Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Peniaze

Príspevok v téme: Peniaze
madam 321

potrebujem odbornu radu, pozicala som jednemu znamamu väcsiu sumu penazi, s tym ze mi ich do urciteho dna vrati, akosi sa do toho nehrnie a este ma aj ignoruje, neviem ako to dalej riesit, ale sama bez pomoci to asi nezvladnem, problem je v tom ze sa vdaka tomu sama dostavam do problemov, poradte mi prosim ..

beskyd

zmluva o pozicke nemusi byt pisomna na to aby bola platna a vyplyvali z nej zavazky, na druhej strane je pri ustnej dohode velmi komplikovane dokazovanie ale nie je pravda ze co nie je na papieri sa nestalo. ani pracovna zmluva nemusi byt pisomna a ma normalne relevanciu, aj mnoho inych zmluvnych typov. treba bud svedkov alebo mailovu komunikaciu predlozit sudu ak sa vo veci komunikovalo tymto sposobom. horsie je ked to nikto nevidel a nikde to nie je zaznamenane, to je potom trestuhodna lahkomyselnost veritela, za to by som odoberal sposobilost na pravne ukony lebo to hranici s idiociou, nech sa nikto nehneva.

bibi123

jajka001_-to nebolo mafianske vymahanie na principe lamania prstov:O))), ale len dohovaranie-mentalita Slovakov je taka, ze nevedia, co maju od tak temperamentnych ludi cakat, preto sa boja...

rony26

ak to nemas na papieri tak je to blbe...najlepsie by bolo, keby si ho aj takto dodatocne dotlacila k notarovi, kde by podpisal uznanie dlhu, co by tvoju situaciu znacne ulahcilo

bibi123

madam-nenapisala si, ci to mas na papieri podpisane, ze Ti to ma do urciteho datumu vratit a kolko to je.. ja som pred 4 rokmi tiez kamaratovi pozicala peniaze na hypoteku, ked prisiel o pracu na par mesiacov bez papiera a samozrejme, ze ked mi to nemal z coho vracat, zacal sa mi vyhybat, nedvihal telefon, potom mi rupli nervy, tak som na neho poslala albancov, nasledne na to mi vratil 10 000sk a potom zas nic, nemala som na to vyhovaranie nervy, tak som to nechala tak-vraj si jeho zena nasla milenca, rozviedla sa s nim a prisiel o byt, tak som si povedala, ze kazdemu za zlo zlym oplati... Uz som sa poucila, ze ani frajerovi:O) nepoziciam viac ako 500eur bez papiera, lebo neni sanca potom peniaze vymoct spat... A hlavne - peniaze kazia vztahy-ja ked som potrebovala peniaze na auto a rodicia mi povedali, ze mi pozicaju-kupovala som ho radsej na lizing, ako by som mala byt rodicom dlzna tolko penazi...