absolvesnká prax

maaana1

Sue..
ok ok, ja už špekulujem, lebo 3 mesiace budem mať odrobené a ešte som nemala žiadne volno, a už ho potrebujem.. hehe.. tak diky aj tak

maaana1

Sue...
Dobre napíšem den volna. A ked som v mesiaci oktober odrobila 21 dní, v mesiaci november 20, a dostala som zaplatené rovnako za oktober tak isto za november. A teraz december vychádza až 22 pracovných dní. Tak mi s toho logicky vychádza, že stačí odrobiť 20 dní

maaana1

Sue...
Takže zamestnávatel nedostáva nič. Ja už som teraz na absolvenskej praxe 3 mesiace mám odrobené. Takže nárok na platené voľno mám, a ako si to mám napísať do svojej dochádzky, ktorp predkladám úradu práce.

Sue..

Nie zamestnavatel u ktoreho vykonavas absolventsku prax nedostava nic...

Peniaze dostanes len za dni ktore si realne odpracujes cize za dni kt.ostanes doma zaplatene nedostanes..a narok na volno ziskavas po 2 mesiacoch od zacatia praxe.

maaana1

Pretože som to niekde čítala, že dostávajú nejaké peniaze aj ony, ale neviem. No práveže tak to sedí, mám v dohode napísané, že po 2 mesiacoch mám nárok na 10 dní voľna, ktoré budem mať ospravedlnené. Ale nebola som si istá. Napíšem si bud D - den volna
alebo ošetrenie člena rodiny. A ešte by som chcela vedieť, že ked odrobím v mesiaci 20,21,22 dní, tak to mám zaplatené rovnako. Takže stačí aby som tých 20 dní mala odrobených, áno?

mimussenqa

to ci za teba dostavaju peniaze to neviem...ja som mala narok na 10 dni platenej dovolenky,ale az po 3 odrobenych mesiacoch.jedine ak by si bola na PN tak to zaplatene nemas.