strabizmus-škulenie

lave

ahojte ja som tiež bola na operacii ked som mala 6 rokov..pomohlo ale stale škulim asi 2-3milimentre dnu a som tupozraka rozmyšlala som nad dalšou operaciou ale stale vaham či ano alebo nie lebo su tam rizika..a bojim sa

Majkyyy

Dobrý deň / Ahojte !

Vie mi niekto poradiť naozaj kvalifikovaného odborníka na liečbu strabizmu ? Mám 25 rokov a v uplynulých 5 rokoch som bol na dvoch operáciách (1x v Košiciach u primára Klisenbauera a naposledy v BA v MUdr. Gerinca ) všetko s minimálnym výsledkom a začínam byť z toho zúfalý :/

paulush

flow333-no to je možne u takych malich deti ale im sa to do roka napravi to každemu druhemu dietatu ubiehaju oči ..ale ja ked som bola mala asi 3 roky som mala tak ja som sa normalne pozerala len ked osm šla zaostriť tak mi ubehlo oko a že to aj v tme alebo kedbolo take šero tak moja mamina šla so mnou k obvodnemu lekarovi a on povedal že to sa napravi a nič sa nenapravilo škulim až do teraz :( to mi moja mamina hovorila

Flow333

Ja mám 2 rocnu dcérku a tiež jej ubieha ľavé ocko do vnútorného kutika. Asi od 8 mesiacov si aj uklanala aj hlavičku do ľavá. A tak zaostrovala. Teraz hlavka je ok len hlavne keď sa na niečo sústredi jej ubieha. V bežnom živote ako chodza hra a pod. Neskuli. Cvicime s ockom, pekne reaguje. Verím že sa to upraví. Keď jej prelepim to zdravé, skulenie sa stratí. Tak to chce len cvik. Aby svaly spevneli.

paulush

no šak ja som bola už na dvoch operaciach a nič mi nezabralo sestrička mi kazala že mam cvičiť s tym okom a nemam sa pozerať do blizka ale chodiť na prechadzky a pozerať sa do dialky a tak

klementa

pýtaj sa u očného na operáciu strabizmu. tá je možná v každom veku, aj keď výsledky sú najlepšie práve po operácii v detskom veku. operáciu hradia poisťovne.
ak je to škúlenie tak výrazné, tak to rozhodne treba skúsiť.

paulush

počas dna ho mam v kutiku ..a nosim okuliare už od 4. rokov a pomahalo mi to aby som ho mala v strede ale teraz aj ked mam okuliare mi škuli