale žena má taký istý nárok na šoférovanie ako chlap. Nevidím v tomto žiadne výhody pre jedno ani druhé pohlavie. Možno chlapi majú lepší orientačný zmysel a možno lepšie a rýchlejšie reagujú v krízových situáciach (na cestách), ale žena zas má iné "výhody".

george303

vsetko je to len o skusenostiach ... napriklad clovek ktory zije v bratislave a tu sa aj ucil jazdit jazdi uplne inym sposobom ako niekto z ineho mesta ... Ludia z vecsich miest su mozno skusenejsi soferi ale viac riskuju a zasa ludi z mensich miest kde nemaju take zlozite krizovatky a taku hudtu dopravu jazida opatrnejsie ale zlozite krizovatky casto nezvladaju a je to jedno ci je to zena alebo muz ...

lost

Inac vidim ten rozdiel v style jazdenia na rodicoch..
Otec ked ide v meste, tak mu mama stale hovori naco "zbytocne dava plyn a potom na poslednu chvilu brzdi" , alebo obcas ze naco dava v zaktrutach plyn (v polke zakruty) - i ked toto by malo byt korektne, ak to nie je plyn na podlahu, ale nie som si isty...
Na druhu stranu, oco ma viac ako 20 rocne skusenosti s autami a jazdi tamer kazdy den do a z BA.. Mama si tam velmi netrufa, ale zajde ak je to nutne.. Jazdi trocha pomalsie v drtivej vacsine, neviem ako je to s parkovanim, ale zas az tak strasne zle to nie je..
Ale na drhu stranu, mal som spoluziaka na 1. stupni zakladnej skoly, kde jeho mama mala stare BMW a jazdila jak blazon, snad aj horsie ako by jazdil priemerny muz :) Ale tak to sa asi trochu lisi od vacsiny a priemeru :)

Ale... ak prudko pred niekym zabrzdi, tak koho je to chyba ? :)
Neviem koho by to bola, v praxi, ale v teorii ma platit ze odstup od vozidiel je prave na to, aby vodic druheho auta v poradi mal dostatok casu zareagovat.

Ale u nas sa adsej vyhovorime na poladovicu, vid 20+ auto naburanych na dialnici. Ak by isli primeranou rychlostou a dodrzali primerany odstup, nestalo by sa. Ale kde ze..

lost

podla mna patri kazdemu cloveku.. kto vie jazdit..

i ked ani jedno nie je idealne:
1. pomale auto riadene zenou
2. rychle auto riadene muzom

co je horsie ? no ja neviem.. (asi je to rovnake?)

to by chcelo komplexnu statistiku kto robi viac nehod (ale na ceste je viac muzov, cize aj vypomerovat?)

Ak pustili zenu cez vodicsky kurz a nevie jazdit, nie je to jej chyba podla mna, ale chyba autoskoly. To iste plati pre muzov..

Ale ak uz nehoda, tak aspon v nizkej rychlosti, alebo? :)

aby bolo

jajka, tiez ked som zbadala nazov temy, hnedd som vedela kto je autor:D
uhlie, sklamem ta, ale statisticky podla poistovni maju zeny ovela menej nehod, ovela menej zrazok aj menej jazdia opite, menej zrazaju ludi. Lebo povacsine su to matky a preto si viac vazia zivot a preto si nedovolia jazdit 180km/h na dialnici, alebo 80km/h v meste. Ale hold statistika je statistika, tak pouzi google a hned budes mat vo veciach jasno, uhlik:)

jajka001_

hned ako som videla nazov som vedela ze je to tvoja tema :)
podla mna nepatri vodicak veeela ludom , hlavne kvoli tomu, ako sa robia školenia a testy a ze vodicak dostane hocikto. vela zien je lepsich soferov ako su muzi lebo su opatrnejsie. nemyslim ze schopnost viest auto je zavisle od pohlavia :DD tam bude problem v niecom inom

uhlie

Pytam sa na nazor. Co je na tom divne? Ja osobne sa citim dost ohrozeny tym, ked vidim, ze zena predo mnou si nevsimne aj 10km cesty, ze ma zapnuty blinker, alebo len tak zabrzdi, kedy sa jej zapaci, aj ked nema na to dovod a ohrozuje vsetky auta za sebou. Dalsi dovod je ten, ze zeny sa vacsinou zaoberaju len svojim vyzorom a pocitmi a nabadaju sa medzi sebou k neopodstatnenej sebadovere co na soferovanie auta nestaci. Nechcem tym nikoho urazit, iba ma to zaujima.

sweater

uhlie mne to neda sa nevyjadrit, ked prispejes do nejakej temy su to len same provokacne prispevky, a teraz zakladas taku temu, ja sa teraz vazne pytam to si skutocne myslis take podla mna hovadiny co sem pises? uz som sa aj stretol z takymi zatrpknutimi ludmi, co mali nejaky zly zazitok a zostali navzdy ´taki´, mozno je to aj tvoj pripad, ak ano tak by si mal zo sebou nieco zacat robit, teda ak si len tymi zvastami co tu pises nerobis akoze kvazy ´srandu´, alebo si snad nieco kompenzujes?

jeanny

asi chces len provokovat ale to skor muzi by sa mali naucit soferovat bez toho aby ohrozovali ostatnych...zena mozno tukne z neporoznosti par aut alebo ked nevie na parkovisku vycuvat, ale ked sa oproti vam ruti v protismere v plnej rychlosti nejaky magor a vy s amusite odpratat na krajnicu aby ste sa mu vyhli, zarucene je to chlap. chlapi maju neviem preco na ceste velky problem so sebaovladanim. tiez by som bola najradsej za riesenie oddelene cesty