Nenávidia ma ...

Príspevok v téme: Nenávidia ma ...
sklucena

2 kamarátky odo mňa odišli, mnohí majú na mňa "názor" a doma to nie je o nič lepšie. Hovoria, že som sa zmenila. Aktuálne sa necítim na nič iné ako na samovraždu. Ľudia okolo ma nenávidia. Nie všetci, ale tí, na ktorých mi najviac záležalo určite. Som namyslená, egoistická a hrdá. Od kedy som na škole som sa zmenila k horšiemu, spyšnela som a chválim sa dobrými výsledkami - to tvrdia oni. Vôbec to nevnímam, že som taká a vždy keď mi o niekto z mojich "priateľov" pripomenie, zatína hlbšie a hlbšie do srdca. Nemá to cenu sa o niečo pokúšať, keď tí druhí mi šancu nedávajú.

rozumiem ti

sklucena: chces moju radu? vy*er sa na nich. zivot nie je popularity contest. ti, ktori ta budu mat radi ta budu brat tak ako si, prip. ak niecomu nebudu rozumiet, tak sa spytaju. a ti, ktori ta nemaju radi.. nie su prvi, ani posledni. ti nech si najdu takich, co im budu liezt do zadnice. nie je totiz podstatne, ci su LUDIA s tebou spokojni, ale v prvom rade, ci si ty spokojna sama so sebou. a o tom to cele je...
ludia sa menia, aj ich nazory a priority. s tym nic neurobis, aj ked je to smutne. je nacase najst si novych priatelov. sice to chvilu potrva, ale vysledok sa dostavi. ked budes neustale sledovat komu sa co na tebe nepaci a budes sa spravat podla ich ocakavani, skor ci neskor zosalies. a to za to nestoji. uprimne, radsej sama, ako byt vo vecnom strese z toho, komu sa co zas nepacilo...

jajka001_

sama pred sebou neutecies. ak tak na ludi posobis, skus zistit preco. opytaj sa tych ludi, ktori to o tebe povedali, preco si myslia, ze si taka.

sklucena

dakujem za rady Emeline... Prehovorila si mi znacne do duse... vies, je to aj o tom, ze ti, ktori ma tak strasne odsudili a ja som sa snazila im priblizit a ma odpisali aj napriek tomu - im uz sancu nedavam a ani nedam... proste zmenim posobisko a vazne prehodnotim svoj zivot... ale za to, ze mozno pre niekoho posobim ako namyslena, ja nemozem... ked sa hovori o tolerancii nie je to vzdy len k tym druhym atd ... je to aj o tolerancii ku mne (ja proste neviem, ako sa tvarim a ako co robim... tvarenie proste nezmenim na sebe) ... a dalsia vec, ak kazdy dokaze len odsudit a pripina mi nalepku psychopata, potom fakt neviem, kto je horsi... ci ja, ktora si veci neuvedomujem alebo dotycny, co len odsudzuje a kritizuje... len ma mrzi to, ze ludia sa citia niecim viac, ak ti poriadne nalozia a ty sa k nim ako had priplazis... toto ja robit nebudem. mam dost inych problemov a vobec, plazit sa k niekomu, ktory potom urputne sleduje kazdu moju chybicku v spravani a vyhodi mi to pri prvej prilezitosti na oci a nestoji o to, ze by mi pritom povedal, ze mi nechce zle, tak takemu cloveku sa ja podlizovat nemienim... nejde o hrdost ale o odmietnutie.. neustale dookola, uz ma to nebavi, ze ma len odmietaju a sudia sudia sudia... dokedy? kym clovek neurobi nejaku hlupost? a potm si budu mädlit ruky, ako dobre...

emeline

a podla mna ti prave oni dali snacu, ze ti to vobec povedali, ze si taka. je jasne, ze ty si to nemusis uvedomovat tak sa ich skus spytat, preco si to myslia, cim si to prejavila, mozno je to len par situacii, ktore oni zle pochopili, tak im ich vysvetlis,...a mozno, ked ti to viaceri hovoria na tom nieco bude, skus nebyt stredobodom pozornosti, ci sa nieco zmeni, hlavne to nevzdavaj, ano je to tvoja rpehla na chvilu, ale cas ide dalej, ludia zabudaju a na taketo chvile budes len spominat, resp si ani nespomenies. hlavne si to nedus v sebe, zapiuj si to, dostan to von zo seba, ako napriklad aj touto cestou, nech sa ti ulavi. jedna pozitivna skuseost pre taba bude, ze toto asi svojej kamaratke nebudes hovorit, lebo budes vediet, ako sa bude cititi :-) tak skus porozmyslat, co by si robila, keby si ty mala taku kamaratku, keby to vsetko, co o tebe hovoria je pravda, ako by si jej pomohla, co by si chcela, aby a ako mala zmenit a to urob na sebe. Ale samovrazda to urcite nie je, to robia len slabosi a to ty predsa nie si.

emeline

samovrazdou nic nevyriesis, to mi ver, taka blbost nech ta viac ani nenapada. Pozri sa, kadzy si podla mna presiel takymto obdobim, aj ja a je potrebne sa trochu zamysliet sa nad sebou, mozno to ty prejavujes inak a oni to inak chapaju, ako ty chces podat, a ked spachas samovrazdu co tym vyriesis? nic. ide ti o to, aby za tebou plakali? no nebudu, ked teraz si ta nevsimaju, alebo budu chvilu. tak sa skus zmenit tak, a porozpravaj sa s nimi, ze ako by si sa mohla zmenit ty.Vzdy ma vyznam sa o nieco pokusat a ked ti nedavaju sancu tak asi to oni vdzali,ale ty nie, a ky to ty nevzdas a hlavne budes chciet, nic nie je stratene. Ved si najdes ine kamaratky, lepsie, ktore aj ked budes namyslena,...budu s tebou a budu pri tebe a podporia ta a povedia ti do oci, rob so sebou nieco a takto a takto,...dolezite bude, ze to ty budes chciet. taketo obdobie som mala x krat, nejako prehrmelo, preslo, som sa utilahla do uzadia, som sa zacala pohybovat medzi inimi ludmi, , novi ludia, nove kamaratky, co ta nepoznaju a tam to mozes uplne napravit, nanovo vytvorit vztah, a potom neboj aj tie stare si spomenu a ked budu vidiet, ze si sa fakt zmenila a neboli to len sluby, tak uvidis ako sa to otoci. pozri su aj horise veci preco ludia nepachaju samovrazdu, tak nebud sprosta a nepokaz si zivot, co mas este len pred sebou, ved si mala budes mat nejake sny a taketo veci ta nemozu odrovnat!bud silna, rob so sebou nieco a nikdy nie je neskoro, len cim neskor, tym je to tazsie, ale to neznamena, ze vysledok je slabsi

janka666

Samochvála smrdí..a šak sa prestan chváliť a trošku pokory do svojho konania a bude svet zase lepší. Nie si najlepšia na svete, najmúdrejšia, najchytrejšia, nemáš jediná patent na pravdu...takže pokora..a hovoriť ľudom to, čo chcú počúť..nie to, čo ty chceš hovoriť...a hovoriť stále len o sebe, tak to nie je moc dobré počúvanie pre nikoho a strácaš priatelov..nečudo..pochvál nabudúce ty prvá svoju kámošku , kámoša a potom stále iných chvál a na seba zabudni..a bude to fajn..nos dole, trošku pokory a počúvať iných...

rozumiem ti

nevidim na tom nic zvlastne, ked sa clovek pochvali dobrymi vysledkami. je logicke, ze ma clovek dobry pocit zo seba, ked sa mu nieco podari, za to sa nemusi citit vinny. hovori sa tomu pestovat si zdrave sebavedomie, hlavne v tvojom veku. len to netreba prehanat - tj. pripominat, ci omielat pri kazdom stretnuti, tvoji priatelia a rodina hadam problemy s pamatou nemaju.:) neries, nechaj utriast. bude to v poriadku.

jajka001_

no ked ti to vravia vsetci, treba sa nad tym aspon zamysliet a najst kde je chyba. mozno taka nie si ale pôsobíš tak na ludi.